
„Government shutdown”, t.y. kai kurių federalinių įstaigų uždarymas, yra nereikšmingas palyginus su tuo, kas galėtų nutikti po to, jei Kongresas nesusitars dėl Amerikos skolos padidinimo, tikina minimas ekonomistas.
„Visų pirma pasiekus limitą, tai privers nedelsiant pastebimai mažinti išlaidas, o tai neabejotinai Ameriką nustums atgal į recesiją. Be to, nepadidinus skolos limito, nebus galima grąžinti Amerikos skolų. O tai gali turėti itin rimtas ir gąsdinančias pasekmes” - perspėja Paul Krugman.
Jis atkreipia dėmesį, kad Amerikos obligacijos yra laikomos saugiu aktyvu, na o trumpalaikės trukmės šios šalies skolos vertybiniai popieriai netgi yra geriau nei grynieji pinigai. Jo nuomone, jei būtų sugriautas investuotojų pasitikėjimas Amerikos skolos saugumu, tuomet visa sistema tiesiog sugriūtų arba sužlugtų.
„Tai yra visai įmanoma, kad toks nemokumas sukeltų didžiulę finansų krizę, daug didesnę nei ta, kurią prieš penkis metus sukėlė Lehman Brothers žlugimas” - perspėja žinomas ekonomistas iš Amerikos Paul Krugman.
Praėjusią savaitę Amerikos Iždo sekretorius Jack Lew pranešė, kad spalio septynioliktą dieną šalies valdžia liks faktiškai be pinigų, tad iki šio laiko šalies Kongresas turi padidinti skolos limitą.