
Pirmą kart istorijoje už vieną dolerį yra mokama po daugiau nei dvi liras. Šiuo metu rinkoje už vieną dolerį yra mokama po 2.0329 liras, arba beveik dviem procentais daugiau nei ankstesnės prekybos sesijos metu. Turkijos lira pinga net nepaisant šalies Centrinio banko pastangų, kuris siekia pristabdyti šalies nacionalinės valiutos pigimą.
Turkijos Centrinio banko turimi rezervai ir toliau išlieka aukšti bei rugpjūčio viduryje dar siekė 109 mlrd. dolerių. Tačiau pastaruoju metu jie susitraukė net 8 mlrd. dolerių. Be to, šios šalies Centrinis bankas taip pat padidino savo palūkanas, tačiau tai taip pat neturi didesnio poveikio.
Tuo tarpu Turkijos akcijų rinkos pagrindinis indeksas XU100 šiandien yra nusmukęs virš trijų procentų. Po to, kai minimas indeksas gegužės mėnesį pasiekė savo visų laikų rekordinę vertę, jis jau susitraukė net 28 procentais. Jo vertė šiuo metu yra žemiausia nuo pat praėjusių metų spalio mėnesio, na o nuo šių metų pradžios jis jau susitraukė penkiolika procentų.
Nafta, investuotojams nerimaujant dėl galimos karinės intervencijos į Sirija, šiuo metu rinkoje taip pat pastebimai brangsta. Rinkoje už barelį Brent rūšies žaliavinės naftos yra mokama po 112.94 dolerius, arba 1.77 procentais daugiau nei vakarykštės prekybos sesijos metu. Tuo tarpu Crude rūšies žaliavinė nafta šiandien brangsta dar sparčiau, t.y. jos kaina jau spėjo pakilti 2.23 procentais iki 108.5 dolerių. Investuotojai taip pat aktyviai ir vėl perka auksą, kuris šiandien brangsta beveik vienu procentu iki 1418.2 dolerių už Trojos unciją.
Šiandien žemyn koreguojasi taip pat ir visų pagrindinių Europos akcijų rinkų indeksai. DAX yra nusmukęs dviem procentais, CAC 40 - 2.1 procentu, FTSE 250 - 1.21 procentu, na o OMX Baltic Benchmark GI indeksas šiandien krito 0,41 procentu, na o mūsų Vilniaus biržos OMX Vilnius susitraukė 0,68 procentais.