Naujasis Fed vadovas neturėtų bijoti infliacijos

» Verslo ir rinkų naujienos
Autorius: traders.lt Data: 2013-08-14 17:39 Komentarai: (3)
Gerai žinomas ekonomistas iš Harvardo universiteto Kenneth Rogoff mano, kad geriausias Ben Bernanke įpėdinis Amerikos Federalinio Rezervų banko vadovo poste būtų tas asmuo, kuris nebijotų infliacijos ir jos augimo.

Minimas ekonomistas 1985 metais parašytuose savo reikšminguose darbuose ekonomikos tema tuomet tikino, kad Centrinis bankas visų pirma didžiausią dėmesį turėtų sutelkti ties žemos ir stabilios infliacijos išlaikymu, bei tuo pačiu kur kas mažiau dėmesio skirti užimtumo didinimui. Na o dabar jis mano, kad turėtų būti atvirkščiai.

„Esant labiau normaliems laikams ieškoma centrinio bankininko, kuris slopintų didesnės infliacijos lūkesčius, bei užtikrintų investuotojus, jog ji išliks žema ir stabili, kad galima būtų išlaikyti žemas palūkanų normas. Na o šiuo metu esame tokioje situacijoje, kai daugelis Centrinių bankų vadovų turėtų įtikinti visuomenę, kad ši infliacijos atžvilgiu būtų tolerantiška“ - teigė Kenneth Rogoff.

Praėjusių metų gruodį Fed atstovai pranešė, kad siekiant padidinti užimtumą ir sumažinti bedarbystę, bus toleruojama iki 2,5 procentų dydžio infliacija.

„Manyčiau, kad greičiau tolerancinė infliacijos riba turėtų sudaryti keturis procentus, nes manau, jog tai būtų naudinga ir sukeltų ekonomikos pagyvėjimą“ - sakė gerai žinomas ekonomistas iš Harvardo universiteto, bei tuo pačiu pridūrė, kad naujojo Fed vadovo pasirinkimas turės didelį poveikį lūkesčiams.

Antroji Ben Bernanke kadencija Fed vadovo poste baigsis kitų metų sausio mėnesio pabaigoje.
 
1.   Parašė Hackeis   2013-08-14 21:42  

ekonomikos pagyvėjimą sukeltų jei žmonės nebūtų prasiskolinę ir būtų sukaupę aibes pinigų sąskaitose. Lietuvos atveju manau infliacija tinkamas dalykas, tačiau jei žmonės visi sulindę į skolas tai nemanau, kad ekonomika pagyvės dėl didesnės infliacijos.

 
2.   Parašė Fenas   2013-08-14 22:21  

kol kas daug kur atlyginimu augimas tik vos vos, o realiai ir daug kur net nepralenkia infliacijos. dar tegu papucia kainas, tai nekylant atlyginimams daug kas zagses, kai nebeipirks.

 
3.   Parašė Geo   2013-08-15 13:00  

Labai jau patogu centriniam bankui infliacija "kontroliuot", kai naujai sukurti pinigai nuseda ne bendroj populiacijoj, kur stimuliavimo labiausiai reikia, o pas ju draugelius is top 1%. O top 1%, kaip zinia, ir taip vartoja tiek, kiek gali vartot, ir papildomi pinigai ju vartojimo nepadidins. Uztai ka pakels, tai prabangaus NT kainas. Siulyciau paziuret i po-krizine kainu dinamika Londono centre, New Yorke ir t.t. - gerai matosi kur nuseda visokie quantitative easing naujai sukurti pinigai.

O jie dar kalba apie uzimtuma... Man atrodo reiktu pergalvot is naujo visa monetaristine filosofija, kaip efektyvaus ekonomikos skatinimo buda.