
Šiandien prasideda įmonių II ketv. finansinių rezultatų skelbimo maratonas. Pirmoji po prekybos rezultatus skelbs aliuminio prekybos gigantė „Alcoa Inc.“.
JAV birželio mėnesį dirbančiųjų ne žemės ūkio sektoriuose padidėjo 195 tūkst. Šie duomenys stipriai viršijo investuotojų lūkesčius – buvo tikimasi tik 155 tūkst. naujų darbo vietų. Daugiausiai darbuotojų išaugo baruose, restoranuose ir viešbučiuose. Taip pat dirbančiųjų skaičius padidėjo mažmeninės prekybos, sveikatos apsaugos ir profesionalių paslaugų sektoriuose, o sumažėjo - gamybos ir vyriausybės sektoriuose. Taip pat į didesnę pusę buvo patikslinti ankstesnių mėnesių duomenys. Pavyzdžiui balandžio mėnesį buvo sukurta 50 tūkst. darbo vietų daugiau nei anksčiau skelbta, o gegužės mėnesį 20 tūkst. daugiau. Nedarbo lygis išliko nepakitęs – 7,6 proc., o U6 nedarbo lygio rodiklis, kuriame prie bedarbių įtraukiami ir tie, kurie nebeieško darbo arba dirba ne pilną darbo dieną, sumažėjo nuo 14,3 proc. iki 13,8 proc.
Vakarų Europa
Penktadienį Vakarų Europos akcijų rinkos indeksų reikšmės mažėjo 14 iš 18 nacionalinių rinkų. JAV darbo rinkos statistika buvo geresnė nei tikėtasi ir tai investuotojai sutiko kaip ženklą, kad FED mažins skatinimo mastą. Vokietijos gamyklų užsakymai sumažėjo 1,3 proc., taip nuvildami ekonomistus, prognozavusius 1,2 proc. augimą. Savaitinis pokytis rinkose vis dėlto buvo su pliuso ženklu, nes posėdžiavę Europos centrinis bankas ir Anglijos bankas toliau tvirtino palaikysiantys lengvą pinigų politiką.
Šiandien ateities sandoriai rodo indeksų augimą Vakarų Europos akcijų rinkoje. Šiomis dienomis rinkos dalyviai vėl prisiminė probleminę euro zoną, tačiau kol kas tikimasi, kad Graikija susitars su kredituotojais dėl dar vieno mokėjimo. Dėmesio teks ir ECB vadovo M. Draghi pranešimui Europos parlamente – laukiama užuominų kiek ilgai bus palaikoma žemų palūkanų normų aplinka.
Azija
Šiandien Azijos akcijų indeksai krito labiausiai per pastarąsias dvi savaites. Bendras regiono akcijų indeksas MSCI Asia Pacific krito 1,5 proc. Visų 10 ūkio sektorių indeksai sumažėjo. Kinijos žaliavų sektoriaus bendrovių akcijos šiandien pigo labiausiai. „Jiangxi Copper Co.” ir “Shandong Gold-Mining Co.” akcijos neteko atitinkamai 4,7 ir 7,3 proc. vertės. Po Kinijos vyriausybės tarybos pranešimo apie ekonomikos reformas, kuriose buvo paminėti didesni suvaržymai turto valdymo produktams ir kreditavimas tam tikriems ūkio sektoriams, Kinijos bankų akcijos taip pat buvo dažniau pardavinėjamos nei perkamos. Pavyzdžiui, „China Construction Bank Corp.” akcijų kaina nusirito 2,8 proc., o „Industrial & Commercial Bank of China Ltd.” akcijų kaina sumažėjo 2,7 proc.
Žaliavos
Paskutinę praėjusios savaitės dieną „WTI“ naftos kaina augo 1,96 proc., „Brent“ kilo 2,1 proc. Tai buvo ketvirta iš eilės „WTI“ naftos brangimo diena, o pati kaina pakilo iki aukščiausio lygio per keturiolika pastarųjų mėnesių. Susirėmimai Egipte po šalies prezidento nuvertimo tapo pagrindine naftos kainos augimo priežastimi, nes investuotojai baiminasi tolesnių neramumų šiame labai politiškai jautriame regione. Be to, pranešta, kad uždarytas pagrindinis Libijos naftos eksporto uosto terminalas dėl darbuotojų nesutarimų su vadovybe algų bei saugumo klausimais. Beje, naftos kainą palaikė ir palankios makroekonominės naujienos iš JAV, susijusios su geresniais nei laukta darbo rinkos duomenimis. Tikėtina, kad ir artimiausiomis dienomis daugumos šio energetinio resurso rinkos dalyvių žvilgsniai kryps į Egiptą ir kaina dar gali augti, kol padėtis ten bent šiek tiek nusiramins.
Aukso kaina penktadienį smuko 2,14 proc. iki 1 223 JAV dolerių už Trojos unciją po paskelbtų geresnių nei tikėtasi JAV darbo rinkos birželio mėn. pokyčių. Tai dar kartą parodo, kad FED gali iš tikro jau artimiausiu metu imtis dabartinės vykdomos pinigų politikos priemonių atitraukimo. JAV doleris svarbiausių valiutų atžvilgiu penktadienį sustiprėjo iki aukščiausio lygio per trejus metus, o tai taip pat yra aukso kaina žemyn stumiantis veiksnys. Tikėtina, kad šio tauriojo metalo kaina gali vėl priartėti prie 1 200 JAV dolerių už Trojos unciją ribos, jeigu artimiausi makroekonominiai duomenys iš JAV būtų teigiami.