Azijos regione akcijų indeksai pasuko skirtingomis kryptimis

» Verslo ir rinkų naujienos
Autorius: Finasta Data: 2013-07-02 10:13 Komentarai: (0)
JAV akcijų indeksai pirmadienį kilo ir tai buvo jau ketvirta iš penkių paskutinių prekybos sesijų kai akcijų kainos didėjo. Dow Jones Industrial Average indeksas kilo 0,44 proc., o S&P 500 indekso reikšmė padidėjo 0,54 proc. Labiausiai brango cikliniuose medžiagų ir pramonės sektoriuose veikiančių bendrovių akcijos. Tokių nuo ekonomikos augimo mažai priklausomų sektorių, kaip telekomunikacijos ir komunalinės paslaugos, indeksai prekybą baigė žemiau nei paskutinę prekybos sesiją. Technologijų sektoriaus bendrovių indeksas Nasdaq kilo 0,92 proc.

Vakar JAV akcijų indeksus kilstelėjo geros naujienos iš gamybos sektoriaus. „ISM“ gamybos indeksas kilo nuo 49 iki 50,9 punkto. Įmonių vadovų apklausos pagrindu sudaromas indeksas parodė, kad 12 iš 18 pramonės šakų demonstruoja augimą. Kilo tiek naujų užsakymų, tiek gamybos apimčių subindeksai. Nuvylė naujų darbuotojų priėmimo subindeksas, kuris krito į žemiausią lygį nuo 2009 metų rugsėjo.

Akcijų kainos šuoliu pasižymėjo „Apple Inc.” bendrovė, kurios akcijos brango 3,2 proc. Pastaruoju metu investuotojai buvo linkę pardavinėti šios bendrovės akcijas, tačiau vakar jų sprendimus pakeitė naujiena, kad bendrovė užregistravo naują prekės ženklą „iWatch”, taip dar labiau padidindama spekuliacijas, kad netrukus bus pristatytas naujas elektronikos prietaisas nešiojamas ant rankos.

Vakarų Europa

Pirmadienį kilo visi Vakarų Europos akcijų indeksai išskyrus Islandijos. Investuotojai gana palankiai sutiko vakar skelbtus gamybos sektoriaus pirkimo vadybininkų indeksus – JAV birželį vėl sugrįžta prie augimo, euro zonoje reikšmės būta kiek geresnės nei tikėtasi. Be to, Japonijos banko ketvirtinė „Tankan“ apklausa parodė, kad pirmą syk nuo 2011 metų rugsėjo optimistų skaičius tarp stambių gamintojų viršijo pesimistų skaičių.

Pirkimo vadybininkų indeksas euro zonoje birželio mėnesį padidėjo nuo 48,3 iki 48,8 ir šiek tiek viršijo prognozę, siekusią 48,7 punkto. Vis dėlto, daug pagrindo džiaugtis dėl gamybos sektoriaus būklės kol kas nėra. Indekso reikšmė mažesnė nei 50 laikosi nuo 2011 metų liepos – t.y. nuo tada čia veikiantys objektai nemato augimo. Kita ataskaita vakar parodė, kad nedarbo lygis euro zonoje gegužę toliau liko aukštumose ir buvo 12,1 proc.

„Nokia“ akcija vakar brango 3,7 proc. po pranešimo, kad bendrovė ketina iš „Siemens“ išpirkti 50 proc. „Nokia Siemens Networks“ už 1,7 mlrd. eurų. „Siemens“ akcija vakar brango 2,6 proc. Švedų drabužių mažmenininkės „Hennes&Mauritz” akcija brango 4 proc. po to kai „Bank of America“ paderino rekomendaciją bendrovės vertybiniams popieriams iš „neutralios“ į „pirkti“.

Azija

Azijos akcijų indeksai šįryt nerado bendros krypties. Japonijos ir Singapūro indeksai kilo, tuo tarpu Honkongo, Pietų Korėjos ir Kinijos akcijų indeksai mažėjo. Antrą dieną iš eilės krito didelių Kinijos bankų akcijų kainos. Pavyzdžiui, „China Construction Bank Corp.” akcijos pigo 3,46 proc., o „China Overseas Land & Investment Ltd.“ akcijų kaina neteko 1,47 proc. vertės. Kinijos naftos gigantės „PetroChina Co.” akcijos brango daugiau kaip 6 proc. Tokį akcijų kainos šuolį lėmė naujiena, kad Kinijos ekonomikos planavimo agentūra pakėlė didmenines gamtinių dujų kainas 15 proc. JAV dolerio atžvilgiu susilpnėjusi jena sugrąžino investuotojų lėšas į eksportuojančių bendrovių akcijas. Šiandien „Canon Inc.” akcijos brango 3,7 proc., o Subaru automobilių gamintojos „Fuji Heavy Industries Ltd.” akcijų kaina išaugo 2,12 proc.

Vidurio ir Rytų Europa

Lenkijos zlotas vakar euro atžvilgiu pigo 0,1 proc. Tikimasi, kad ir šią savaitę posėdžiaujantis centrinis bankas sumažins bazinę palūkanų normą iki naujų žemumų. Tiesa, kalbama, kad tai gali būti paskutinis mažinimas. Zlotui taip pat gali pakenkti ir tai, kad investuotojai atsitraukia iš Lenkijos vyriausybės obligacijų. „Bloomberg“ cituojamos Lenkijos Finansų ministerijos duomenimis užsienio investuotojų turimų obligacijų vertė sumažėjo 2 proc.

Žaliavos

Pirmadienį „WTI“ naftos kaina kartu su akcijų rinka kilo ir padidėjo 1,48 proc. Brangimą iš dalies lėmė ir geopolitiniai motyvai – baimintasi, kad protestai prieš Egipto prezidentą gali lemti didesnius neramumus regione ir sutrikdyti naftos tiekimą iš Artimųjų Rytų. Toliau šio resurso kainą palaiko lūkesčiai, kad JAV žaliavinės naftos atsargos praėjusią savaitę galėjo sumažėti. JAV ekonomikos atsigavimo požymiai taip pat sudaro prielaidas tikėtis didesnės naftos paklausos.

Aukso kaina vakar tolo nuo pastarojo meto žemumų ir brango 1,46 proc. Panašu, kad dalis pirkėjų buvo linkę pirkti šį taurųjį metalą po to kai jo kaina gerokai sumažėjo. Viso per II ketv. auksas atpigo 23 proc., kai investuotojų gretose buvo aktyviai kalbama apie mažėsiantį JAV FED pinigų politikos skatinimą.

Vis dėlto, šiuo metu fizinio aukso paklausa ne tokia aktyvi kaip balandį. Didžiausias biržoje prekiaujamas aukso fondas „SPDR Gold Trust“ savo turimą aukso kiekį sumažino 968,3 tonomis.
 
Dar nėra komentarų