
Jo nuomone, vienas iš svarbiausių veiksnių, kurie lems žaliavų kainų kritimą, tai labai konservatyvios politikos, ypač Amerikoje, besilaikantys asmenys.
„Jų nuomone, tik auksas yra vienintelė priemonė galinti apsaugoti nuo rizikos, kurią kelia šalies valdžios sąmokslas nusavinti privačią nuosavybę. Šie fanatikai tiki, kad kai Centriniai bankai gamindami popierinius pinigus sukels hiperinfliaciją, yra neišvengiamas grįžimas prie aukso standarto” - paaiškino minimas ekonomistas.
Tuo pačiu jis pridūrė, kad tokie argumentai, jei nėra jokio sąmokslo, o infliacija smunka, neturi racionalaus pagrindo.
Nouriel Roubini atkreipia dėmesį, kad 2009 - 2011 metais buvęs aukso ralis, kai šio metalo kaina šoktelėjo daugiau nei dvigubai, pademonstravo visus klasikinio spekuliacinio burbulo požymius. Jis taip pat pridūrė, kad kiti veiksniai irgi lems aukso kainos mažėjimą, kuri turėtų nukristi iki 2009 metais buvusio lygio.
Minimas ekonomistas teigia, kad gerėjanti padėtis nekilnojamo turto rinkoje bei augimas akcijų rinkoje suteikia investuotojams kur kas geresnes galimybes nei gali pasiūlyti auksas. Be to, anot jo, kaip rodo Kipro pavyzdys, šalys turinčios finansinių problemų bei tuo pačiu turinčios dideles aukso atsargas, kaip pavyzdžiui Italija, gali pradėti mažinti savo turimas šio vertingo metalo atsargas, tad tuo pačiu aukso kaina gali nusmukti dar labiau.