Naftos ir aukso kainos vakar krito trečią dieną iš eilės

» Verslo ir rinkų naujienos
Autorius: Finasta Data: 2013-05-14 10:24 Komentarai: (0)
Vakar JAV akcijų indeksai nerado bendros krypties, o indeksų pokyčiai buvo nedideli. S&P 500 indeksas svyravo labai nedaug ir prekybą baigė tame pačiame lygyje kaip ir penktadienį. Iš 10 pagrindinių ūkio sektorių indeksų, labiausiai kilo sveikatos apsaugos, o krito telekomunikacijų bendrovių akcijų indeksai. Dow Jones Industrial Average indeksas vakar smuko 0,18 proc., o Nasdaq indekso reikšmė padidėjo vos 0,06 proc.

Balandžio mėnesį JAV mažmeninės prekybos pardavimai išaugo 0,1 proc., palyginti su praėjusiu mėnesiu, nors buvo tikimasi 0,6 proc. mažėjimo. Augimą sulėtino dėl žemesnių degalų kainų 4,7 proc. absoliučia verte sumažėję degalų pardavimai – visų kitų prekių mažmeninės prekybos pardavimai bendrai padidėjo 0,7 proc. Drabužių ir automobilių pardavimai išaugo daugiau kaip 1 proc.

„Mosaic Co.” akcijos vakar pigo 3,1 proc. Bendrovė paskelbė, kad nemokės dividendų, o turimą grynųjų pinigų perteklių panaudos savų akcijų supirkimui. Labiausiai iš S&P 500 indekso kilo „Advanced Micro Devices Inc.” akcijos – 5.6 proc.

Vakarų Europa

Vakarų Europoje vakar investuotojai atsitraukė – mažėjo 11 iš 18 nacionalinių akcijų indeksų reikšmės. Rinkos dalyvių nuomonės nepakeitė net ir vėliau JAV skelbti geresni nei laukta mažmeninės prekybos pardavimai. Pačioje Europoje reikšmingų ekonominių naujienų nebūta. „Commerzbank“ akcijos pigo 4,7 proc. po to, kai šis antras pagal dydį Vokietijos bankas paskelbė ketinantis didinti kapitalą ir rinkai siūlyti naujų akcijų. „Standard Chartered“ akcijos kaina mažėjo iki keturių mėnesių žemumų ir smuko 1,9 proc. kai tarp rinkos dalyvių pasklido kalbos dėl banko paskolų kokybės.

Šiandien ateities sandoriai vėl rodo investuotojus laukiant indeksų reikšmių didėjimo. Augimas gali būti ribotas, nes vėliau bus skelbiami Vokietijos infliacijos ir euro zonon ekonominio pasitikėjimo rodikliai.

Azija

Šįryt investuotojų nuotaikos Azijos rinkoje atrodo pozityviai, nors indeksai auga ir ne visi. MSCI Asia Pacific indekso reikšmė šįryt didėjo 0,2 proc., o JAV dolerio atžvilgiu stiprėjusi jena prislėgė investuotojų ūpą iš Nikkei 225 reikšmė sumažėjo 0,16 proc. Japonijos elektrinių akcijų kainos šiandien kilo į viršų – Topix Electric Power & Gas indeksas padidėjo 8,2 proc. po to kai „Nomura“ pagerino kai kurių sektoriaus akcijų vertinimus. Kinijos akcijų vertės mažėjo, CSI 300 indekso reikšmė susitraukė 1,58 proc. kilus susirūpinimui, kad vyriausybė gali imtis labiau riboti kainas būsto rinkoje.

Baltijos šalys

Vakar Vilniaus ir Talino biržos indeksai mažėjo. Dėl dividendų paskutinės dienos mažėjo „Aprangos“, „Lietuvos energijos“ ir „Pieno Žvaigždžių“ akcijų kainos. Geri „Vilkyškių pieninės“ balandžio pardavimų rezultatai vakar pakėlė vertybinių popierių kainą 2,13 proc. „Baltika“ akcijų vertė pasiekė 0,95 euro.

Estijos BVP augimas 2013 m. I ketv. reikšmingai sulėtėjo ir siekė vos 1,0 proc. Paskutinį praėjusių metų ketvirtį šalies BVP metinis augimo tempas siekė 3,7 proc. Pirmojo ketvirčio skaičiai smarkiai nuvylė analitikus prognozavusius 3,6 proc. augimą, bankas „Finasta“ tikėjosi 3,2 proc. BVP plėtros. Tiek pramonės, tiek mažmeninės prekybos duomenys pirmaisiais šių metų ketvirčiais ekonomikos silpnumo požymių nerodė, o eksportas augo 13 proc. Tačiau Estijos BVP augimą prislėgė pokyčiai statybų sektoriuje. Bankas „Finasta“ prognozavo 3,3 proc. Estijos BVP plėtrą 2013 metais. Dėl gerokai prastesnių I ketv. skaičių augimo prognozė gali būti peržiūrėta į prastesniąją pusę, tačiau tiek vartotojų, tiek pramonės būklė šalyje ir toliau yra vertintina palankiai.

Žaliavos

Pirmąją šios savaitės dieną „WTI“ naftos kaina krito 0,9 proc. iki 95,2 JAV dolerių už barelį. „Brent“ kainos smukimas buvo didesnis ir sudarė 1,4 proc. Tai buvo trečia naftos kainos pigimo diena. Pagrindine atsargesnio investuotojų požiūrio į naftą priežastimi vakar tapo pranešimas apie lėtesnį nei planuota Kinijos pramonės augimą balandį. Be to, naftos perdirbimo apimtys praėjusį mėnesį šioje šalyje dar krito 3 proc. ir nusileido iki žemiausio lygio nuo praėjusių metų rugpjūčio. Naftos rinką stebinti agentūra „Platts“ paskelbė, kad balandį OPEC narių naftos gavybos lygis atšoko 250 tūkst. barelių ir sudarė 30,5 mln. barelių per dieną. Prie šio padidėjimo labiausiai prisidėjo didesnis naftos gavybos lygis Saudo Arabijoje ir Irake. Artimiausiomis dienomis daugiausia dėmesio investuotojai kreips į skelbiamas JAV naftos atsargų per praėjusią savaitę pokyčių ataskaitas.

Auksas vakar taip pat pigo trečią dieną iš eilės ir kainos kritimas sudarė 1,2 proc. JAV doleris dar stiprėjo pagrindinių valiutų atžvilgiu, o tai kaip įprasta turėjo neigiamą įtaką metalo kainai. Toliau tęsiasi biržose prekiaujamų aukso fondų turimo šio metalo kiekių mažėjimas, o tai parodo, kad susidomėjimas investicijomis į auksą finansų rinkose yra kritęs ir labiau juntamas Azijoje, kur investuojama į auksą perkant juvelyrikos dirbinius.
 
Dar nėra komentarų