JAV skelbti geri makroekonominiai rodikliai ir įmonių rezultatai lėmė akcijų indeksų kilimą

» Verslo ir rinkų naujienos
Autorius: Finasta Data: 2012-10-17 10:25 Komentarai: (0)
Antradienį JAV akcijų rinka ir toliau stiebėsi į viršų. Akcijų brangimą skatino geresni nei prognozuota pramonės produkcijos duomenys, o skelbti bendrovių III ketv. finansiniai rezultatai nenuvylė investuotojų. Pagrindiniai JAV akcijų indeksai nuo pat prekybos sesijos pradžios tvirtai kilo. Stipriai kilo technologijų bendrovių akcijos ir Nasdaq Composite indeksas šoktelėjo 1,21 proc. Dow Jones Industrial Average ir Standard & Poor’s 500 akcijų indeksai taip pat neatsiliko ir kilo atitinkamai 0,95 ir 1,03 proc.

Pramonės produkcija rugsėjį padidėjo 0,4 proc., palyginti su gana dideliu 1,2 proc. kritimu rugsėjį. Vartotojų kainos kilo jau antrą mėnesį iš eilės tuo pačiu tempu (po 0,6 proc.), o to priežastimi laikomos didesnės kuro kainos. Situacija statybų sektoriuje ir toliau gerėja, nes indeksas atspindintis nuotaikas statybų sektoriuje - The National Association of Home Builders/Wells Fargo housing market index – pakilo vienu punktu iki 41 bazinio punkto ir tai yra aukščiausia reikšmė nuo 2006 metų.

Antradienį ypatingai aktyviai buvo prekiaujama banko „Citigroup Inc.” akcijomis. Apie pasitraukimą iš banko generalinio direktoriaus posto paskelbęs Vikramas Panditas neišgąsdino investuotojų – banko akcijų kaina kilo 1,61 proc. Sparčiai kilo technologijų bendrovių akcijų kainos. „Apple Inc.” akcijos brango daugiau kaip 2 proc., kai bendrovė išsiuntė pakvietimus į spalio 23 d. vyksiantį renginį, kuriame, kaip svarsto analitikai, turėtų būti pristatytas naujas bendrovės planšetinis kompiuteris su mažesnės įstrižainės ekranu.

Vakarų Europa

Antradienį kilo visi Vakarų Europos akcijų kainų indeksai išskyrus Islandijos. Labiausiai augo bankų sektoriaus akcijų kainos – Stoxx Europe 600 Banking indeksas padidėjo 2,9 proc. „Goldman Sachs“ paskelbė geresnį nei tikėtasi pelną ir Ispanija artėjo link finansinės pagalbos. Šalies akcijų indekso IBEX reikšmė padidėjo 3,4 proc. Vokietija patvirtino, kad Ispanijai suteiktų prevencinę kredito liniją iš finansinės pagalbos fondo. Vokietijos investuotojų pasitikėjimo indeksas, kurį skaičiuoja „ZEW“ spalį viršijo lūkesčius. Indekso reikšmė padidėjo nuo -18,2 iki -11,5 punkto, ši apklausa rodo finansų rinkos ekspertų nuotaikas dėl ekonominių pokyčių per ateinantį pusmetį.

Euro zonos metinė infliacija rugsėjo mėnesį liko nepakitusi. Vartotojų kainų indeksas augo 2,6 proc. metiniu tempu. Per mėnesį kainos padidėjo 0,7 proc. Kilusios žaliavų kainos ne į naudą išeina vartotojams ekonominių sunkumų kamuojamoje euro zonoje. Nuo birželio vidurio naftos kainos padidėjo 9,4 proc., taip menkindamos vartotojų perkamąją galią.

Šįryt pranešta, kad „Moody‘s“ Ispanijai palieka investicinio lygio reitingą Baa3. Tačiau jo perspektyva yra neigiama, o pats reitingas yra tik vienu laipteliu aukščiau spekuliacinės klasės. „Moody‘s“ nuomone šiuo metu rizika, kad Ispanijai nepavyks skolintis rinkoje, yra sumažėjusi. Tai lėmė Europos centrinio banko pasiryžimas supirkti skolos vertybinius popierius antrinėje rinkoje. Tai, kad šaliai gali būti suteikta prevencinė kredito linija, taip pat vertinama palankiai.

Ateities sandoriai ryte rodo atsargią prekybos pradžią. Technologijų sektoriaus bendrovių akcijos gali nusverti kitas geresnes naujienas po to, kai JAV „Intel“ paskelbė prognozuojanti prastesnes maržas nei tikėtasi šį ketvirtį.

Azija

Šiandien Azijos rinkose vyrauja daugiausia teigiamos nuotaikos. Didžioji dalis regiono indeksų didėjo. Labiausiai paaugo Japonijos Nikkei 225 ir Honkongo Hang Seng indeksai, kurių reikšmės kilo atitinkamai 1,08 ir 0,92 proc. Pietų Korėjos KOSPI 200 indeksas kilo šiek tiek mažiau – 0,7 proc., o Indijos BSE Sensex beveik nesikeitė. Vienintelė Kinijos rinka traukėsi, tačiau nežymiai – 0,14 proc. Aktyviausiai investuotojai pirko bendrovių, priklausiančių finansų, laivininkystės bei išteklių sektoriams, akcijas. O didžiausią regione Japonijos rinkos teigiamą pokytį sąlygojo nusilpusi jena. Taip pat pastarosiomis dienomis geras rinkos dalyvių nuotaikas veikia ir džiugios naujienos iš JAV bei optimizmas euro zonos atžvilgiu, tikintis kad ji sugebės išspręsti skolų problemas. Ir vėl rinkoje stipriai pasirodė eksportuotojai: „Panasonic Corp.“, „Sony Corp.“ ir „Toyota Corp.“ akcijos brango atitinkamai 2,9, 2,8 ir 2,1 proc. Akcijų kainos kilo ir bankų sektoriuje- „Industrial & Commercial Bank of China Ltd.“ Akcijų vertė kilo 1,4 proc., o „China Construction Bank Corp.“ – 1,6 proc.

Baltijos šalys

Antradienį pagrindiniai Baltijos šalių akcijų indeksai kilo. „TEO” akcijos brango 2 proc. po paskelbtų gerų 9 mėn. veiklos rezultatų. „Silvano Fashion Group” akcijų vertė kilo 2,3 proc. iki 3,08 euro. „Olainfarm” vertybiniai popieriai brango 1,3 proc., paskelbus apie pasiektus puikius pardavimo rezultatus bei ilgalaikius investavimo planus.

Lietuvos statistikos departamentas išankstiniais vertinimais skaičiuoja, kad vartotojų kainų indeksas spalio mėnesį galėtų augti 0,2 proc. O metinė infliacija paspartės nuo 3,3 iki 3,6 proc. Statistikų vertinimu, mėnesiniam kainų augimui didžiausią įtaką turės įprastas sezoninis veiksnys – avalynės ir drabužių brangimas pasirodžius naujoms kolekcijoms. Reikšmingesnių pokyčių iš kitų prekių grupių nesitikima, tiesa, maisto produktai spalį toliau brangs. Toliau prognozuojamas ir transporto prekių brangimas. Banko „Finasta“ vertinimu, vidutinė metinė infliacija 2012 metais turėtų sumažėti nuo 4,1 iki 3,3 proc. Dalį šio augimo lėmė vėl pradėjęs brangti kuras, kuris atitraukia vartotojų lėšas nuo kitų prekių. Nesant šio faktoriaus, Lietuvoje būtų galima tikėtis mažesnio kainų augimo, kursi būtų labiau adekvatus gyventojų ekonominei situacijai.

Žaliavos

Vakar žaliavų rinkose vyravo teigiamos nuotaikos. Prekybos sesijos metu skirtumas tarp „Brent“ ir „WTI“ rūšių kainų pasiekė aukščiausią lygį šiais metais- 24,28 JAV dolerių. Tam įtakos daugiausia turėjo nerimas dėl galimai sumažėsiančios žaliavos pasiūlos iš Šiaurės jūros bei Artimųjų Rytų. Be to, prognozuojama, kad JAV naftos rezervai ir toliau didėja. Europos Sąjunga sugriežtino sankcijas naftos importui iš Irano, o „Nexen Inc.“ nepaskelbė tikslios datos, kad pradės naftos gavybą Šiaurės jūroje po vykusių remonto ir priežiūros darbų. Remiantis „Bloomberg“ atliktos analitikų apklausos duomenimis, praeitą savaitę JAV naftos atsargos padidėjo 1,5 mln. barelių. Šiandien turėtų pasirodyti oficialus Energetikos departamento duomenys. „WTI“ naftos lapkričio mėnesio ateities sandoriai „New york Mercantile“ prekybos biržoje pabrango 0,26 proc. iki 92,09 JAV dolerių už barelį. „Brent“ rūšies lapkričio ateities sandorių kainos Londono „ICE Futures Europe“ biržoje nukrito 12 centų iki 115,23 JAV dolerių už barelį.
 
Dar nėra komentarų