Dar toli iki krizės Europoje ir Amerikoje pabaigos

» Verslo ir rinkų naujienos
Autorius: traders.lt Data: 2012-10-03 21:42 Komentarai: (7)
Ekonomistas bei Nobelio premijos šioje srityje lauretas Paul Krugman pareiškė, kad dar toli iki finansų krizės Amerikoje ir Europos sąjungoje pabaigos, be to jis perspėjo, jog Vokietijos propaguojamas taupymas gali sukelti 1930 metų tipo ekonomikos depresiją.

Penkerius metus esančiai krizėje Amerikai reikalingas dar vienas papildomas ekonomikos stimuliavimo turas. Amerikos Federalinio Rezervų banko atstovai, anot jo, turi daryti viską, ką jie gali, kad ekonomikos atsigavimas ir toliau būtų išlaikytas, tuo tarpu Europai norint išsaugoti savo bendrą valiutą, reikalinga fiskalinė sąjunga.

„Europa privalo įsisąmoninti, kad egzistuoja taupymo ribos, na o papildomas taupymas neduos nieko kito, kaip tik prives visuomenę prie žlugimo ribos. Kol Vokietija ir Europos Centrinis bankas nenuspręs, jog buvo padaryta per daug skausmo, nei vienos šalies nelaukia gerovė“ - tikino Paul Krugman.

„Europa turi nedelsiant sulaikyti finansinę grėsmę, kuri kyla probleminėse šalyse bei stabilizuoti tų šalių skolinimosi kaštus. Europos Centrinis bankas turi būti pasiruošęs tapti paskutinės vilties skolintoju bei tai pat turi būti pasiruošęs supirkinėti šalių obligacijas. Ir būtent tai dabar ir vyksta. Egzistuoja 60 procentų tikimybė, jog jiems pavyks išsaugoti eurą“ - teigė ekonomistas bei Nobelio premijos šioje srityje lauretas.

„Amerikoje, kur atsigavimas silpnėja, naujas fiskalinis skatinimas turėtų būti skirtas tiesiogiai su problemomis susiduriantiems žmonėms, o ne kompanijoms“ - mano jis.

Paul Krugman perspėjo, jog egzistuoja rizika, kad Europoje užsitęsus ekstremaliam taupymui, tai gali privesti prie politinių sukrėtimų ir radikalizmo, be to gali nutikti baisūs dalykai.

„Nėra sunku įžvelgti, kad artimiausias dešimtmetis gali atrodyti kaip 1930 metų laikotarpis“ - tikino minimas ekonomistas.
 
1.   Parašė Senukas   2012-10-03 22:43  

komandai: čia ne delfis, dedant tokius straipsnius būtų sveika topic'o pavadinimą normalesnį parinkti ir alternatyvias nuomones nepamiršti pateikti, pavyzdžiui tokias:
Paul Krugman's Baltic problem

 
2.   Parašė IT17   2012-10-03 23:50  

o kas su tuo pavadinimu blogai, nejau nera krizes, tiek europoje, tiek amerikoje auksta bedarbyste, toliau auga skolos, ekonomika leteja, arba jau smunka...

 
3.   Parašė simerrr   2012-10-04 09:36  

Paul Krugman prognozės nuteikia optimistiškai, nes jis dažnai klysta

 
4.   Parašė ramasinv   2012-10-04 10:20  

Matot, jei krizę stengtųsi įveikti iš peties, tai ji greičiau prieitų prie pabaigos. Deja, bet dabartiniai daromi sprendimai krizę tik gilina ir atitolina krizės pabaigą
Mano akimis žiūrint didžiausios klaidos - taupymas ir mokesčių didinimas - visa tai veda prie verslo, ypatingai smulkaus, apsunkinimo. O patys žinoma, kad verslas - valstybės pamatas.
Didžioji depresija JAV baigėsi, kai buvo atsisakyta taupymo, sudarytos sąlygos verslui bei pradėtos kurti valstybinės darbo vietos.

 
5.   Parašė IT17   2012-10-04 11:11  

tai amerikoje nieks per daug ir netaupo, benas gi studijavo didziaja depresija....

 
6.   Parašė Niekas   2012-10-04 12:01  

Merikej netaupo ir net nebando taupyti. O kam kurt valstybines darbo vietas? Biurokratizmui didinti? Paziurekim i Lietuva ir pamatysim ka duoda toks kurimas

 
7.   Parašė IT17   2012-10-04 12:08  

siaip tai Amerikoje remiantis tais pacias darbo rinkos duomenimis, kiek seku, kas menesi viesajame sektoriuje tu darbo vietu mazeja, aisku, tai nera dideli skaiciai, taciau...