Rytinė akcijų rinkų apžvalga

» Verslo ir rinkų naujienos
Autorius: SEB bankas Data: 2012-09-17 10:33 Komentarai: (0)
Centrinių bankų skatinamoji politika paskatino pasaulio akcijų rinkas kilti. Savaitgalį Kipre vyko ES finansų ministrų suvažiavimas ir derybos dėl bankų sąjungos. Baltijos šalių biržose situacija nesikeičia – Talino birža aktyviausiai reaguoja į pasaulinių rinkų tendencijas, Vilniaus ir Rygos biržos snūduriuoja.

Penktadienį pasaulio akcijų rinkose tęsėsi pakilimas, kurį paskatino centrinių bankų skatinamoji politika ir Vokietijos sprendimas pritarti ECB obligacijų supirkimo programai. JAV skelbti ekonominiai rodikliai buvo gana įvairūs. Pramonės produkcijos mastas rugpjūtį buvo mažesnis, negu tikėtasi, o Mičigano vartotojų pasitikėjimo indeksas nudžiugino netikėtu padidėjimu. Savaitgalį Kipre vyko ES finansų ministrų suvažiavimas ir derybos dėl bankų sąjungos. Švedijos ir Vokietijos finansų ministrai teigė, kad steigti tokią sąjungą nuo kitų metų pradžios yra per anksti. Taip pat kilo nesutarimų dėl to, kad visų ES šalių bankai būtų prižiūrimi centralizuotai, nes tokių šalių, kaip Švedijos, kuri nėra euro zonoje, centrinis bankas neturi tokių pat balsavimo teisių, kaip kiti euro zonos centriniai bankai.

Paskutinė praėjusios savaitės prekybos sesija staigmenų nepateikė – investuotojai tradiciškai aktyviausiai prekiavo Talino biržoje ir, reaguodami į teigiamas tendencijas pasaulinėse rinkose, kėlė Estijos bendrovių akcijų kainas. Indekso OMXT vertė padidėjo 1,09 proc., o sandorių apyvarta viršijo 0,9 mln. eurų (bendra visų 3 biržų apyvarta buvo 1,1 mln. eurų). Nors Vilniaus biržoje brangusių akcijų buvo dvigubai daugiau, negu pigusių (atitinkamai 11 ir 5), tačiau indekso OMXV vertė tepasistiebė 0,17 proc., tuo tarpu Rygos OMXR vertė sumažėjo 1,07 procento. „Silvano Fashion Group“ akcijų kaina padidėjo 3,59 proc., „Olympic Entertainment Group“ – 2,16 proc., o sandorių apyvarta buvo atitinkamai 254 tūkst. ir 350 tūkst. eurų. Vilniuje „Apranga“ pabrango 1,03 proc. (apyvarta 40 tūkst. eurų), o tarp šių akcijų pirkėjų dominavo užsienio tarpininkai.

Šią savaitę (taip pat kaip ir praėjusią) investuotojo kalendorius svarbesnių naujienų nežada, ir tai reiškia, kad investuotojai daugiausiai koncentruosis į pasaulinių rinkų tendencijas, o likvidumas nebus didelis. Vis dėlto pavienių investuotojų iš užsienio ir vietos susijusių asmenų veiksmai gali suaktyvinti kai kurių bendrovių akcijų prekybą.
 
Dar nėra komentarų