Rugpjūtį bedarbystė Amerikoje krito iki 8.1%, tačiau sukurta mažiau darbo vietų nei laukta

» Verslo ir rinkų naujienos
Autorius: traders.lt Data: 2012-09-07 15:35 Komentarai: (4)
Šiandien buvo pranešta, kad rugpjūtį, palyginus su ankstesniu mėnesiu, bedarbystė Amerikoje netikėtai smuko nuo 8.3 iki 8.1 procento, kai ekonomistai ir analitikai prognozavo, jog ji išliks nepakitusi, tačiau per praėjusį mėnesį ne žemės ūkio sektoriuose buvo sukurta mažiau darbo vietų nei laukta, t.y. tik 96 tūkstančiai, kai laukta vidutiniškai bent 125 tūkstančių.

Bedarbystės lygis Amerikoje praėjusį mėnesį smuko visų pirma dėl sumažėjusio darbo jėgos aktyvumo arba kiekio, kuris krito iki 63.5 procentų, t.y. žemiausias rodiklis per daugiau nei trisdešimt paskutiniųjų metų. Be to, buvo pakoreguoti liepos ir birželio mėnesių anksčiau skelbti sukurtų naujų darbo vietų skaičiai. Paaiškėjo, jog birželį naujų darbo vietų ne žemės ūkio sektoriuose Amerikoje buvo sukurta ne 64 tūkstančiai, o tik 45 tūkstančiai, na o liepos duomenys sumažinti nuo 163 iki 141 tūkstančio.

Vadinamoji nedarbo norma, į kurią yra įskaičiuojami ir tie darbuotojai, kurie dirba ne pilną darbo dieną, tačiau norėtų dirbti pilną darbo dieną, bei tie bedarbiai, kurie norėtų dirbti, tačiau prarado viltį susirasti darbą ir jo aktyviai neieško, Amerikoje rugpjūčio mėnesį, palyginus su ankstesniu mėnesiu, sumažėjo nuo 15 iki 14.7 procentų.

Amerikos privačiame sektoriuje rugpjūčio mėnesį buvo sukurta 103 tūkstančiai naujų darbo vietų, kai mėnesį prieš tai - 162 tūkstančiai. Analitikai tikėjosi, jog per praėjusį mėnesį Amerikos privačiame sektoriuje bus sukurta 142 tūkstančiai naujų darbo vietų. Amerikos viešajame sektoriuje per rugpjūtį darbo vietų skaičius ir toliau mažėjo, šįkart jis krito septyniais tūkstančiais.

Bedarbystės lygis Amerikoje didesnis nei aštuoni procentai išlieka nuo pat 2009 metų vasario mėnesio, ir tai yra ilgiausias laikotarpis nuo pat 1948 metų.

Amerikos fabrikuose per praėjusį mėnesį darbo vietų skaičius buvo sumažintas 15 tūkstančių, kai buvo tikėtasi, jog jis ūgtels vidutiniškai 10 tūkstančių. Mėnesį prieš tai Amerikos fabrikuose buvo sukurta 23 tūkstančiai naujų darbo vietų.

Kaip ir įprasta, per praėjusį mėnesį daugiausiai naujų darbo vietų Amerikoje buvo sukurta paslaugų sektoriuje, t.y. 119 tūkstančių. Statybos kompanijos pasamdė tūkstantį naujų darbuotojų, mažmeninės prekybos sektorius - 6,1 tūkstantį.

Kas mėnesį Amerikoje sukuriamų naujų darbo vietų skaičius nuo per pirmą šių metų ketvirtį užfiksuoto 226 tūkstančių vidurkio, per antrą ketvirtį smuko iki 73 tūkstančių vidurkio. Neįvertinus šiandien paskelbtų Amerikos darbo rinkos duomenų, per paskutinius trejus metus Amerikoje buvo sukurta apie 4 milijonai naujų darbo vietų, arba mažiau nei pusę to, kas buvo prasta per 2008 metais prasidėjusią ekonomikos recesiją, kuri baigėsi 2009 metų birželį. Per šį laikotarpį Amerika neteko 8.8 mln. darbo vietų.
 
1.   Parašė Fenas   2012-09-07 16:11  

Vel kiek pakoreguota ankstesne statistika

 
2.   Parašė Droidas   2012-09-07 16:24  

Ne netikėtai. Rinkimai artėja.

 
3.   Parašė zigmas11   2012-09-08 01:45  

rinkimai............
gers pasakyms:kuo diktatūra skiriasi nuo demokratijos?
- reik rinktis iš 1 o ne iš 2 kandidatų.

 
4.   Parašė Makiavelis   2012-09-08 10:19  

dvipartine politine sistema yra aukstesne demokratijos forma, nei daugiapartine. susiskaldziusia tauta praktiskai neimanoma sudeti i vieninga branduoli, bet JAV, DB bent parodo pvz., kad imanoma sudelioti visuomene pagal jos nuomuoniu daugiapoliskuma i dvi nekonfrontuojancias puses. kai net alkoholikui nereikia ieskoti uzuovejos alaus megeju partijoje, o gali rasti uztarima pas kairiuosius arba desiniuosius.