A.Merkel palaiko ECB vadovą

» Verslo ir rinkų naujienos
Autorius: traders.lt Data: 2012-08-17 12:00 Komentarai: (2)
Vokietijos Kanclerė Angela Merkel pareiškė, jog ji palaiko Europos Centrinio banko vadovą Mario Draghi, kuris nori atnaujinti silpnesnių euro zonos šalių obligacijų supirkimą rinkoje. Tokiu būdu būtų siekiama sumažinti pastebimai padidėjusius jų pajamingumus, tačiau tai būtų daroma tik tuomet, kai tokios šalys kaip Italija ir Ispanija įvykdytų specialius reikalavimus.

Šiuo metu Vokietijos Kanclerė vieši Kanadoje. Spaudos konferencijos Kanados sostinėje Otavoje metu Angela Merkel sakė, jog Vokietija, kalbant apie bendros valiutos gynimą ir stabilizavimą, pritaria Europos Centrinio banko pozicijai. Be to, ji pabrėžė, kad Kanada, kalbant apie biudžeto discipliną ir viešąją skolą, yra puikus ir sektina pavyzdys septyniolikai euro zonos šalių.

Rugpjūčio pradžioje Europos Centrinio banko vadovas Mario Draghi pranešė, kad jo vadovaujamas bankas gali atnaujinti kai kurių euro zonos šalių obligacijų supirkimo rinkoje programą, kad tokiu būdu būtų sumažinti pastebimai padidėję silpnesnių euro zonos šalių obligacijų pajamingumai, bei tuo pačiu būtų siekiama sumažinti šių šalių skolinimosi kaštus. Tačiau tai būtų daroma tik atsižvelgus į griežtus reikalavimus.

„Tampa vis labiau akivaizdu, kad Europos Centrinio banko atliekami obligacijų pirkimai turi būti susieti su sąlygomis, t.y. jog tose šalyse (Italijoje ir Ispanijoje), kurių obligacijos būtų superkamos, būtų įgyvendinamos taupymo programos ir struktūrinės reformos“ - mano Citigroup Global Markets analitikas Juergen Michels.
 
1.   Parašė Niekas   2012-08-17 12:21  

Cia reikia suprasti politiku sou tesiasi? Cia ju tas taip ilgai lauktas gelbejimo planas?

 
2.   Parašė VytasR   2012-08-17 19:12  

O as taip tikejausi kad pasius graikijos ir ispanijos valdzia ant keiksmazodzio ir pasiims ju biudzieta sau tvarkyti kaip jiem geriau.