Rezultatų skelbimą pradėjo farmacijos milžinė „Eli Lilly“, pranešusi apie 924 mln. JAV dolerių ketvirčio pelną, kuris buvo 23 proc. mažesnis nei prieš metus ir sugebėjo pranokti analitikų lūkesčius. Visgi investuotojai baiminasi, kad baigiasi įmonės pagrindinių vaistų patentai, o jų pakeisti kitais kol kas įmonė nepajėgi. Liūdinančius rezultatus skelbė automobilių gamintoja „Ford“, kuri paskelbė per praėjusį ketvirtį uždirbusi 1,04 mlrd. JAV dolerių, arba 57 proc. mažiau nei prieš metus. Bendrovės pelną smukdė Europos padalinio nuostoliai, kurie dar kartą parodo, kad šiam gamintojui reikia peržiūrėti savo veiklą regione, kuriame automobilių pardavimai stringa, o gamybos pajėgumai išnaudojami vos 63 proc.
„PepsiCo“ paskelbė per II ketv. uždirbusi 1,49 mlrd. JAV dolerių, arba 21 proc. mažiau nei prieš metus. Tiesa, toks grynasis pelnas viršijo rinkos lūkesčius.
Labai pradžiugino ir „Boeing“ praėjusio ketvirčio rezultatai. Įmonės grynasis pelnas pasiekė 967 mln. JAV dolerių, o tai buvo 3 proc. daugiau nei prieš metus. Analitikai tikėjosi pelno smukimo. Bendrovė per ketvirtį klientams pristatė 150 lėktuvų, o tai yra 27 proc. daugiau nei prieš metus, tad ir pajamos padidėjo 21 proc. iki 20 mlrd. JAV dolerių. Taip pat pagerintos rezultatų prognozės visiems metams.
Po prekybos rezultatus skelbė kompiuterinių žaidimų gamintoja „Zynga“. Jie šokiravo nemažą būrį investuotojų, tad poprekybinės sesijos metu akcijos kaina buvo nusileidusi net 40 proc. Įmonei praėjęs ketvirtis buvo nuostolingas. Pajamų rezultatas taip pat nuvylė investuotojus. Kartu rinkos dalyviai baiminasi ir dėl „Facebook“ rezultatų, nes „Zynga“ žaidimai bendrovei atneša iki 15 proc. pajamų. Tad ir „Facebook“ akcijos poprekybinės sesijos metu buvo kritusios iki 10 proc. Beje, šiandien pastaroji bendrovė pirmą kartą po pirminio viešo siūlymo (IPO) skelbs II ketv. finansinius rezultatus. Savo pasiekimus per praėjusį ketv. šiandien atskleis ir tokios bendrovės kaip „Exxon Mobil“, „Colgate Palmolive“ ir „3M“.
Vakarų Europa
Trečiadienį Vakarų Europos akcijų indeksų pokyčiai buvo neigiami. Mažėjo 14 iš 18 nacionalinių Vakarų Europos akcijų indeksų. Ekonominės naujienos vakar nesuteikė preteksto rinkai kilti: Vokietijos verslo pasitikėjimas ir D. Britanijos BVP pasirodė beesą prastesni nei tikėtasi, vėliau paskelbta JAV naujų būstų pardavimo statistika taip pat nuvylė. Šiuo metu apie penktadalis didžiųjų listinguojamų Europos bendrovių yra paskelbę savo ketvirčio rezultatus ir „Thomson Reuters“ duomenimis apie pusę jų buvo prastesnės nei prognozavo analitikai. Šį rezultatų skelbimo laikotarpį Europos bendrovių pajamų prognozes analitikai sumažino apie 6 proc., kai JAV – 1,7 proc.
Vokietijos „Ifo“ skaičiuojamas verslo pasitikėjimo indeksas liepą buvo prastesnis nei laukta. Prastėjo tiek lūkesčiai, tiek esamos padėties vertinimas, o bendras verslo pasitikėjimas smuko iki mažiausios reikšmės nuo 2010 metų kovo.
Labai nuvylė D. Britanijos II ketv. BVP. Palyginti su I ketv. jis sumažėjo 0,7 proc., kai ekonomistai tikėjosi tik 0,2 proc. neigiamo pokyčio. Palyginti su 2011 m. II ketv. šalies ekonomika susitraukė 0,8 proc. Tokie pokyčiai yra itin nuviliantys – panašu, kad šalis patirią antrąją recesijos bangą ir sunkumai dar toli gražu nepasibaigę.
Šįryt ateities sandoriai nerodo vieningos krypties Vakarų Europos akcijų rinkoje. Investuotojai viliasi, kad gausėjant ekonomikos prastėjimo požymių JAV ir Europoje bus imtasi papildomų ekonominės politikos priemonių. Taip pat tęsiasi įmonių ketvirčio rezultatų skelbimas tiek JAV , tiek ir Europoje. Rinkos dalyviai toliau laukia skaičių, kad būtų galima įvertinti kiek realiai pablogėjusi atskirų įmonių būklė.
Azija
Šiandien Azijos akcijų indeksai atsitiesė. Pietų Korėjos akcijų indeksas Kospi 200 kilo 0,96 proc., o Japonijos akcijų indekso Nikkei 225 reikšmė išaugo 0,62 proc. Investuotojai reagavo į įmonių skelbiamus finansinius rezultatus ir kitas bendrovių naujienas. Iš 85 bendrovių, patenkančių į MSCI Asia-Pacific indeksą ir jau skelbusių rezultatus, tik 42 įmonių rezultatai viršijo analitikų lūkesčius.
Šiandien didžiausia pasaulio kamerų gamintoja „Canon Inc.“ paskelbė sumažinanti pelno prognozę šiems metams. Investuotojai suskubo atsikratyti įmonės akcijų ir akcijos pigo net 7,8 proc. Visiškai skirtingai vyko prekyba „Olympus Corp.“ vertybiniais popieriais. Apie galimą susijungimą su „Terumo Corp.“ paskelbusi įmonė sulaukė didelio investuotojų dėmesio ir akcijų kaina išaugo beveik 10 proc. „Nintendo Co.“ ir „Fanuc Corp.“ akcijos brangiau daugiau kaip 4 proc., po to kai abi bendrovės paskelbė analitikų lūkesčius viršijusius finansinius rezultatus. „Nomura Holdings Inc.“ akcijos šiandien brango 5,8 proc. Investuotojai matyt laukia, kad bendrovė sugebės pakeisti savo politiką ir pagerinti reputaciją. Šiandien buvo paskelbta, kad bendrovės generalinis direktorius atsistatydins dėl skandalo susijusio su prekyba pasinaudojant viešai neskelbiama informacija.
Baltijos šalys
Trečiadienio Vilniaus vertybinių popierių biržos prekybos apyvarta tesiekė 131 tūkstantį eurų. Kiek didesnėmis apyvartomis, kurios bent jau perkopė 25 tūkstančius eurų, išsiskyrė prekyba trijų bendrovių akcijomis: Ūkio banko, „TEO LT“ ir „City Service“. Talino biržos indeksas vienintelis iš trijų Baltijos šalių didėjo. Apyvarta taip pat buvo kur kas didesnė ir siekė 682 tūkst. eurų. Tiesa, 182 tūkst. eurų buvo prekiauta tiesioginiais sandoriais. Didžiąją rinkos apyvartos dalį sudarė šie trys rinkos flagmanai – „Tallink Grupp“, „Silvano Fashion Group“ bei „Olympic Entertainment Group“. Jų visų apyvarta sudarė net 90 proc. visos rinkos apyvartos. Rygos biržos indeksas krito labiausiai - 0,31 proc. Tai buvo pirma prekybos sesija šią savaitę, kai aktyviausia dienos pozicija buvo ne farmacijos bendrovė „Olainfarm“. Šįkart investuotojai labiausiai domėjosi „Liepajas Metalurgs“ vertybiniais popieriais, kurių perleista už 6 tūkstančius latų.
Vidurio ir Rytų Europa
Europos plėtros ir rekonstrukcijų bankas (EBRD) paskelbė savo 2012 metų ekonomikos prognozes Vidurio Rytų Europai. Bankas sumažino 29 Rytų Europos ir Vidurio Azijos ūkio augimo prognozę beveik perpus iki 2,7 proc. palyginti su 2011 metais. Per prekybos ir bankų sistemos ryšius, ekonomikos lėtėjimą Vidurio Europoje, Balkanuose ir Baltijos šalyse sąlygos prastėjanti euro zonos būklė. Pabloginta ir Rusijos BVP prognozė – ji sumažinta 1,1 proc. punkto iki 3,1 proc. EBRD vertinimu Kroatija (-1,2 proc.), Vengrija (-1,3 proc.) ir Slovėnija (-2,0 proc.) šiemet patirs antrą recesijos bangą, o Lenkijai (2,9 proc.) ir Slovakijai (2,6 proc.) ekonomikos augimo prognozės buvo netgi padidintos.
Žaliavos
Trečiadienį prekyba „WTI“ naftos ateities sandoriais „NYMEX“ biržoje buvo labai permaininga. Visgi kainos pokytis išliko teigiamas, o kaina sesijos uždarymo metu buvo labai netoli 89 JAV dolerių už barelį. Prekybos metu nafta buvo atpigusi iki 87 JAV dolerių už barelį, o tam įtakos turėjo JAV energetikos administracijos paskelbta naftos atsargų ataskaita, kuri atskleidė labiau nei tikėtasi išaugusias žaliavinės naftos atsargas šalyje per praėjusią savaitę. Jos padidėjo 2,7 mln. barelių, o benzino atsargos pakilo net 4,1 mln. barelių. Atsargas augino tiek didėjusi naftos gavyba, tiek ir pakilusios importo apimtys. Primintina, kad tai buvo pirma atsargų didėjimo savaitė po penkių savaičių pertraukos. Visa tai rodo, kad naftos ir jos produktų pasiūlyta yra užtektinai ir kalbėti apie įtemptą padėtį rinkoje negalima. Tai veikiausiai turės neigiamos įtakos kainai dar šiandien ir rytoj. Be to vakar naftos brangimą lėmė susilpnėjęs JAV doleris svariausių valiutų atžvilgiu.