Investuotojų asociacija siūlo stiprinti smulkiųjų akcininkų apsaugą skelbiant oficialius pasiūlymus

» Verslo ir rinkų naujienos
Autorius: traders.lt Data: 2012-04-10 09:39 Komentarai: (0)
Investuotojų asociacija siūlo nustatyti, kad perėmus įmonės kontrolę, už oficialaus pasiūlymo įgyvendinimą turėtų atsakyti ne tik tiesiogiai akcijas įsigijęs asmuo, bet ir jį kontroliuojantis galutinis naudos gavėjas.

Siūlomi Vertybinių popierių įstatymo pakeitimai pateikti Lietuvos bankui, siekiant išvengti grėsmių, panašių į tas, kurios buvo atsiradusios pasikeitus „Snaigės“ akcininkams. „Snaigę“ įsigijo 31-erių Rusijos „Polair“ generalinio direktoriaus Aleksejaus Kovalčiuko netiesiogiai valdoma bendrovė „Vaidana“. Už kontrolinį 60 proc. akcijų paketą „Vaidana“ sumokėjo 12,8 mln. eurų, tačiau jos įstatinis kapitalas – tik 10 tūkst. litų.

„Oficialusis pasiūlymas „Snaigės“ akcijoms supirkti buvo užregistruotas tik 2012 metų kovą, nors jei pirkėjas būtų pateikęs visus dokumentus laiku, tai turėjo būti padaryta dar sausį. Du mėnesius rinka gyveno nežinioje ir spėliojo, ar naujasis „Snaigės“ savininkas gaus banko garantiją atsiskaitymui už smulkiesiems investuotojams priklausančias akcijas“, - sakė Investuotojų asociacijos valdybos narys Tomas Pilipavičius.

Pasak jo, atlikta analizė parodė, kad jei oficialus pasiūlymas būtų nepaskelbtas, smulkieji akcininkai žalos atlyginimo galėtų reikalauti tik iš „Vaidanos“, kuri turi labai mažą nuosavą kapitalą ir yra finansuojama akcininkų paskolomis.

“Garantiją, kad už likusius 40 proc. akcijų bus atsiskaityta, suteikė Latvijos „Unicredit“ Vilniaus skyrius, todėl šiuo atveju grėsmė smulkiesiems akcininkams yra išnykusi. Tačiau manome, kad siekiant išvengti panašių grėsmių ateityje, reiktų patobulinti Vertybinių popierių įstatymą ir numatyti, kad už prievolę supirkti akcijas atsako ir galutinis naudos gavėjas“, - sakė T. Pilipavičius.
Registrų centro duomenimis, 100 proc. “Vaidanos” akcijų šiuo metu valdo Kipro bendrovė „Furuchi Enterprises Limited“, kuri kontroliuoja ir Rusijos šaldymo įrangos ir vitrinų gamybos bendrovę „Polair“. Galutinis „Polair“ grupės savininkas – A. Kovačiukas, valdantis įmonę kartu su privataus kapitalo fondu „Svarog Capital“.

Panašūs straipsniai:

(investuotojai,oficialus siūlymas,supirkimas)

2022-01-17 » Klasikinė dilema: kur investuoti – į akcijas ar nekilnojamąjį turtą
2021-10-15 » Baltijos šalių biržos artėja prie 1 mlrd. eurų apyvartos
2021-05-07 » Baltijos biržose užfiksuotas dešimtmečio likvidumo rekordas
2021-03-10 » Kauno grūdai slepia informaciją nuo smulkiųjų akcininkų
2021-01-19 » Investuotojų asociacija prašo „Snaigės“ paaiškinti, kur išgaravo pagrindiniam akcininkui paskolinti 11 mln. eurų
2020-11-06 » “Snoro” akcijų emisijos byloje investuotojai gaus dar 345 tūkst. eurų palūkanų
2020-10-08 » Pirmą kartą „Baltic Horizon Fund“ investicinių vienetų gali įsigyti Lietuvos mažmeniniai investuotojai
2020-10-02 » “Ignitis grupės” debiutas biržoje - istorinis įvykis Lietuvos kapitalo rinkoje
2020-06-11 » Investavimas: ar tai prieinama visiems?
2019-12-09 » „Swedbank“ skatina gyventojus investuoti – siūlys nemokamai prekiauti akcijomis

 
Dar nėra komentarų