Kauno grūdai slepia informaciją nuo smulkiųjų akcininkų

» Verslo ir rinkų naujienos
Autorius: Investuotojų asociacija Data: 2021-03-10 12:43 Komentarai: (0)
Už šimtamilijoninę sumą parduodamas „Kauno grūdų“ verslas, tačiau įmonės smulkieji akcininkai nerimauja, jog liks be nieko, o apie vykstantį sandorį įmonė neteikia jokios reikšmingos informacijos.

„Į Investuotojų asociaciją kreipėsi smulkieji „Kauno grūdų“ akcininkai, kuriems įmonė neteikia jokios reikšmingos informacijos, prisidengdama tuo, kad visa informacija, išskyrus metines ataskaitas, yra komercinė paslaptis“, - sakė Investuotojų asociacijos valdybos narys Tomas Pilipavičius.

Pasak jo, Akcinių bendrovių įstatymo 18 straipsnis, reglamentuojantis akcininkų teisę į informaciją, per daugelį metų buvo keičiamas taip, kad jokios realios informacijos smulkieji akcininkai gauti negali.

Biržoje listinguojama žemės ūkio verslo bendrovė „Linas Agro Group“ yra pasirašiusi sutartį dėl „Kauno grūdų“ bei jų valdomų Vilniaus ir Kaišiadorių paukštynų įsigijimo. Perkamo verslo pajamos 2019 metais siekė 563 mln. eurų, žiniasklaidoje vertinta, kad „Kauno grūdai“ gali būti įvertinti daugiau kaip 100 mln. eurų.

„Pamirštama, kad „Kauno grūdai“ turi keletą šimtų smulkiųjų akcininkų, kurie kartu valdo daugiau kaip 10 proc. akcijų. „Kauno grūdų“ pagrindinis akcininkas Tautvydas Barštys įmonėse tvarkėsi kaip vienvaldis šeimininkas, ir nepanašu, kad kas nors keisis ir atėjus „Linas Agro Group“, nes už smulkiųjų akcijas ši bendrovė siūlo simbolinę kainą“, - sakė T. Pilipavičius.

Smulkieji akcininkai baiminasi, kad po sandorio „Kauno grūdai“ smulkiųjų akcininkų teisės gali būti pažeistos. Kalbas apie galimą Vilniaus ir Kaišiadorių paukštynų uždarymą neseniai paskleidė ir „Kauno grūdų“ vadovybė, paramos prašanti iš valstybės.

Investuotojų asociacija yra didžiausia smulkiuosius investuotojus vienijanti organizacija Lietuvoje. Investuotojų asociacija užsiima jų teisių gynimu bei atstovavimu, organizuoja renginius nariams, kurių metu siekiama ugdyti investuotojų kompetenciją ir suvokimą apie finansų rinkas. Daugiau informacijos – www.investuotoju.lt.

Panašūs straipsniai:

(investuotojai,birža)

2022-11-18 » FTX bankrotas kriptovaliutų rinkose pratęs žiemos sezoną
2022-01-17 » Klasikinė dilema: kur investuoti – į akcijas ar nekilnojamąjį turtą
2021-10-15 » Baltijos šalių biržos artėja prie 1 mlrd. eurų apyvartos
2021-05-07 » Baltijos biržose užfiksuotas dešimtmečio likvidumo rekordas
2021-01-19 » Investuotojų asociacija prašo „Snaigės“ paaiškinti, kur išgaravo pagrindiniam akcininkui paskolinti 11 mln. eurų
2020-11-06 » “Snoro” akcijų emisijos byloje investuotojai gaus dar 345 tūkst. eurų palūkanų
2020-10-08 » Pirmą kartą „Baltic Horizon Fund“ investicinių vienetų gali įsigyti Lietuvos mažmeniniai investuotojai
2020-10-02 » “Ignitis grupės” debiutas biržoje - istorinis įvykis Lietuvos kapitalo rinkoje
2020-06-11 » Investavimas: ar tai prieinama visiems?
2019-12-09 » „Swedbank“ skatina gyventojus investuoti – siūlys nemokamai prekiauti akcijomis

 
Dar nėra komentarų