Moody's sumažino Slovėnijos reitingą, bei patvirtino Austrijos reitingą

» Verslo ir rinkų naujienos
Autorius: traders.lt Data: 2011-12-23 12:25 Komentarai: (0)
Pasaulinė reitingų agentūra Moody's pranešė, kad nutarė sumažinti Slovėnijos skolinimosi reitingą, tuo tarpu kitos euro zonos šalies, t.y. Austrijos reitingas buvo patvirtintas ir liko nepakeistas. Taigi, reitingų agentūros ir toliau intensyviai darbuojasi.

Slovėnijos skolinimosi reitingas buvo sumažintas nuo Aa3 iki A1 lygio, be to Moody's pranešė, kad šios šalies reitingo perspektyva ir toliau išlieka neigiama. Minimos reitingų agentūros atstovai atkreipia dėmesį, kad euro zonoje kilusi skolų krizė, atvėrė dideles spragas šios šalies didžiausiose finansų institucijose.

Jie prognozuoja, kad ateityje Slovėnijos valdžia šalies finansų institucijoms turės skirti dar daugiau finansinės paramos, nei buvo skirta iki šiol, tad būtent todėl ir buvo sumažintas šios šalies skolinimosi reitingas.

Tuo tarpu Austrijai pavyko išlaikyti savo aukščiausią įmanomą AAA lygio skolinimosi reitingą, kurį patvirtino Moody's. Be to, šio reitingo perspektyva taip pat išliko stabili.

Minimos reitingų agentūros atstovai pažymi, kad Austrija pasižymi konkurencingu eksporto sektoriumi, be to šios šalies ekonomika yra labai stipriai diversifikuota bei šalyje yra mažas struktūrinis nedarbas. Moody's taip pat teigiamai įvertino ir tą faktą, kad Austrijos valdžia į šalies Konstituciją planuoja įtraukti biudžeto deficito ribojimo punktą.

Panašūs straipsniai:

(Europa,ekonomika,finansai)

2025-08-13 » Ragina FED palūkanas nukirpti 50 bazinių punktų
2025-08-13 » D.Trumpas kritikuoja investicinio banko vadovą ir prognozes
2025-08-12 » Norvegijos fondo grąža beveik šeši procentai
2025-08-12 » Metinė bazinė infliacija JAV augo labiau nei laukta
2025-08-12 » Vokietijos investuotojų ir analitikų lūkesčiai krito labiau nei laukta
2025-08-11 » Teiginiai, kad dirbtinis intelektas sukurs naujų darbo vietų, yra nesąmonė
2025-08-11 » Akcijų rinka ignoruoja JAV recesijos riziką
2025-08-08 » Pasaulinės maisto kainos aukščiausios nuo 2023 metų
2025-08-07 » Prekyba su Kinija gali kelti grėsmę šimtams tūkstančių darbo vietų Europoje
2025-08-07 » Anglijos bankas sumažino palūkanas, bet tik vieno balso persvara

 
Dar nėra komentarų