A.Merkel patenkinta, N.Sarkozy tikėjosi daugiau

» Verslo ir rinkų naujienos
Autorius: traders.lt Data: 2011-12-09 12:16 Komentarai: (5)
Vokietijos Kanclerė Angela Merkel su pasitenkinimu sutiko pirmąją Europos sąjungos šalių viršūnių susitikimo dieną priimtus sprendimus, teigdama, kad jie padės atkurti euro zonos patikimumą. Tuo tarpu Prancūzijos prezidentas Nicolas Sarkozy tikėjosi, kad bus pasiektas susitarimas tarp visų Europos sąjungos šalių, tačiau tam sutrukdė Didžiosios Britanijos pozicija.

Kaip teigė Prancūzijos prezidentas, pasiekti susitarimą su visomis dvidešimt septyniomis Europos sąjungos šalimis dėl didesnės finansinės drausmės nepavyko dėl Didžiosios Britanijos pozicijos. Minima šalis pareikalavo veto teisės naujoms Europos sąjungos taisyklėms susijusios su finansų paslaugų rinka, nes tokiu būdu ji siekia apsaugoti Londono miesto, kur yra įsikūręs Europos finansų centras, interesus.

„Londono sąlygos buvo nepriimtinos, nes būtent trūkumas tinkamos finansų sektoriaus priežiūros ir sukėlė dabartines problemas euro zonoje“ - pastebėjo Prancūzijos prezidentas Nicolas Sarkozy.

Jis teigė, kad vadinamas naujasis fiskalinis paktas, kuris apims septyniolika euro zonos šalių ir šešias Europos sąjungos šalis, turi būti parengtas iki kitų metų kovo mėnesio.

Kalbama apie naujų fiskalinių taisyklių susijusių su viešaisiais finansais įgyvendinimą, įskaitant automatines sankcijas už biudžetinės drausmės pažeidimus šalims, kurios pažeis biudžeto limito ir viešiosios skolos apribojimus. Be to, visos šalys įsipareigoja į savo Konstituciją įrašyti auksinę taisyklę išlaikyti subalansuotą biudžetą.

Tuo tarpu Vokietijos Kanclerė Angela Merkel buvo patenkinta per beveik dešimt valandų trukusias derybas pasiektu rezultatu.

„Jau seniai kartoju, kad septyniolika euro zonos šalių turi atgauti pasitikėjimą. Esu įsitikinusi, kad dėka šiandien priimtų sprendimų, mes galime pasiekti šį tikslą ir mes tai padarysim. Tai labai labai svarbus rezultatas, nes jis rodo, jog mes mokomės iš klaidų padarytų praeityje“ - teigė Angela Merkel.

„Mes sukursime naują euro fiskalinę sąjungą, kuri tuo pačiu bus stabilizavimo sąjunga“ - pridėjo ji.

„Du euro zonos gelbėjimo fondus, t.y. Europos stabilumo mechanizmą ir Europos finansinio stabilumo fondą, valdys Europos Centrinis bankas“ - atskleidė Prancūzijos prezidentas Nicolas Sarkozy, pridurdamas, kad šio sprendimo detalės dar turi būti paruoštos.
 
1.   Parašė Arnas_IT   2011-12-09 12:18  

už pavadinimą tai 10 balų

 
2.   Parašė Robertosss   2011-12-09 14:29  

Jo gerulis pavadinimas...

 
3.   Parašė Darij   2011-12-09 15:00  

Jo... Vargšas Sarkozy...

 
4.   Parašė axe   2011-12-09 15:46  

Merkozy.

 
5.   Parašė Darius0215   2011-12-09 20:22  

super antraste