Graikijos ministras G. Papandreu šįryt kelias valandas prieš balsavimą šalies parlamente atšaukė pasiūlymą rengti referendumą. Vyriausybės vadovas buvo priverstas pakeisti nuomonę dėl tarptautinio spaudimo ir pasipriešinimo jo paties partijoje. Europos vadovai sustabdė paramos Graikijai teikimą, o Kinija pareiškė, kad tokiomis sąlygomis jos parama Europai yra sunkiai įsivaizduojama. Be to, pradėjo byrėti G. Papandreu koalicija namuose, nes vis daugiau valdančiųjų perspėjo, apsitrauksiantys iš partijos, jei teks rengti referendumą. Šiandien svarbus ir sunkiai nuspėjamas balsavimas Graikijos parlamente įvyks, tačiau ne dėl referendumo, o dėl pasitikėjimo vyriausybe. Jei vyriausybei bus pareikštas nepasitikėjimas išankstiniai rinkimai turės bus surengti per 3 savaites.
Naujojo ECB vadovo M. Draghi debiutas tapo itin netikėtas. Centrinis bankas netikėtai daugumai sumažino bazines palūkanas nuo 1,5 iki 1,25 bazinių punktų, nors dar prieš mėnesį bankas nepateikė jokių užuominų apie galimą palūkanų mažinimą. Spaudos konferencijoje netikėtą vieningai visų valdybos narių priimtą sprendimą M. Draghi grindė ūkio būkle. Pasak ECB, ūkio būklė pastebimai pablogėjo, padidėjo ekonomikos recesijos rizika ir ECB veikiausiai teks pabloginti dabartines ekonomikos prognozes. Ūkio būkle veikiausiai pablogės dar ir dėl neslūgstančios įtampos finansų rinkose.
Gana netikėta, kad euro regiono krizei pasiekus savo apogėjų ECB neketina aktyviau gelbėti regiono finansų sistemos. M. Draghi, vėlgi, netikėtai daugeliui, pareiškė, kad dabar vykdoma prasiskolinusių šalių obligacijų pirkimo programa yra laikina, o jos mastas baigtinis. Panašu, kad kaip ir Ž. K. Trišė, M. Draghi neketina pasiduoti politikų spaudimui ir, pastariesiems besivaidijant, užsikrauti visą krizės naštą vien ant savo pečių. Veikiausiai nuogąstaujama, kad prie ECB pagalbos politikai greitai priprastų, dar lėčiau spręstų skolos problemas, o ECB pamažu prarastų nepriklausomybę.
Po pirmos G20 susitikimo dienos svarių sprendimų nepaskelbta. Pasaulio vadovai negaili rūsčios kritikos euro zonos politikams. Pastarieji, nepaisant gausybės pažadų, raginimų ir atidėliojimų, taip ir nesugebėjo pasistūmėti sprendžiant skolų problemą ir tuo labai apsunkino galimybę pasauliui prisidėti prie euro gelbėjimo. Šiandien –antroji G20 susitikimo diena.
Baltijos biržose – įmonių rezultatų skelbimo įkarštis
Ketvirtadienį prekyba Vilniaus vertybinių popierių biržoje išliko aktyvesnė. Investuotojus toliau domino rinkos flagmano TEO LT akcijos, kurių perleista. už 265 tūkst. eurų, o kaina uždarymo metu krito 0,82 proc. iki 0,606 euro už akciją. Po prekybos gerus 9 mėnesių rezultatus paskelbė „Apranga“. Grupės pelnas prieš apmokestinimą sudarė 17,8 mln. litų, arba 2,3 karto daugiau nei atitinkamu metu pernai, kai buvo uždirbta 7,6 mln. litų. Vien trečią ketvirtį ikimokestinis pelnas siekė 10,1 mln. litų, arba 48,8 proc. daugiau nei 2010 metų trečią ketvirtį. Rezultatai investuotojus turėjo nudžiuginti, tad nors penktadieninė prekyba paprastai būna pakankamai neaktyvi, „Apranga“ dėmesio stokoti neturėtų.