Graikijos vyriausybė taip pat pritarė šalies premjero siūlymui, kad dėl pasitikėjimo jo vadovaujama vyriausybe, būtų balsuoja šalies parlamente. Šis balsavimas turėtų įvykti jau penktadienį.
Po septynias valandas trukusio susitikimo, vyriausybės atstovai sprendimą paremti George Papandreou referendumo idėja aiškino tuo, kad prieš penktadienio balsavimą reikia išsaugoti vyriausybės vienybę. Tačiau kai kurie vyriausybės atstovai kritiškai atsiliepė apie galimą referendumą.
„Referendumas duos aiškius įgaliojimus, tai taip pat bus aiškus signalas tiek šalies viduje, tiek ir užsienyje, dėl Graikijos įsipareigojimų Europai bei dėl mūsų priklausomybės eurui“ - pareiškė Graikijos premjeras George Papandreou.
Jis taip pat pridūrė, kad šią savaitę per G20 grupės šalių susitikimą Kanuose jis bandys įtikinti partnerius apie būtinybę priimti tokius sprendimus.
Reaguodamas į spekuliacijas apie jo galimą pasitraukimą iš pareigų ir pirmalaikių rinkimų rengimą, Graikijos premjeras George Papandreou perspėjo, kad tai jo šalį stumteltų bankroto link, na o rinkimų kampaniją sustabdytų būtinų reformų vykdymą. Jis taip pat išreiškė įsitikinimą, kad jo Europos partneriai buvo perspėti apie planus susijusius su referendumo rengimu ir kad jie rems ir gerbs Graikijos pastangas.
„Graikijoje referendumas dėl naujo pagalbos paketo gali būti paspartintas vienu mėnesiu ir surengtas jau gruodį“ - pareiškė Graikijos vidaus reikalų ministras Haris Kastanidis.
Iš pradžių buvo manyta, kad referendumas bus surengtas sausį arba vasarį.
Tuo tarpu analitikai perspėja, kad savaitės pradžioje paskelbta netikėta žinia apie Graikijoje planuojama referendumą dėl naujo pagalbos paketo suteikimo šiai šaliai, sukėlė nervingą reakciją ir pasipiktinimą. Graikijos „ne“ reikštų šios šalies bankrotą, be to tai lemtų destabilizaciją euro zonoje bei sukeltų ilgalaikės neigiamos pasėkmės.