A.Merkel nepritaria naujoms ekonomikos skatinimo programoms

» Verslo ir rinkų naujienos
Autorius: traders.lt Data: 2011-09-27 17:06 Komentarai: (10)
Vokietijos Kanclerė Angela Merkel šiandien atmetė naujų ekonomikos skatinimo programų įgyvendinimo galimybę. Ji pabrėžė, kad kovojant su skolų krize, prisiimti dar daugiau skolų, yra bloga idėja.

„Mes nepritariame dar vienoms ekonomikos skatinimo programoms. Tikėjimas, kad ekonomikos augimą galima pasiekti vis labiau didinant skolas, yra klaidingas“ – pareiškė Vokietijos Kanclerė.

Pastaruoju metu net kelis kartus Amerikos atstovai ragino Europos šalis, kad šios įgyvendintų naujas ekonomikos skatinimo programas. Vakar Amerikos prezidentas Barakas Obama sukritikavo euro zonos šalis, kad jos per lėtai reaguoja į krizinę situaciją, ir tuo pačiu didina baimę visame pasaulyje.

Pasak Angela Merkel, tiek Europa, tiek Amerika praeityje labai aktyviai ėmusios paskolas, pačios apribojo savo ateities veiksmų laisvę.

„Svarbu, kad mes paliktume sąjungos skolų didėjimo kryptį ir kartu suformuotume stabilumo sąjungą“ – pabrėžė ji.

Vokietijos Kanclerė priminė, kad prieš tris metus, kai kilo finansų ir ekonomikos krizės, Vokietija pradėjo įgyvendinti kovos su recesiją planą ir tokiu būdu siekė padėti bankams ir ekonomikai. Jos nuomone, dabar susiduriame su trečiąja krizės faze, kuri yra susijusi su šalių skolomis.

„Mes susiduriame ne su euro krize, o su skolų krize“ – atkreipė dėmesį Angela Merkel.

Ji taip pat šiandien išreiškė pagarbą Graikijai, dėl šioje šalyje pradėtų įgyvendinti struktūrinių reformų. Vokietijos Kanclerė be to patikino, kad Vokietija darys viską kas įmanoma, kad Graikija atgautų pasitikėjimą finansų rinkose.

Šiandien vakare Berlyne Angela Merkel susitiks su Vokietijoje viešinčiu Graikijos premjeru George Papandreou.
 
1.   Parašė Darij   2011-09-27 17:51  

Žinoma - geriausia visiems oriai užsipanikuoti, o po to užsibankrotinti...

 
2.   Parašė deivisss   2011-09-27 17:57  

Ne ne, reikia spausdinti, spausdinti ir dar kartą spausdinti, taip deginant žmonių, gyvenančių pagal galimybes, santaupas. Skolas paliekam vaikams, anūkams ir proanūkiams, who cares. Ura!

 
3.   Parašė Darij   2011-09-27 18:14  

deivisss, juk šiuo metu pagrindinė problema ne skolose, o tame, kad visi iki pajuodavimo įsitikinę, kad jų jau niekas niekad gyvenime nebeatiduos, todėl reikia kasti bunkerius ir t.t. Aš nesakau, jog reikia leisti toliau be atodairos auginti skolas.
Esmė tame, jog tie atspausdinti pinigai reikalingi tik visokioms virtualiems bankų ir t.t. rezervams suformuoti. Tik tam, kad pagaliau liaudis patikėtų, kad vis tik gyvenimas tęsiasi ir kad toliau sau ramiai dirbant laikui bėgant tas skolas bus įmanoma sugrąžinti.
Ar geriau viską "nurašyti" ir sugriauti pusė pasaulio? Turtingieji nuskriausti tikrai neliktų. bet va daugeliui paprastų žemiškus darbus dirbančių šeimų tai būtų tiesiog tragedija.

 
4.   Parašė sonimantas   2011-09-27 18:42  

Geriau viską "nurašyti" ir sugriauti pusė pasaulio. Šeimoms tai tragedijos nebus, 2 - 3 metus pagyvens susiveržusios diržus, badu nemirs. O po to galės kurti gyvenimą iš naujo.
Kaip kažkas pasakė: geriau vieną kartą patirti labai stiprų skausmą, nei kęsti skausmus pastoviai...
ar kažkaip panašiai

 
5.   Parašė deivisss   2011-09-27 19:06  

Darij, būtent, kad spausdinimas reikalingas ne žmoniems, o tiems, kuriems po poros mėnesių reikės dar vieno spausdinimo etapo, nes dozės dydžiai reikalingi vis didesni ir vis dažniau.. O paprastiems žmonėms auga pragyvenimo kaštai, bet atlyginimai, pajamos - ne. Galiausiai dėl to paties spausdinimo vieną dieną visų santaupos bus "nacionalizuotos" hiperinfliacijos. Spausdinimas būtų pateisinamas, jeigu šalia to dar kažkas būtų daroma visam tam mėšlui iškuopti. Deja, bet be spausdinimo daugiau realių veiksmų lyg ir nesimato.

O esant defliacijai ir sistemos apsivalymui keletą metų, kuo paprasti žemiškus darbus dirbantys žmonės nukentėtų? Žemiški darbai niekur nedings, dings tik oriniai, pertekliniai darbai. O labiausiai išleis orą įvairios burbulinės "investicijos", kurių paprasti žmonės tikrai daug neturi. Ar daug badu mirė, kai S&P buvo nukritęs iki 666? Ar dabar dvigubai geriau žmonės gyvena, kai tas pats S&P pakilęs dvigubai?

Ne tie laikai, kad būtų kažkokios tragedijos (jeigu atmesim karų galimybes ir pan.). Įvertinus kaip greitai šiais laikais viskas keičiasi, sistemos apsivalymui gal užtektų net ir poros metų, o nuo dugno kilti daug lengviau.

 
6.   Parašė kikas   2011-09-27 19:27  

visi snekat apie kara, o kas su kuom kariaus?

 
7.   Parašė Anglas   2011-09-27 21:25  

Meskos su buliais, tradiciskai

 
8.   Parašė deivisss   2011-09-27 21:27  

Be karo apokaliptinės prognozės silpnokai skamba.

 
9.   Parašė kikas   2011-09-27 21:53  

ner su kuom kariaut, nebent vel ant kokios afrikos valstybeles paraka nuleisim

 
10.   Parašė mantas0   2011-09-28 07:09  

Amerikonam aisku pyktis ima, amerika skatina spausdinima, taip ale didindama vartojima, nors nekazkas gaunasi, o Europa tuo paciu metu daro priesingai taupo, tad amerikonai musu prekes perka, o mes spyga taukuota.. taip ir gaunas kad ponai is JAv ir nori i skolu spirale isukti ir Europa. jei visi tai visi.