Vakar JAV akcijų indeksai smuko po trijų dienų iš eilės augimo

» Verslo ir rinkų naujienos
Autorius: Finasta Data: 2011-08-17 10:18 Komentarai: (0)
Vakar JAV akcijų indeksai prekybą baigė nuosmukiu, taip nutraukdami tris dienas iš eilės trukusią augimo tendenciją. Dow Jones Industrial indekso reikšmė sumažėjo 0,67 proc., o daugiausiai iš 30 indekso komponentų smuko „Bank of America“ akcijų kaina – 4,6 proc. S&P 500 indeksas krito 0,97 proc., o Nasdaq – 1,24 proc.

Investuotojų dėmesys vakar buvo nukreiptas į Europą – buvo skelbiami euro zonos ir Vokietijos II ketv. bendrojo vidaus produkto duomenys. Neįspūdingas ekonomikos augimas II ketv. palyginti su I ketv. nuvylė investuotojus. Negana to, Vokietijos kanclerės ir Prancūzijos prezidento susitikime nebuvo priimtas laukiamas sprendimas.

„Fitch“ reitingų agentūra patvirtino JAV aukščiausio lygio AAA reitingą su stabilia perspektyva. Liepos pabaigoje JAV vyriausybė buvo atsidūrusi ties techninio bankroto riba, nes buvo pasiektas įstatymu užbrėžtas skolos lygis. Ši riba vis dėlto buvo padidinta, tačiau reitingų agentūra „Standard&Poor’s” tada pablogino JAV reitingą iki AA+ taip iššaukdama itin audringą neigiamą reakciją rinkoje.

Vakar nuotaikas kiek praskaidrino mažmeninės prekybos giganto „Wal-Mart“ paskelbti II ketv. finansiniai rezultatai. Bendrovės pajamos antrąjį ketvirtį siekė 109,4 mlrd. JAV dolerių ir buvo 5,4 proc. didesnės nei tuo pačiu laikotarpiu pernai. Pelnas išaugo 5,7 proc. iki 3,8 mlrd. JAV dolerių. Bendrovės akcijos po šios naujienos brango 3,88 proc.

Vakarų Europa

Antradienį rinkose viršų ėmė prastesnės nuotaikos dėl paskelbtų euro zonos ekonomikos augimo skaičių. Vakar mažėjo 13 iš 18 nacionalinių akcijų kainų indeksų. Rinkos kiek atsiteisė po to kai „Fitch“ paskelbė patvirtinanti AAA reitingą JAV, tačiau nuotaikos vis dėlto liko prislopę.

Vakar rinkas nuvylė pasirodžiusi euro zonos ir Vokietijos BVP augimo II ketv. statistika. Euro zonos BVP per praėjusį ketvirtį paaugo 0,2 proc. – mažiausiai nuo 2009 metų vidurio. Vokietijos ekonomika beveik stagnavo ir II ketv. paaugo 0,1 proc. Metiniai BVP augimo tempai siekė atitinkamai 1,7 proc. ir 2,7 proc. Ekonomikos skatinimo programos išsikvėpė ir pasaulio ūkio plėtra pradeda prarasti pagreitį. Neįspūdingai ekonomikos turėtų atrodyti ir ateinančiais ketvirčiais, ypač kai Vakarus slegia valstybių skolos ir lemia vis didesnį poreikį taupyti.

Vokietijos ir Prancūzijos vadovų susitikimo metu atmesta idėja leisti bendras euro zonos obligacijas. Buvo patvirtinta, kad dabartinis priemonių paketas yra pakankamas suvaldyti viešųjų finansų krizei euro zonos periferijoje. Šiandien ateities sandoriai Europoje vėl rodo investuotojų pesimizmą. Vakarykštis Vokietijos ir Prancūzijos vadovų susitikimas nepateisino rinkų lūkesčių tad šiandien investuotojai yra linkę parduoti ankstesnes keletą dienų brangusias akcijas.

Azija

Šiandien Azijos akcijų indeksai nerodė vieningos krypties. Japonijos akcijų indekso Nikkei 225 reikšmė sumažėjo 0,43 proc., o Indijos ir Honkongo akcijų indeksai demonstravo maždaug 1 proc. siekusį augimą.

Investuotojai reagavo į naujienas iš Europos bei skelbiamus įmonių antrojo ketvirčio finansinius rezultatus. Ir toliau silpnėjantis doleris nieko gero nežada eksportuojančioms bendrovėms. Itin pažeidžiamos valiutų svyravimams bendrovės šiandien negalėjo džiaugtis akcijų brangimu. Mašinų gamintojų akcijos pigo 1-3 proc. Bendrovės „Sony“ akcijos taip pat pigo apie 1 proc. po įmonės pranešimo, kad norėdama išlikti konkurencinga ji turės atpiginti savo žaidimų konsolę „PlayStation 3“ net iki 17 proc.

Baltijos šalys

Po ilgojo savaitgalio Vilniaus akcijų biržoje prekyba buvo ganėtinai aktyvi – apyvarta siekė 1,3 mln eurų, iš kurių beveik 0,7 mln. sudaryta tiesioginiais sandoriais. Biržos indeksas sumažėjo 0,23 proc. Talino akcijų biržoje investuotojų nuotaikos buvo kur kas prastesnės nei pirmadienį. Talino indeksas, didėjęs tris prekybos sesijas iš eilės, sumažėjo labiausiai tarp Baltijos biržų – 1,95 proc. Rygoje prekyba vyko kiek optimistiškiau nei kitose Baltijos akcijų biržose, tad biržos indeksas padidėjo 0,14 proc. Biržos apyvarta siekė 113 tūkst. latų ir buvo mažiausia tarp visų Baltijos biržų.

Vidurio ir Rytų Europa

Rusijos akcijų rinkos indeksai antradienį smuko pirmą kartą per pastarąsias keturias prekybos sesijas. Kaip įprasta šalies akcijų rinkoje – investuotojų sprendimai priklausė nuo naftos kainų krypties, o pastaroji žaliava vakar pigo. „Urals“ ir „WTI“ rūšių nafta pigo daugiau nei 1 proc. Rimtesnio pagrindo akcijoms brangti nesuteikė ir nuotaikos Europoje, kur paskelbti nuviliantys BVP duomenys II ketv.

Žaliavos

„WTI“ naftos ateities sandorių kaina vakar šiek tiek krito, o didžiausią neigiamą įtaką kainai turėjo paskelbti prastesni nei tikėtasi euro zonos valstybių 2011 m. II ketv. BVP pokyčiai. Nerimauta, kad regiono ekonomika beveik neauga, o tai atitinkamai turi neigiamą įtaką naftos paklausai. Tiesa, besibaigiant prekybos sesijai Amerikos naftos institutas paskelbė, kad žaliavinės naftos atsargos per praėjusią savaitę JAV padidėjo 1,75 mln. barelių, tačiau benzino atsargos smuko net 5,37 mln. barelių.

Šiandien po pietų turėtų pasirodyti oficiali JAV energetikos administracijos ataskaita apie naftos atsargų pokyčius, tad jeigu pokyčiai bus panašūs, tai gali turėtų teigiamos įtakos kainai. Beje, paskutinėmis prekybos sesijomis ateities sandorių apyvarta mažėjo ir sugrįžo į paskutinių 30-ties dienų vidurkį.
 
Dar nėra komentarų