„Ekonomika balansuoja ties riba. Yra net 50 procentų tikimybė, jog galime sulaukti naujos ekonomikos recesijos. Nieks jau nesuteiks mums didesnio augimo“ – pareiškė Harvardo universiteto ekonomikos profesorius verslo ciklų stebėjimo komiteto narys Martin Feldstein.
„Pavojinga yra tai, jog per pirmą šių metų pusmetį Amerikos ekonomikos augimas buvo lėtesnis nei laukta. Kuo mažesnis augimo tempas, tuo didesnė tikimybė, kad bet koks šokas gali sukelti naują recesiją“ – atkreipė dėmesį Stanfordo universiteto atstovas ir verslo ciklų stebėjimo komiteto pirmininkas Robert Hall.
Tuo tarpu Baltųjų Rūmų atstovai teigia, kad jie netiki, jog Amerikoje netrukus sulauksime naujos recesijos.
Amerikos prezidento Barako Obamos atstovas pripažino, jog nėra abejonių, kad per pastaruosius šešis mėnesius ekonominio augimo ir darbo vietų kūrimo tempas sulėtėjo.
„Tačiau mes vis dėl to netikime, kad egzistuoja antrosios recesijos grėsmė“ – teigė Jay Carney.
Paskutinė buvusi ekonomikos recesija Amerikoje prasidėjo 2007 metų gruodį ir tęsėsi iki pat 2009 metų, arba netgi šiek tiek ilgiau. Na o po to Amerikos ekonomika ėmė atsigauti ir demonstruoti augimą, kuris per pastaruosius mėnesius vis dėl to sulėtėjo.
Amerikos prezidento Barako Obamos atstovas teigia, kad Amerikos ekonomikos sulėtėjimą visų pirma lėmė kilęs žemės drebėjimas, na o vėliau cunamis Japonijoje, aukštos energijos išteklių kainos, problemos euro zonoje bei problemos susijusios su Amerikos skolos limito padidinimu.
„Tikime, kad ekonomika ir toliau augs“ – reziumavo Amerikos prezidento Barako Obamos atstovas Jay Carney.