Tai tik pirmasis, remiantis preliminariais duomenimis, Amerikos bendrojo vidaus produkto rodiklio ir jo pokyčio apskaičiavimas. Tad po antro ir galutinio trečiojo duomenų perskaičiavimo, Amerikos ekonomikos augimo rodiklis dar gali pakisti, kaip buvo ketvirtį prieš tai. Priminsime, kad per praėjusį ketvirtį ketvirtinis Amerikos bendrojo vidaus produkto augimas sudarė 3.1 procentą.
Metinis ekonomikos augimas šių metų pirmą ketvirtį, palyginus su tuo pačiu laikotarpiu prieš metus, sulėtėjo iki 2.3 procentų, kai per praėjusius metus Amerikos ekonomika ūgtelėjo 2.9 procentais.
Amerikos ekonomikos augimas sulėtėjo dėl to, kad dėl padidėjusių maisto ir degalų kainų, šalies vartotojai galėjo mažiau lėšų skirti kitiems produktams įsigyti, todėl natūraliai mažėjo vartojimas. Šalies ekonomikos augimą neigiamai paveikė pirmąjį šių metų ketvirtį buvę nepalankūs orai, didėjęs prekybos deficitas, bei mažėjusios valstybės išlaidos. Tačiau atsižvelgiant į gerėjančią padėti Amerikos darbo rinkoje, šios šalies ekonomikos sulėtėjimas, ko gero bus tik trumpalaikis reiškinys.
Amerikos vartotojų išlaidos, kurios sudaro apie septyniasdešimt procentų šalies bendrojo vidaus produkto vertės, per pirmą šių metų ketvirtį augo tik 2.7 procentais, kai ketvirčiu anksčiau šio rodiklio augimas sudarė net keturis procentus.Tačiau analitikai prognozavo, kad Amerikos vartotojų išlaidų augimas praėjusį ketvirtį sulėtės dar labiau, t.y. prieaugis sudarys vidutiniškai tik du procentus.Vartotojų išlaidų augimas padidino Amerikos ekonomikos prieaugį 1.91 procentiniu punktu.
Atsargų kiekis praėjusį ketvirtį buvo padidintas net 43.8 mlrd. dolerių suma, kai ketvirčiu anksčiau tik 16.2 mlrd. dolerių suma. Atsargų padidėjimas per pirmą šių metų ketvirtį prie Amerikos ekonomikos augimo prisidėjo 0.93 procentiniais punktais. Atmetus atsargų pokyčio įtaką, per pirmą šių metų ketvirtį Amerikos bendrojo vidaus produkto metinis augimas sudarytų tik 0.8 procentus.
Tuo tarpu Amerikos valdžios išlaidos, per pirmą šių metų ketvirtį lyginant su tuo pačiu laikotarpiu prieš metus, smuktelėjo 5.2 procentais ir tai buvo didžiausias šio rodiklio kritimas nuo pat 1983 metų. Ankstesnį ketvirtį Amerikos valdžios išlaidos mažėjo 1.7 procentais.
Išlaidos įrengimams ir programinei įrangai, per praėjusį ketvirtį, palyginus su tuo pačiu laikotarpiu prieš metus, šoktelėjo 11.6 procentais, kai ketvirčiu anksčiau augimas sudarė 7.7 procentus.
Kaip minėta, per šių metų pirmą ketvirtį padidėjo Amerikos užsienio prekybos deficitas, t.y. importas augo sparčiau už eksportą, tad tai taip pat per minimą laikotarpį neigiamai paveikė šios šalies ekonomikos augimą, ir sumažino jį 0.1 procentiniu punktu.Na o gyvenamųjų namų statybos apimtys per pirmą šių metų ketvirtį sumažėjo 4.1 procentu.
Priminsime, kad vakar Amerikos Federalinis Rezervų bankas sumažino savo anksčiau skelbtą Amerikos ekonomikos augimo pronognozę. Dabar prognozuojama, kad per šiuos metus Amerikos ekonomika ūgtels 3,1-3,3 procentais, nors dar sausį buvo prognozuotas 3,4-3,9 procentų šalies bendrojo vidaus produkto augimas.