J.Stiglitz – FED vykdydamas antrąjį pinigų politikos švelninimo etapą, sukuria daug rizikos

» Verslo ir rinkų naujienos
Autorius: traders.lt Data: 2010-12-14 13:47 Komentarai: (0)
Amerikos Federalinio Rezervų banko planas įgyvendinti antrąjį pinigų politikos švelninimo etapą, kurio metu rinkoje bus superkamos šalies valstybinės obligacijos, didiną riziką, susijusią su didesnėmis kapitalo įplaukomis į besivystančias šalis, perspėja Nobelio premijos laureatas bei žinomas ekonomistas Joseph Stiglitz.

Visas šitas papildomas likvidumas, kuris yra kuriamas, nepadidins Amerikos ekonomikos augimo, nes šis papildomas kapitalas tiesiog iškeliaus į užsienį, t.y. į Aziją ir kitas besivystančias šalis, kur jis yra nepageidaujamas.

„Dauguma pasaulio šalių jau pradėjo reaguoti. Jie ėmė griežčiau kontroliuoti kapitalą, ėmė vykdyti intervencijas valiutų rinkoje, įvedė mokesčius kapitalo įplaukoms bei ėmėsi ir kitų veiksmų“ – atkreipia dėmesį Joseph Stiglitz.

Priminsime, kad per lapkričio pradžioje įvykusį posėdį, Amerikos Federalinio Rezervų banko atstovai nutarė pradėti įgyvendinti antrąjį pinigų politikos švelninimo etapą, kurio metu iki kitų metų vidurio rinkoje už 600 mlrd. dolerių sumą bus supirkinėjamos Amerikos valstybinės obligacijos.

Bankai šiuos pinigus investuos į Azijos ir kitų besivystančių šalių rinkas, kur ekonomikos atsigavo sparčiau nei Amerikos ir Europos ekonomikos, pastebi Nobelio premijos laureatas bei žinomas ekonomistas.

Padidėjusios kapitalo įplaukos besivystančiose šalyse, gali sukelti šių šalių valiutų sustiprėjimą ir potencialius turto burbulus.

Brazilija siekdama išvengti savo valiutos realo sustiprėjimo dolerio atžvilgiu, padidino mokesčius užsieniečiams, kurie nori savo lėšas investuoti į Brazilijos finansų rinkas. Šie veiksmai padėjo pristabdyti realo stiprėjimą dolerio atžvilgiu. Nuo šių metų pradžios Brazilijos realas dolerio atžvilgiu jau spėjo sustiprėti 1,5 procentais. Brazilijos finansų ministras Guido Mantega atskleidė, kad šalis yra pasiruošusi jei prireiks imtis papildomų priemonių.

Tačiau tokios šalys kaip pavyzdžiui Čilė, nusprendė bent kol kas nevykdyti jokios papildomos kapitalo kontrolės arba intervencijų valiutų rinkoje, todėl gali nukentėti nuo papildomo nepageidaujamo kapitalo įplaukų, perspėja Nobelio premijos laureatas bei žinomas ekonomistas Joseph Stiglitz.

Čilės pesas per šiuos metus dolerio atžvilgiu jau spėjo sustiprėti 6.6 procentais, ir tai yra septintas geriausias rezultatas tarp visų besivystančių šalių valiutų.

Šiai Pietų Amerikos šaliai ateityje gali prireikti vykdyti intervencijas valiutų rinkoje, ir imtis aktyvesnių kapitalo kontroliavimo veiksmų, prognozuoja žinomas ekonomistas Joseph Stiglitz.

„Deja, tačiau FED vykdomas antrasis pinigų politikos švelninimo etapas veda į pasaulio finansų rinkų fragmentaciją, nes kiekviena šalis, norėdama apsisaugoti, imasi veiksmų. Kadangi vis daugiau šalių tą daro ir darys, tai didėja spaudimas tiems, kurie to nedaro, ir jie galiausiai bus priversti imtis kažkokių veiksmų“ – reziumavo Nobelio premijos laureatas bei žinomas ekonomistas Joseph Stiglitz.

Panašūs straipsniai:

(Pasaulis,ekonomika,finansai)

2025-07-21 » Trumpo kompanija investavo 2 mlrd. dolerių į bitkoinus
2025-07-21 » ES turi susilaikyti nuo atsakomųjų tarifų
2025-07-21 » Naujas kriptovaliutų rekordas - kapitalizacija viršijo 4 trilijonus dolerių
2025-07-21 » FED nepriklausomybės silpninimas bus jaučiamas ir už JAV ribų
2025-07-19 » Dalykai, kurių išmoksite, kai pradėsite nuolat uždirbti pinigus
2025-07-18 » Grynųjų įplaukų sulaukė tik obligacijų ir tauriųjų metalų fondai
2025-07-18 » Priimtas 18-asis ES sankcijų Rusijai paketas
2025-07-17 » Rusija atsiriboja nuo Vakarų valiutų
2025-07-17 » Mažmeninė prekyba Amerikoje atsitiesė gerokai labiau nei laukta
2025-07-17 » D.Trumpas: susitarimas su Indija netrukus bus pasiektas, galimas ir su ES

 
Dar nėra komentarų