
Šiandien euro zonos šalių finansų ministrai susitinka, kad aptartų kaip spręsti euro zonoje kilusią finansų krizę.
„Reikia tiesiog leisti Airijai bankrutuoti. Jie yra bankrutavę, tai kodėl nekalti Vokietijos ar Lenkijos bei kitų šalių piliečiai turėtų mokėti už Airijos valdžios atstovų padarytas klaidas “ – atkreipė dėmesį Jim Rogers.
Graikija yra nemoki, Portugalijoje ir Ispanijoje egzistuoja likvidumo problemos, na o tokios šalys kaip Italija, Belgija, netgi Prancūzija bei Didžioji Britanija irgi turi įvairių problemų, pridėjo jis.
„Vakaruose šiuo metu egzistuoja rimtos problemos ir kažkas turi jas išspręsti“ – pastebėjo žinomas investuotojas.
Tačiau Jim Rogers atskleidė, kad jis turi įsigijęs eurų ir toliau planuoja pasilaikyti šią valiutą.
„Aš turiu įsigijęs eurų, ir aš juos pasiliksiu“ – teigė jis.
Kai kurie ekonomistai ir analitikai perspėja, kad kai kurias euro zonos šalis ištikusios įsiskolinimo problemos, jau kitais metais gali kilti ir Amerikoje.
„Aš žinau, kad Amerika yra labiausiai įsiskolinusi šalis pasaulyje, ir man tikrai nepatinka tai, kas šiuo metu vyksta šioje šalyje“ – prisipažino Jim Rogers.
Tačiau kai kurie analitikai atkreipia dėmesį, kad Amerikos padėtis yra kur kas geresnė, nes jie turi dolerį, kuris yra pagrindinė viso pasaulio rezervinė valiuta.
„Amerikos valdžia galės skolintis tol, kol žmonės norės skolinti. Aš pažįstų žmonių, kurie sako, kad per artimiausius penkis metus Amerika taps nemoki ir nesugebės padengti savo skolų“ – atkreipia dėmesį žinomas investuotojas.
„Anksčiau ar vėliau ateina laikas, kai žmonės sako, kad neketina jums daugiau skolinti pinigų“ – pridėjo jis.
Jim Rogers dar kartą pakartojo savo nuogąstavimus dėl infliacijos, kuri visame pasaulyje jau ėmė didėti ir tuo pačiu paveiks ir akcijų rinką.
„Visi, kurie apsipirkinėja, jau žino, kad kainos kyla. Kainos kyla ir tai vadinama infliacija, tuo pačiu ima augti ir algos, ir bet kokiu atveju tai nėra palanku akcijų rinkai“ - teigė jis.
Žinomas investuotojas mano, kad kovojant su infliacija bus pradėtos didinti bazinės palūkanų normos, tačiau padėtis taps dar blogesnė, nes Amerikos Federalinis Rezervų bankas ir toliau intensyviai spausdins pinigus.
„Prieš metus FED atstovai kalbėjo apie tai, kad jau iki šių metų pabaigos iš rinkos bus pašalintas papildomas likvidumas. Mes jau sulaukėme šių metų pabaigos, o jie tik dar daugiau įlieja likvidumo į rinką“ – reziumavo gerai žinomas investuotojas Jim Rogers.