„Rinkos perdėtai reaguoja į galimą kai kurių euro zonos šalių nemokumą“ – pakartojo jis.
Paklaustas, ar pastarąją savaitę pastebimai padidėjęs Airijos, Portugalijos ir Ispanijos valstybinių obligacijų pelningumas sumažės, Carlos Cottarelli atsakė, kad taip be abejonės jis to tikisi, tačiau tam prireiks laiko.
„Po koregavimo proceso pradžios, tai gali užtrukti iki aštuoniolikos mėnesių, kol viskas galiausiai nurims“ – pastebi Tarptautinio Valiutos Fondo vienas iš vyriausių pareigūnų.
Šiandieninės prekybos metu dešimties metų trukmės Airijos valstybinių obligacijų pelningumas, palyginus su to pačio laikotarpio Vokietijos valstybinių obligacijų pelningumu, buvo 559 baziniais punktais didesnis, tačiau palyginus su mėnesio pradžioje užfiksuotu rekordu, kuris sudarė 680 bazinių punktų, šis rodiklis sumažėjo.
Skirtumas tarp dešimties metų trukmės valstybinių Ispanijos ir Portugalijos obligacijų pelningumo, lyginant su Vokietijos to pačio laikotarpio obligacijų pelningumu, taip pat padidėjo, tačiau jis yra pastebimai mažesnis nei Airijos atveju.
Carlos Cottarelli atmetė teiginius, kad Airijos problemos paveiks ir kitas pažeidžiamas euro zonos šalių ekonomikas. Kai kurie ekonomistai teigia, kad norint sumažinti šiuo metu padidėjusią įtampą rinkose, finansinę paramą teks skirti ne tik Airijai, tačiau ir Portugalijai.
„Aš nematau domino efekto rizikos. Aš tik matau skirtingus konkrečių šalių, kurios turi fiskalinių problemų, atvejus“ – pažymėjo Tarptautinio Valiutos Fondo vienas iš vyriausių pareigūnų.
Vakar į Dubliną atvyko bendra Europos komisijos, Europos Centrinio banko ir Tarptautinio Valiutos Fondo misija, kuri išnagrinės šalies stipriai įsiskolinusių bankų padėtį, ir tuo pačiu aptars galimą finansinės pagalbos paketą šiai šaliai, kuris gali būti vertas keletą dešimčių milijardų eurų.