
„Klaidinga yra manyti, kad pigių pinigų politika ir valstybinių obligacijų pirkimas, Amerikoje padidins ekonominį aktyvumą. Per pastaruosius du metus Amerikoje pinigų politika buvo labai stipriai atlaisvinta, ir kur gi įvyko augimas? - Azijoje“ – atkreipė dėmesį jis.
„Taigi kai mes kalbame apie darbo vietų kūrimą, nejaugi jūs manote, kad dėl tolimesnio pinigų spausdinimo Amerikoje Intel arba smulkusis verslininkas šioje šalyje samdys daugiau naujų darbuotojų?“ – retoriškai paklausė Marc Faber.
„Ne! – jie statys fabrikus Azijoje ir samdys žmones iš Azijos, na o šiuo metu Amerikoje vykdoma pinigų politika sukelia kapitalo perkėlimo ir kitas neplanuotas neigiamas pasekmes“ – pareiškė jis.
Paklaustas, ar besipučiantis valstybinių obligacijų burbulas yra viena iš tų nenumatytų pasekmių, Marc Faber atkreipė dėmesį, kad ralis dešimties ir trisdešimties metų Amerikos valstybinių obligacijų rinkoje jau vyksta nuo pat 1981 metų, ir šių vertybinių popierių pelningumas jau beveik pasiekė rekordiškai žemą lygį.
„Mano nuomone, per artimiausius dešimt metų valstybinės obligacijos atneš daug žalos investuotojams. Nes jei Ben Bernanke ir toliau taip intensyviai spausdins pinigus, tai obligacijų rinka bus palaikoma tik spausdintų pinigų dėka, ir galiausiai tai sukels kažkurioje sistemos dalyje infliaciją“ – reziumavo gerai žinomas ekonomistas Marc Faber.