Bitcoin - tai labiausiai „perkaitęs“ aktyvas

» Verslo ir rinkų naujienos
Autorius: traders.lt Data: 2017-09-12 18:41 Komentarai: (0)
Populiariausios pasaulyje virtualios valiutos bitcoin rinka šiuo metu yra labiausiai „perkaitusi“, tuo tarpu besivystančių šalių kompanijų akcijos lyginant su Amerikos bendrovių, dabar vertinamos palankiausiai per pastarąjį dešimtmetį, tokius duomenis pateikia Bank of America atlikusi aktyvų valdytojų apklausa.

Kas mėnesį atliekamoje apklausoje, kurioje dalyvauja daugiau nei du šimtai aktyvų valdytojų, respondentai nurodė, kad šiuo metu labiausiai paplitusi investavimo į bitcoin strategija, tad ši valiuta jų nuomone yra pervertinta. Taip pasisakė 26 procentai apklaustųjų. Nuo šių metų pradžios bitcoin vertė pašoko daugiau nei keturis kartus.

Amerikos technologijų sektoriaus atstovių akcijos šiuo metu taip pat laikomos vienos iš labiausiai „perkaitusių“, taip mano 22 procentai apklaustų aktyvų valdytojų. Panašus procentais (21 procentas) respondentų atsakė, kad itin paplitusi ir dolerio šortinimo stategija, t.y. lūkesčiai, kad ši valiuta ir toliau pigs.

Amerikos technologijų sektoriaus kompanijų akcijų kainų pokyčius atspindintis Nasdaq indeksas nuo šių metų pradžios ūgtelėjo penktadaliu, tuo tarpu dolerio vertė pagrindinių valiutų krepšelio atžvilgiu smuktelėjo beveik dešimt procentų.

Rinkos perkaitimas reiškia, jog investuotojų susitelkimas ties kokia nors investicine strategija yra toks didelis, jog egzistuoja pavojus, kad rinka staigiai gali pajudėti į priešingą pusę.

Be to, aktyvų valdytojai pirmenybę teikia besivystančių šalių kompanijų akcijoms, kurios Amerikos bendrovių nuosavybės vertybinių popierių atžvilgiu vertinamos palankiausiai nuo pat 2007 metų.

Tik dvidešimt penki procentai apklausoje dalyvavusių tikisi, kad per artimiausius dvyliką mėnesių pasaulio ekonomikos augimas ir perspektyvos pagerės, kai metų pradžioje tokių buvo žymiai daugiau, t.y. net 62 procentai.

Panašūs straipsniai:

(Pasaulis,finansai,investavimas)

2017-11-17 » FED atstovai pasisako už palūkanų normos didinimą gruodį
2017-11-17 » Kinija pardavė dalį Amerikos obligacijų
2017-11-17 » M.Draghi: ECB nepakenkė bankų pelnams
2017-11-17 » Saudo Arabija už naftos tiekimo ribojimo pratęsimą
2017-11-16 » Amerikos namų ūkių įsiskolinimas pakilo iki naujo rekordinio lygio
2017-11-15 » G.Soros įsigijo daugiau Amazon ir Microsoft akcijų
2017-11-15 » W.Buffett investicinė kompanija įsigijo daugiau Apple akcijų bei sumažino IBM dalį
2017-11-15 » Japonijos ekonomikos metinis augimas viršijo lūkesčius
2017-11-14 » R.Shiller: pasyvus investavimas yra chaotiška sistema, kuri gali būti pavojinga
2017-11-14 » Vokietijos ZEW indeksas pakilo iki aukščiausio lygio nuo pat gegužės

 
Dar nėra komentarų