B.Bernanke neatmeta, kad prireiks ir trečiojo pinigų politikos švelninimo etapo

» Verslo ir rinkų naujienos
Autorius: traders.lt Data: 2010-12-06 11:54 Komentarai: (2)
Amerikos Federalinio Rezervų banko vadovas Ben Bernanke neatmeta, kad po antrojo pinigų politikos švelninimo etapo, bus reikalingas ir trečiasis pinigų politikos švelninimo etapas.

Sekmadienį FED vadovas jau antrą kart dalyvavo 60 Minutes programoje, kuri yra rodoma per CBS televiziją. Prieš tai jis šioje programoje dalyvavo 2009 metų kovą ir tuomet argumentavo ir gynė savo veiksmus, kurie buvo atliekami per pati krizės piką, be to jis paaiškino, kodėl buvo leista bankrutuoti investiciniam bankui Lehman Brothers, bet buvo išgelbėta draudimo milžinė AIG.

Per minimą programą Ben Bernanke paaiškino, kodėl buvo priimtas sprendimas pradėti vykdyti antrąjį pinigų politikos švelninimo etapą, kurio metu iki kitų metų birželio rinkoje už 600 mlrd. dolerių sumą planuojama supirkinėti Amerikos valstybines obligacijas.

Amerikos Federalinio Rezervų banko vadovas neatmetė, kad po antrojo pinigų švelninimo etapo pabaigos, bus reikalingas ir trečiasis pinigų politikos švelninimo etapas, t.y. kad ir toliau rinkoje bus supirkinėjamos valstybinės obligacijos. Būtent tą patį prognozuoja ir kai kurie ekonomistai.

Goldman Sachs banko ekonomistai šių metų rudenį teigė, jog norint kompensuoti privataus sektoriaus paklausos sumažėjimą, FED rinkoje valstybinius skolos vertybinius popierius turėtų supirkti net už 4 trilijonų dolerių sumą. Tačiau tuo pačiu šio banko atstovai pripažino, kad yra labai mažai tikėtina, kad už tokią sumą rinkoje bus superkami valstybiniai skolos vertybiniai popieriai, nes pinigų politikos švelninimas nėra itin populiarus šalies politikų tarpe.

Pagrindinis Goldman Sachs banko ekonomistas Jan Hatzius yra teigęs, kad atsižvelgiant į šalies ekonomikos padėtį, labiausiai yra tikėtina, kad Amerikos Federalinis Rezervų bankas rinkoje šalies valstybines obligacijas supirks už dviejų trilijonų dolerių sumą.

Tačiau jau praėjusią savaitę pagrindinis Goldman Sachs banko ekonomistas Jan Hatzius pakeitė savo nuomone, teigdamas, jog dabar matomi Amerikos ekonomikos atsigavimo požymiai gali lemti, kad FED rinkoje supirks valstybinių obligacijų tik už vieno trilijono dolerių sumą.
 
1.   Parašė Parshiukas   2010-12-06 12:06  

Ką M3 krenta? Vai vai... Tai M1 didinkit... Ar nepritrūks medžių? Mes galim paskolinti...

 
2.   Parašė Procentukas   2010-12-07 02:15  

QE-1: 1.0 trln USD
QE-2: 0.6 trln USD
QE-3: ... kiek jau dabar bus ?

Sakyciau, tas "EUR gelbejimo fondukas" su savo 750 mlrd EUR (1 trln USD) visai kuklokai atrodo,
kai EU GDP = 16,414,697 mln USD, t.y. net didesnis uz USA GDP = 14,119,050 mln USD.

... teip sakant, USA visos planetos priesaky (v peredy planety vsej)...