Autorius: traders.lt
|
Data: 2010-07-30 14:31
|
Komentarai: (35)
|

Savo rugpjūčio mėnesio apžvalgoje gerai žinomas ekonomistas bei investuotojas Marc Faber svarsto, ar Amerikos akcijų rinkos indeksas Dow gali nusiristi iki 1000 punktų, kaip tai prognozuoja remdamasis Elioto bangų teorija, Fibonači skaičiais bei socialinėmis ir ekonominėmis tendencijomis Robert Prechter.
Robert Prechter, kuris yra parašęs trylika knygų apie finansus, tiki, kad dėl to, jog labai padidėjo teigiama socialinė nuotaika, akcijų rinka pagal dividendus ir kompanijų pajamas bei pelnus yra istoriškai pervertinta.
Tačiau nuotaikos pasikeitė 2000 metais, ir neigiamų nuotaikų tendencija lems rimtą ekonomikos nuosmukį, prognozuoja jis.
„Mažos meškų rinkos sukelia ekonomikos recesiją, tuo tarpu didelės meškų rinkos nulemia depresiją. Dabartinė meškų rinka yra didžiausia per pastaruosius tris šimtus metų, taigi atitinkamai ekonomikos depresija bus labai rimta ir gili“ – mano Robert Prechter.
Jis atkreipia dėmesį, kad dabartinė meškų rinka yra didžiausia nuo pat 1720-1784 metų super ciklo pakopa, todėl akcijų rinkos kris smarkiau nei tai buvo Didžiosios Depresijos metu, kuomet Amerikos akcijų rinkos indeksas Dow driokstelėjo žemyn net 89 procentais.
„Neigiamų socialinių nuotaikų tendencija, kuri prasidėjo 2000 metais, ir toliau spartės, ir tuo pačiu mažės noras skolintis ir skolinimosi apimtys, o tai savo ruoštu sukels bankrotų cunamį ir siaubingą defliaciją“ – prognozuoja ir perspėja Robert Prechter.
„Neapmokėtų kreditų suma šiandien yra tokia didelė, kad nemokumas visoje sistemoje, gali sukelti net 80 – 90 procentų dolerinių kreditų kiekio sumažėjimą visame pasaulyje“ – atkreipia dėmesį jis.
„Esant tokioms sąlygoms, išlikusių dolerių ir dolerinių kreditų vertė padidės, ir tuomet Amerikos akcijų rinkos indeksas Dow, kartu su visu kitu, kas nenaudojama kaip pinigai – nukris dolerio kaina“ – reziumuoja Elioto bangų teorijos, Fibonači skaičių bei socialinių ir ekonominių tendencijų šalininkas Robert Prechter.
Gerai žinomas ekonomistas bei investuotojas Marc Faber teigia, kad prieš tai kai norėtumėte Robert Prechter išvadinti bepročiu, jūs turėtumėte pažvelgti į jo pasiekimus praeityje. Kai 1978 metais, savo knygoje Elioto bangų principai, jis prognozavo, kad Amerikos akcijų rinkos indeksas Dow pasieks 2300 punktus, niekas netikėjo, jog tai įmanoma.
„Robert Prechter yra teisus, kai teigia, kad kai manijos baigiasi, kainos turi tendencija sugrįžti ten, kur jos buvo manijoms prasidedant. Taigi remiantis šiuo požiūriu, negalima atmesti, kad Dow indeksas gali nusmukti iki 1000 punktų“ – mano Marc Faber.
Jis taip pat pritaria Robert Prechter nuomonei, kad vieną dieną sulauksime visiško kreditų rinkos kolapso. Tačiau esminis veiksnys, dėl ko Marc Faber nesutinka su juo, t.y. laikas.
„Yra labai tikėtina, kad jeigu Amerikos akcijų rinkos indeksas Dow nuo dabartinio lygio nukris dvidešimt procentų, bus pradėti įgyvendinti nauji papildomi masyvūs fiskalinės ir monetarinės politikos skatinimo paketai, ne tik Amerikoje, bet ir visame pasaulyje“ – mano minimas ekonomistas.
„Šiomis ekonominės politikos priemonėmis greičiausiai nepavyks padidinti ekonominę veiklą Amerikoje, tačiau tai galėtų paremti ir pagelbėti turto rinkoms“ – pastebi Marc Faber.
Jis mano, kad esminė Robert Prechter teorijos problema yra šis teiginys, jog išlikusių dolerių ir dolerinių kreditų, kurie atstovauja DJIA vardiklį, vertė išaugs, na o Amerikos akcijų rinkos indeksas Dow, kartu su visu kitu, kas nenaudojama kaip pinigai – nukris dolerio kaina.
„Esminis klausimas yra, kad jei Dow indeksas atsidurs žemiau 1000 punktų, kokie doleriai, o ypač kokie doleriniai kreditai išliks. Galima teigti, kad beveik visi pasaulio bankai ir beveik visos šalių vyriausybės patirs rimtą smūgį“ – teigia Marc Faber.
„Aš noriu, kad visi, kurie skaitys mano apžvalgą, gerai pagalvotų apie galimybę, kad Dow indeksas gali nusiristi žemiau 1000 punktų (arba net šiek tiek žemiau už 5000 punktų) ir apie su tuo susijusias pasekmes. Ar kas nors tikrai mano, kad pinigų spausdinimo mašinos neims veikti 24 valandas per parą?, - aš tikrai taip nemanau“ – reziumavo jis savo rugpjūčio mėnesio apžvalgoje.
Ir kaip prekiauti, jei Dow nusiris iki 1000 punktų?
Vienas iš gerai žinomo ekonomisto bei investuotojo Marc Faber patarimų yra, nusipirkti viduryje kur nieko aplink nėra nuosavą ūkį, kurį sups aukštos įtampos tvorą ir spygliuotos vielos, turinčios spąstus, ir kuriame būtų rankinės granatos ir ir šarvuotas transporto priemones, na o visą amuniciją saugotų piktas Dobermanas.
1.
Parašė qwaldis 2010-07-30 14:47
idomu Faberis pashortino riebiai, ar apsiruke?
2.
Parašė vaidas7777 2010-07-30 14:47
Teisingai, padaryti vielinę tvorą ( konclagerį ) ir ten sukišti Prechterį, Bernankę, Rimtą, Kiaulę, VirgįM ir kiekvienam duoti po granatą...
3.
Parašė C# 2010-07-30 14:52
Labai gerai, kuo daugiau tokiu kurie pus i viena duda su Prechteriu, tuo didesne tikimybe P3 neissipildymui Viskas per daug akivaizdu jau darosi.
4.
Parašė Joey 2010-07-30 14:59
„Robert Prechter yra teisus, kai teigia, kad kai manijos baigiasi, kainos turi tendencija sugrįžti ten, kur jos buvo manijoms prasidedant. Taigi remiantis šiuo požiūriu, negalima atmesti, kad Dow indeksas gali nusmukti iki 1000 punktų“
Turint omeny Dow augimą nuo 1000 punktų, man tai panašiau į normalų fundamentais paremtą rinkos augimą, o ne maniją. Dauguma manijų, kurios realiai sprogo kartu su burbulais, jau baigėsi.
5.
Parašė Feniksas 2010-07-30 15:07
sitas veikejas pries pora o gal trejeta menesiu zadejo varyti i Tailanda mergu ir alaus (kazkur skaiciau). Speju, kad gere tikai ne alu ir tikrai ne su mergom laika leido...
6.
Parašė xgx 2010-07-30 15:56
vertę turi tik riboti resursai, todėl nesuprantu, kodėl teigiama, kad pinigo, t.y. popierėlio, vertė augs realaus turto atžvilgiu. popierėlių prispausdinti galima, o vat nei bulvių, nei žolės taip greitai nepadauginsi.
tikiu trendu. šimtus metų popierinio pinigo vertė krito ir nematau jokių esminių pokyčių, dėl kurių ji turi kilti.
p.s. pasaulio pabaiga 2012 m. netikiu kita vertus, rusai teigia, kad link žemės skrieja milžiniškas meteoras, todėl visko gali būti...
7.
Parašė rimtas 2010-07-30 16:37
Joy,-"man tai panašiau į normalų fundamentais paremtą rinkos augimą, o ne maniją".
O man tai labai panašu į maniją. Geriau vieną kartą pamatyti, nei dešimt kartų išgirsti.
8.
Parašė VZ 2010-07-30 21:13
Kažkas su nuliais negerai... gali nusiristi žemiau 1000 punktų (arba net šiek tiek žemiau už 5000 punktų)
9.
Parašė C# 2010-07-30 21:24
200-300 metu atgal paeme kazkokius duomenis istorinius, del kuriu tikrumo abejotina, eme ir suskaiciavo chebra bangas istorines. O jeigu paaiskes kad count'e buvo klaida ? ) Cia gi logaritmine skale - 100 punktu pasiekta tik XX amziuje. Taigi bet kokia bent 1 punkto paklaida istorijoje jau gali viska sujaukt. Turint omenyje kaip bangos lauzomos rinkoje, egzistuoja kruvos alternatyvu sitam variantui, o laiko atzvilgiu cia isvis nezinia kada gali sulaukt. Vienu zodziu tikra religija, ka cia ir bepridursi. Paisomos nesamones, kurios traderiui jokios praktines naudos neduoda ir dar ji privercia pastoviai kaip debila lipt pries trenda isitikinus i tokias vizijas.
10.
Parašė rama 2010-07-31 00:53
DJI egzistuoja nuo 1896. Kaip tas grafikas gali rodyt dar 100metu atgal?? Jei pratesus dar bent 50 metu į praeiti, tai jo reikšmė pasidarys minusinė/ar po kablelio??? 0,01?
11.
Parašė rimtas 2010-07-31 10:08
Rama, turbūt nežinai,kaip atrodo logaritminė skalė?Pasižiūrėk į skaičius kairėje skalės pusėje. Minusinė reikšmė logaritminėje gali būti pasiekta nebent milijonus/milijardus metų atgal.Tas pats ir žiūrint į priekį-Jei tarkim šis scenarijus nesipildys,tai logaritminėje skalėje DJIA pasiekti 100K per artimiausius penkiasdešimt metų yra vieni juokai. Aišku jei tikėsim,kad manija busd dar didesnių proporcijų nei buvo iki šiol ir kreditai liesis upėm o žmonės parduotuvėje vietoj teleloto terminaluose galės įsigyti savo mėgiamų akcijų(tikriausiai už tuos pačius upėmis liejamus kreditus).
12.
Parašė rimtas 2010-07-31 10:29
C, negi tu manai,kad Prechteris tik bangas skaičiuoja ir iš vien tik iš grafiko tikisi kad pildysis šis scenarijus? Nebūk juokingas. Yra pateikiama krūvos fundamentalių rodiklių, į kuriuos kolkas niekas dar nekreipia dėmesio.Prechteris kaip niekas kitas įdėmiai stebi ekonomiką ir visus duomenis, tik ne visus generolai pateikia plačiai liaudžiai, o jei ir pateikia, tai nebent taip,kad viskas atrodytų kaip "vidurkis" arba kaip "recovery". O mekenančiai bandai tik to ir tereikia-duomenų, kuriais galėtų racionalizuoti savo nenuilstančių buliškų nostalgijos nuotaikų pagrystumą.
Kaip vieną nedidelį pavyzdį paimkim kad ir šiuos duomenis, (iš tūkstančio kitų):


13.
Parašė reax 2010-07-31 11:33
1. Manau sitas teiginys esminis: "Ar kas nors tikrai mano, kad pinigų spausdinimo mašinos neims veikti 24 valandas per parą?, - aš tikrai taip nemanau".
2. Ir kam tos spygliuotos tvoros? Juk zmonem nereikia menamu dalyku (popieriniu pinigu), reikia realiu - maisto, busto ir t.t. Jei esama sistema colapsins, bus sukurta nauja. Aisku, cia butu revoliucija, bet viesai tvarkai palaikyti instrumentu yra (policija, armija) ir tie instrumentai nepriklauso nuo DJ indekso. Gal tas Faber nori pasakyti, kad jei DJ nukris zemiau 1000, tai duonos kepejai nebeis i darba? Per daug jis fantastiniu filmu prisiziurejo )
14.
Parašė rimtas 2010-07-31 12:03
Kai dow buvo žemiau 1000 tai niekam dobermanų nereikėjo, o pinigų spausdinimo mašinos ir taip jau gerus dešimtmečius veikia visas 24h.
15.
Parašė rama 2010-07-31 13:49
Imant kaip pavyzdį 1929-33m ~90% DJI nuosmuki ir bandant pritempti naujiems laikams, praleidžiama keletas svarbiu faktų:
Doleris buvo padengtas ir turėjo vertę, o dabar FED jų išleis tiek kiek reikės. Taigi žiauri defliacija neįmanoma, greičiau infliacija. Tegul kreditas dingsta, defaultai ir tt. Tai FED supirks už beverčius (nepadengtus) dolerius bankus ir visa ekonomika? Nemanau. Dolerio vertė ir pasitikėjimas juo iš niekur neatsiras.
Iki 1929 griūties DJI kilo per ~5-6 metus kokius 5 kartus! O kiek DJI kilo per pastaruosius 10 metų???
16.
Parašė rimtas 2010-07-31 16:07
topas tai nėra įvykis, tai procesas; su 1929 situacija nėra net ko lyginti. Pati dižiausia manija istorijoje nesibaigia per dieną, jos atgarsiai atsimenami metus/dešimtmečius todėl topinimo procesas irgi ilgai trunka.
Aišku, bus dar ir didesnių manijų nei ši, bet ne dabar.
17.
Parašė Miciukas 2010-07-31 16:09
Rugpjūčio mėnesio apžvalga .... įdomu kelintų metų?
18.
Parašė Lieptas 2010-08-01 08:15
Čia DJ pokytis procentais lyginant su praeitais metais.
Nieko stebuklingo.

19.
Parašė newbie 2010-08-01 12:26
pastebejimas, kurį atkakliai ignoruoja Prechteris.
Manau neneigsite, kad DOW JONES indekso pokytis punktais turi tiesioginę priklausomybę nuo jo komponentų kainų doleriais. Tai reiškia, kad aptariamu 200-300 metų laikotarpiu vykusi didžiulė dolerio vertės infliacija kitų materialinių gėrybių atžvilgiu visiškai išderina DJIA grafiką kaip įrankį, indikuojantį masių nuotaikų pokyčius. T.y. vertinant materialinių vertybių už dolerį ir DJIA komponentų vienetų už dolerį santykį pvz. 1900 ir 2000 metais, galbūt pamatytume, kad reali DJIA vertė ne kilo, o krito. To tikrai neteigiu, nes neįsivaizduoju, kaip išvesti realios dolerio vertės pokyčio dedamąją, ir tuo labiau kaip ją sukergti su vertybinių popierių vertės dedamąja, įvertinant, kad akcijų rinka įvairiais laikotarpiais reaguodavo į fundamentų pasikeitimus ne tiesiškai, o per skirtingus laiko tarpus. Imant EW esmę - prognozuoti socialinių masių nuotaikų pasikeitimo tendencijas, netgi darant prielaidą, kad pati banginė masių nuotaikų pokyčio teorija teisinga, akivaizdu, kad norint iškristalizuoti masių nuotaikų pokyčio bangas reika iš DJIA grafiko atimti fundamentų įtaką, t.y. laikotarpius, kai indekso pokyčius lėmė ne masių nuotaikų kaita, o objektyvios, realios ir apčiuopiamos priežastys. Įvertinant, kiek yra neaiškių netolygiai kitusių/kintančių laike dydžių, paišosi ir užduoties sudėtingumas. Pridėjus, kad aš analfabetas ekonomikoje ir pastebiu tik ledkalnio viršūnę, darosi aišku, kodėl taip sunku suprognozuoti akcijų kainų pokyčius ateityje. Todėl man atrodo, kad tai, ką šiuo metu daro Prechteris panašu į pirmoko bandymus išspręsti integralinę lygtį. Būtent todėl į visas to pono apokaliptines prognozes žiūriu su lengva ironija. Na gal jis super genijus - ateitis parodys...
20.
Parašė rimtas 2010-08-01 14:42
"įvertinant, kad akcijų rinka įvairiais laikotarpiais reaguodavo į fundamentų pasikeitimus ne tiesiškai, o per skirtingus laiko tarpus".
Newbie, akcijų rinka nereaguoja į fundamentų pasikeitimus. Akcijų rinka yra masių nuotaikų indikatorius, kardiograma. Kylant nuotaikoms, sukuriami geri fundamentiniai rodikliai,kurie atsispindi akcijų kainose.Krentant nuotaikoms,žmonės pasidaro labiau atsargūs, konservatyvūs,baikštūs, mažiau vartoja, daugiau pyksta, agresyvėja, mažiau perka akcijų arba jas parduoda. Tokioje aplinkoje kuriami blogesni ekonominiai fundamentiniai rodikliai.
Toks dalykas,kaip rinkos reakcija į fundamentalius rodiklius ilgu laikotarpiu neegsistuoja, nes jei tai būtų tiesa, šis ratas būtų uždaras ir krizės niekada nekiltų.
Viskas vyksta herdinimo principu. Nors žmonės ir protingi, bet vistiek bendroje sumoje jie tik gyvūnai ir visada herdina, ypač neaiškiose situacijose, kuri akcijų rinkoje tvyro nuolat.
21.
Parašė rimtas 2010-08-01 14:58
Štai grafikai kur DJIA apskaičiuotas realia verte. Vienas ir 2001m, kitas iš 2008m Teorist'o. Naujausio tingiu ieškoti, bet per pora metų jis šiame grafike praktiškai nepakito.

Yra ir kitokie grafikai,kurie apskaičiuoti išmetant infliacijos faktorius; visi jie gražiai seka EW bangomis, ir visi rodo,kad viskas crashina(ilgu laikotarpiu)
22.
Parašė C# 2010-08-01 15:56
"Todėl man atrodo, kad tai, ką šiuo metu daro Prechteris panašu į pirmoko bandymus išspręsti integralinę lygtį"
Taip ir yra. O kad viskas vystosi ciklais - auga ir po to crashina - sitas dalykas senas kaip pasaulis ir nieko cia nuostabaus. Prechteris per siauriai ziuri, bandydamas viska paaiskinti tik socialiniu nuotaiku kaita, yra zymiai daugiau ivairiausiu faktoriu veikianciu rinka, kurie yra pernelyg susipyne. Galu gale tai kas pasidaro visiems zinoma - rinkoje tampa neefektyvu. Rinka tai chaosas kuris vystosi bangomis ir visada turi 2 scenarijus kaip minimum - aukstyn/zemyn. Todel visi tie bandymai nuforecastint tikslia ateiti yra nieko verti, yra daug svarbiau atrasti ir suvokti kriterijus, kuriuos perzengus, vieno scenarijaus issipildymo tikimybe isauga pries kita. Tokie teiginiai, kad kazkoks H&S issipildys 100% - yra slamstas, nesamone, visiskas traderiu ir investoriu klaidinimas. P3 scenarijus turi tik tikimybe, o ne yra uzprogramuotas ivykt is anksto. Taip kad rimtas dar reiks tau mokytis rinkos paslapciu ilgai, net jei P3 ir issipildys.
23.
Parašė newbie 2010-08-01 18:11
rimtas - mano manymu gold de facto neatspindi realios pinigų vertės, nes kaip ir vertybiniai popieriai yra spekuliacijų objektas. Pvz. gold kainos santykis su kitom materialinėm vertybėm 2005-2007 (beje, kažkodėl tavo pateiktam grafike neatsispindi paskutinių 5 metų DJIA/gold pokyčiai). Ką, per patį skolinimo bumą buvo išaugusi pinigų vertė???
"Akcijų rinka nereaguoja į fundamentus" - šio teiginio kontekste paaiškink elementarius dalykus: kodėl krenta TEO po divų išmokėjimo? Arba kodėl po kompanijos bankroto, jos tickerio kaina biržoje tampa nuline? Bent jau mano durna galva birža reaguoja į įvairius dalykus - tiek į socialines nuotaikas, tiek į fundamentus, tiek į dar velnias žino kiek faktorių. Kartais reaguoja ten kur nereikėtų, kartais nereaguoja ten kur reikėtų. Jei iš tikrųjų Prechter'is galėtų suprasti ir suprognozuoti kas vyks ateityje biržoje, Buffet'avo niekas nežinotų. O ponas Prechter'is varytų šimtus milijardų, obettačiau apie savo įžvalgas nepasakotų ne tik visiems pasaulio rimtiems, bet net savo nuodėmklausiui ir motinai. Šiuo atveju suveikia auksinė verslo darymo taisyklė - arba tu sugebi daryti verslą ir iš to tikrai neblogai užsidirbi; arba nesugebi, todėl tenka užsidirbti bent jau ant duonos, kitus mokinant daryti verslą.
24.
Parašė rama 2010-08-01 18:28
"Yra ir kitokie grafikai,kurie apskaičiuoti išmetant infliacijos faktorius; visi jie gražiai seka EW bangomis, ir visi rodo,kad viskas crashina(ilgu laikotarpiu) "
Ilgu laikotarpiu viskas kyla ir tik trumpu crashina ( burbulai)
Verčiau ruoškis kad DOW kirs 2000000 . Nejuokauju
The Dow averaged a 5.3% return compounded annually for the 20th century, a record Warren Buffett called "a wonderful century"; when he calculated that to achieve that return again, the index would need to close at about 2,000,000 by December 2099
O jei kas mano kad Buffetas nemoka matematikos, žiūrėkit čia
25.
Parašė rimtas 2010-08-01 19:31
" paaiškink elementarius dalykus: kodėl krenta TEO po divų išmokėjimo? Arba kodėl po kompanijos bankroto, jos tickerio kaina biržoje tampa nuline? "
Newbie, kalba eina apie visą rinką, kur DJIA yra reprezentacinis jos indeksas. Atskiros akcijos tai kaip vandens lašai vandenyne-jos atsiranda ir pranyksta, bet pats indeksas išlieka, nepaisant jo komponentų pokyčių.
Atskiros akcijos gali būti perkamos ir parduodamos dėl daugelio priežasčių, bet retai jos būna labai noriai perkamos,kai akys įbestos Į DJIA, kuris krashina, net jei ta kažkuri konkreti akcija ir kyla.
Biržoje pilna indeksų, net nežinau jų skaičiaus, tikriausiai tūkstančiai, bet tik DJIA yra transliuojamas per CNN, BBC ir jį kaip rinkos pulsą naudoja visas pasaulis. Čia ir yra esmė. Jei yra herdinama, tai DJIA visada stovi prieš akis bet kokiam menedžeriui ar retail investoriui-pirma pasižiūri,kur eina visa rinka,t. y. DJIA, ir tik po to herdini.
O kas liečia tavo pasakymą, kad Prechteris vartytūsi milijarduose, tai jis aiškiai yra pasakęs,cituoju:" we are dealing only with probabilities". Kažin kas gali vartytis milijarduose,kai rinka yra tik tikimybių reikalas? Nebent tas kas tas tikimybes gerai numato /nujaučia/apskaičiuoja ir svarbiausia-turi noro ant to pasatyti savo pinigus. Nemanau kad Prechterisui bent kiek rūpi treidinimas. Paprastai kai žmogus pastato savo pinigus ant kokio nors treido tai jo rinkos matymas apsiriboja tik viena kryptim.Nekreipčiau per daug dėmesio į tokio žmogaus analizes. Mūsų forume taip pat pilna tokių,kurie prisipirkę kokių nors akcijų nieko kito nematokaip tik tos akcijos "geras perpektyvas". Bet žiūrėk tik akciją parduoda-perspektyvos kaip į vandenį prasmenga.
26.
Parašė rama 2010-08-01 19:46
"Kažin kas gali vartytis milijarduose,kai rinka yra tik tikimybių reikalas? "
G.Soros, J. Rogers ir kiti spekuliai.
27.
Parašė rimtas 2010-08-01 19:53
Būtent, kad spekuliai. Reikia turbūt pirmiausia atskirti dvi grupes žmonių vieną nuo kitos-spekuliantus biržoje ir analitikus parduodančius savo rinkos matymą. Spekuliantai gyvena neramų gyvenimą,kai tuo tarpu antrieji žymiai ramesnį. Kiekvieno reikalas pasirinkti, kokiu keliu jam eiti ir kokį gyvenimą gyventi. Nei vienų nei antrų neaukštinu. Yra pilna spekulių, kurie nėra Soros, Rogers ir kiti.
Tarp kitko,turiu pastebėti,kad ir tie Sorosai gauna nemažas pajamas ne iš spekuliavimo tieiogiai,o iš pritraukto kapitalo valdymo mokesčių pavidalu.
28.
Parašė C# 2010-08-01 20:07
"Nemanau kad Prechterisui bent kiek rūpi treidinimas"
Tai labai blogai, kaip ir sakiau anksciau - jis teoretikas. Butent del to, jis nevyste EW teorijos bandydamas pritaikyt ja tradingui - EW klasika geriausiai tinka istorinems bangoms zymeti. Koks tada tolkas mokytis ir subscribint pacia sudetingiausia rinkos TA, jei pataikymas gaunasi daugmaz panasus, kaip sekant pagal kokius nors slankius vidurkius ? Pointas nebent toks - pardavinet savo analizes, ka Prechteris sekmingai ir daro, nes visus jo fanus varo viena mintis jiems kirbanti galvoje, kad sis dede KARTAIS labai nuostabiai pataiko. Beda, jie nepamasto apie tai kad gali ateit ir vel diena, kai dede gali smarkiai nepataikyt. O kai dabartinis pasaulis skendi skolu duobeje - downtrenda bet koks durnius pranasaut gali. Tr.lt tu pranasautoju jau irgi ne vienas islindes paskutiniu metu ir raso savo sablonines zinutes - nu tai cia skolos baisu, baisu, vaziuosim zemyn. Nuobodu, verciau grafikus mokytusi analizuot...
29.
Parašė rimtas 2010-08-01 20:19
Ną tai tuo ir baigiam šią nuostabiai informatyvią diskusiją.
30.
Parašė C# 2010-08-01 20:21
Labai malonu buvo, aciu uz grafikus.
31.
Parašė SKAY 2010-08-01 21:39
Atsipršau kad sujauksiu ramybę tavo meškos galvoj, Rimtas, bet čia neblogas vieno priešingai mastančio speco saitas. Jis gi daro viską priešingai ir, matau, neblogai gaunasi. Kiek žemiau autorius pateikia liepos 2 d. paskelbto amžinojo meškino Prechterio publikaciją kaip bullish ženklą. Kritiškai žiūrint. EW puikus irankis žmonėms mulkint. '87 Prechteris atspėja chrash'ą. Paradoksalu, bet callu niekas nepasinaudoja nes foorecaster'is nepopuliarus. Iki tol ne itin žinomas ekspertas sulaukia dėmesio ir vienu metu pradedamas vadinti genijumi. Kokie 60 proc. pasaulio investuotojų šventai patiki bangų principo fenomenu ir pradeda aklai sekti savo lyderį. Prechteris veda visus jaudinančiu bangų analizės keliu ir '93 išmeta call'a visiems atsidaryti full short. Ir atsitik tu man šitaip, kad 5 of 5 of 5 of 5 issitempia. Indeksai procentas po procento auga. Ir taip be galo, kol pasiekia neįsivaizduojamas aukštumas. Visi EWistai koneveikia Prechtri kaip sarlatana. Subscriberiu drastiskai sumazeja. Jis praranda buvusi populiaruma o kiekvienas callas lydimas sveika skepticizmo doze. Ir stai 2007 Prechteris sekmingai nurodo prasidedancia viena didziausiu finansu krizes pradzia ir tiksliai nurodo kiekviena busima judesi chirurginiu tikslumu. Paradoksas, bet nesant buvusio populiarumo, jo callais vel pasinaudoja nedaug kas, o galutinai patiki tik itin tiksliai nuspejus 2009 rali. Garsas apie Prechterio fenomena vel sklinda kaip apie Gagarina, o subscriberiu kiekis pasoka iki nauju aukstumu.
32.
Parašė SKAY 2010-08-01 21:39
pratesimas
EW atgimsta su nauja jega. Kiekvienas call'as aklai vykdomas guru paliepimu. Elgiamasi drasiai. Instrumentai svertiniai, agresyvus (mus gi priziuri Jo akis). Tiksliai skaiciuojamos korekcijos P2 bangoje. Sugrojamas visas W-Y-Zas. Viskas, mesku kancios baigesi. Iskentetas maksimalus galimu trejetu kiekis korekcijoje, prarastos kruvos pinigu. Dabar atsigriebsim!. Matoma 5 of 5 of 5. Call'as. Rinka pajuda zemyn ir вдруг откуда ни возмись. Появился...(patys zinot kas). Rinka eina i virsu. New highs! Kas cia per bardakas.
Gal pradejom ketvirta, niekad istorijoj nebuvusi zigzaga? Siek tiek ironijos, bet mano manymu, Prechteriui bangas skaiciuoti butu lengviau pagal subscirberiu kieki, ko mes niekada nepmatysim. Tas grafikas man butu itin idomus.
http://theartofcontrariantrading.blogspot.com/
33.
Parašė rimtas 2010-08-01 23:31
Suprantu tave SKAY, pilnai suprantu... tu esi vienas iš tų,kurie irgi savo akim mato tai, ko nemato nebangistai. Tau yra tiesiog sunku netikėti savo akimis. Dabartiniai Prechterio topų call'ai tave varo į neviltį, nes tu pats matai ,kad rinka formuoja dar daugiau bangų, kurios yra komponentai.
Palengvinsiu tavo kančias dėl to ketvirto zigzago....nebūna tokių. Klaidos yra mąstyme ir žymėjime, o ne ketvirto zigzago ieškojime. Korekcija gali tęstis ir tęstis,čia juk ne Impulsas. Trigubas ZZ yra komponentas,visa kombinacija irgi gali būti komponentas kitos, didesnės bangos-tokios jau tos korekcijos. Prechteris EWP, p 41 rašė, cituoju:
"....for all these reasons, it can be difficult at times to fit corective waves into recognizible patterns until they are completely behind us"
Taip kad korekcijos pabaigos neatspės joks guru, kokio aukšto lygio ji bebūtų (nors turiu pripažinti,Balandžio Teoristas nurodė konkretų trijų savaičių laiko langą kada rinka turi topinti, viršūnė vis dar nekirsta, taip kad Prechterio call'as galioja pilnai.)
Tik penkių bangų Impulsas žemyn pagaliau pasakys, kad korekcia jau baigėsi ir P3 in force. Iki to laiko rinka gali eiti šonu, aukštyn arba žemyn , formuodama dar daugiau komponentinių bangų.
Kaip vieną baigtinį šabloną galima pilnai naudoti šį grafiką, bet kritimas nuo topo manęs asmeniškai kolkas neįtikino, nes jis gali susižymėti kaip A-B-C. Gal tai ir yra visas triukas-apgauti visus, net ir bangistus.
34.
Parašė C# 2010-08-01 23:46
Toks zymejimas yra logiskas, taip pat visa darini galima zymet kaip triguba ZZ, ir is esmes nera skirtumo kaip zymet tai, kas jau buvo O dabartiniu bangu zymejimas - LD su irregular korekcija - kazkaip sitoje vietoje jau iziurau pritempinejima ;/ Paziurejus kaip prasidejo P1 - pakankamai grazus LD ir veliau visas klasikinis penketas kuri patvirtino AO su divergencija D1 grafike. O cia kazkokia makalyne, irregular korekcija isvis nesamone yra, kurios reikia atsisakyt ir kiekviena nauja topa/bottoma vertint kaip buvusios bangos pratesima.
35.
Parašė rimtas 2010-08-02 08:35
Jeigu Iregular korekcijos reikia atsisakyt, tai tuomet klasikinis A-B-C. Bet nematau reikalo to daryti, nes Expanded flat yra viena labiausiai paplitusių korekcijų tarp visų šoninių. Visai kas kita yra running flat, kurios tikrai reiktų atsisakyt, nes dar nė vienos nemačiau.Taigi paskutinė banga iki new higs ir korekcija turi visus šansus čia ir pasibaigti.
|
|