
Silpnas euras neigiamai paveiks Amerikos eksportą, skolų problemos padidins obligacijų pelningumą, rizikos laipsnis auga ir bankai didins euro bei dolerio Libor palūkanų normą, prognozuoja jis.
„Tai, kas dabar vyksta euro zonoje, turės neigiamą poveikį Amerikos ekonomikos augimui“ – mano Nouriel Roubini.
„Pirmas dalykas yra, kad Europoje kilusios problemos užkrės ir Ameriką. Antrą, per daug šalių valdžių vienu metu nusprendė per greit imti įgyvendinti griežtesnę fiskalinę politiką. Labai realu, kad sulauksime dar vienos ekonomikos recesijos euro zonoje, nes padėtis joje yra panaši į Japonijos, ir šiuo metu kaip tik atsirado įrodymų, kad ekonomikos augimas lėtėja Kinijoje“ – pridėjo minimas ekonomistas.
Griežtesnė fiskalinė politika yra reikalinga Graikijoje, Ispanijoje bei Portugalijoje, tačiau tokios šalys kaip Vokietija, Japonija bei Kinija ir toliau turėtų vykdyti ekonomikų skatinimo politiką, mano Nouriel Roubini. Dėl šiuo metu egzistuojančių problemų Europoje bei Japonijoje, yra tikimybė, jog galime sulaukti dar vieno akcijų kainų kritimo, perspėja jis.
„Aš esu šiek tiek sunerimęs dėl akcijų. Nuosmukis namų rinkoje bei užsienio rinkose, manau, jog dėl to egzistuoja rizika, kad galime sulaukti dar vienos korekcijos“ – pridėjo Nouriel Roubini.
Žvelgiant į ilgalaikį laikotarpį, Amerikai reikės griežtinti fiskalinę politiką, tačiau šiuo metu nutraukus ekonomikos skatinimą, tai lemtų, jog Amerikos ekonomika ir vėl sugrįžtų į recesijos būseną, teigia minimas ekonomistas. Tačiau tuo pačiu jis pridėjo, jog nesitiki, kad sulauksime dar vienos ekonomikos recesijos Amerikoje, bet jo nuomone, jau per antrą šių metų pusmetį Amerikos ekonomikos augimas pastebimai sulėtės ir gali siekti vos 1.5 procentus.
Biudžeto deficitas bus didesnis, bedarbystė didės, tuo tarpu namų kainos ir toliau kris, jei realizuosis blogiausias scenarijus.
„Atrodys, kad atsidūrėme ir vėl recesijos būsenoje, nors techniškai pačios recesijos gali ir nebūti, bet 1.5 procentų ekonomikos augimas atrodys kaip labai mažas ir nepakankamas“ – atkreipia dėmesį Nouriel Roubini.
Dabartiniu laikotarpiu, ekonomikai atsigaunat po nuosmukio ir recesijos būsenos, jos augimas turėtų siekti mažiausiai 5 – 6 procentus, teigė jis.
„Galutinė paklausa Amerikoje neauga, todėl egzistuoja rizika, kad galime patirti dar vieną nuosmukį. Tuo tarpu daugelis kompanijų šiuo metu turi nemažai pinigų, kuriuos pavyko sukaupti mažinant išlaidas ir atleidžiant darbuotojus. Tačiau darbuotojų atleidimas tuo pačiu lėmė, kad sumažėjo paklausa jų produkcijai, na o kompanijos pasiliko su gamybos pertekliumi“ – pastebi gerai žinomas ekonomistas Nouriel Roubini.
Reziumuodamas jis pareiškė, kad kitais metais nesitiki pastebimo mokesčių padidėjimo.