ECB vadovas paaiškino, kodėl G.Soros klysta dėl euro

» Verslo ir rinkų naujienos
Autorius: traders.lt Data: 2010-06-24 15:39 Komentarai: (8)
Šį savaitgalį Toronte įvyksiančiame G20 grupės šalių lyderių susitikime Vokietijos Kanclerė Angela Merkel pristatys griežtą jos šalies taupymo ir tuo pačiu biudžeto deficito mažinimo planą. Europos Centrinio banko vadovas Jean-Claude Trichet teigia, kad Vokietijos Kanclerė yra pavyzdys kitoms euro zonos šalims.

Jis mano, kad Angela Merkel planai ir veiksmai leis sustiprinti namų ūkių, įmonių ir investuotojų pasitikėjimą, bei tuo pačiu prisidės prie ekonomikos atsigavimo.

Šis požiūris prieštarauja tam, ką vakar teigė legendinis investuotojas George Soros, kuris perspėjo, kad dabartiniai Vokietijos valdžios veiksmai ir planai pakenks eurui ir gali lemti jo žlugimą.

„Primygtinai reikalaudama vykdyti taupymo politiką, Vokietija kelia pavojų Europos sąjungai. Suprantu, kad tai yra rimtas kaltinimas, tačiau manau, kad jis yra pateisinamas“ – teigė žinomas milijardierius George Soros.

Tačiau Europos Centrinio banko vadovas Jean-Claude Trichet atmetė šiuos teiginius, pareikšdamas, jog euras buvo ir yra labai patikima valiuta, kuri išlaikė savo vertę ir per vienuolika su puse metų garantavo kainų stabilumą, nes per šį laikotarpį vidutinė metinė infliacija euro zonoje tesiekė 1,98 procentus.

„Valiuta, kuri garantuoja tokį kainų stabilumą, yra reikšminga vidaus ir tarptautiniams investuotojams“ –pareiškė jis.

Nuo praėjusių metų gruodžio mėnesio, kuomet pasirodė gandai susiję su galimu vienos iš euro zonos šalių nemokumu, šie gandai vis labiau stiprėjo, kol galiausiai iš dalies pasitvirtino, nes su rimtomis problemomis susidūrė Graikija, o vėliau ir kai kurios kitos euro zonos šalys. Per tą laiką euras dolerio atžvilgiu spėjo nuvertėti net daugiau nei aštuoniolika procentų.

„Mažindama biudžeto deficitą, bei pristabdymą algų didėjimą, kuris galėtų kompensuoti perkamosios galios mažėjimą euro zonoje, Vokietija iš tiesų sudaro sunkesnes galimybes kitoms euro zonos šalims atgauti savo konkurencingumą“ – vakar teigė gerai žinomas investuotojas bei milijardierius George Soros.

Tuo tarpu Vokietijos Kanclerė Angela Merkel yra pareiškusi, kad tokie planai ir veiksmai padės geriau apsisaugoti nuo ateityje galimai kilsiančių krizių.

Europos Centrinio banko vadovas Jean-Claude Trichet netiki, kad šiuo metu Europos šalių valdžių intensyviai pradėti įgyvendinti taupymo veiksmai sukels defliaciją.

Tuo tarpu kai kurie investuotojai bei analitikai mano, kad Europos šalių valdžių planai daugiau taupyti ir mažinti biudžetų deficitus visgi sukels neigiamas defliacijos pasekmes ir gerokai pristabdys ekonomikos augimą.

„Aš nemanau, kad tokia rizika gali realizuotis. Kalbant apie ekonomiką, idėja, kad taupymo priemonės ir veiksmai gali sukelti stagnacija, yra neteisinga“ – pareiškė Jean-Claude Trichet, tuo pačiu pridėdamas, kad infliacijos lūkesčiai yra labai gerai žinomi.

Europos Centrinio banko vadovas taip pat pabrėžė, kad realios ekonomikos kiekvienoje šalyje reformavimas, t.y. tai, ko reikia euro zonai.

„Mes prašome visų šalių vyriausybių, kad jos vykdytų nusistatytas struktūrines reformas ir tokiu būdu padidintų augimo potencialą. Aš primygtinai reikalauju, kad būtina vidutiniu ir ilgalaikiu laikotarpiu padidinti darbo našumą, nes būtent nuo to priklauso ekonomikos augimas“ – reziumavo Europos Centrinio banko vadovas Jean-Claude Trichet.
 
1.   Parašė regneo   2010-06-24 16:30  

Hmm, kazin kuriuo labiau pasitiketi Trichet ar Soros? As kazkaip linkstu labiau Soros paziuru link, jis is to susikrove milijardus, o Trichet ka pasieke. Tik tai, kad krize vis gileja.

 
2.   Parašė dartada   2010-06-24 16:41  

Hmm, Kazin ar ne geriau savo nuomone tureti, apie susidariuse situacija o ne sokineti nuo vieno ... prie kito

 
3.   Parašė regneo   2010-06-24 17:34  

O kur cia yra sokinejimas? Mano nuomuone panasi i Soros, Eurui laikas mirti.

 
4.   Parašė virgism   2010-06-24 17:43  

regneo> pamiršai, kaip Soros turtus susikrovė - darydamas priešingai, nei kalba

 
5.   Parašė regneo   2010-06-24 17:55  

na taip, buvau primirses. Bet tai vistiek euro zona turi per daug problemu, kad dabar pradetu si zona atsigauti.

 
6.   Parašė C#   2010-06-24 18:42  

Turbut ateis laikas kai kazkas bus smarkiai isdurtas. Ir tas kazkas tai tikriausiai darbo liaudis, kuri dabar panikuodama nusimetineja eurus. Bet juos tai kazkas perka

 
7.   Parašė siaures vejas   2010-06-24 18:49  

kai tik valdzia rinkoms paaiskina, kad jos klysta- jos is karto susigesta, atsipraso ir daugiau taip blogai nebegalvoja
o paprastai: kredito augimas=infliacija, skolu grazinimas=defliacija.
iki siol privataus kredito mazejima kompensavo naujos valstybiu skolos, todel procesas kiek uztruko. Dabar igaus pagreiti.

Skolas visi kartu sutartinai atiduosime (sumazinsime M3), o defliacijos nebus- skamba kiek naivokai.

na nebent sukursime labaaai daug nauju pinigu ir juos ne skolinsime, bet tiesiog isdalinsime (is malunsparniu ar kitaip). Kol kas istorijoje to dar nebuvo.
Arciausiai to Australijos valdzia padalino po 900AUD- ir tai ne visiems, o tik tiems, kurie pries tai susimokejo pajamu mokesti t.y. daugiau "mokesciu permokos grazinimo" dar nei viena valdzia nei vienoje salyje nezenge.

 
8.   Parašė Rien   2010-06-24 21:34  

Kazkada jau sakiau, pasikartosiu. Euras kaip valiuta yra labai stabili ir patikima... ir cia as sutinku su Trichet, taciau ES gresia isirimas arba bent geras zingsnis atgal. ES sistemos netobulumas kerta ir per Euro pasitikejimo pamatus....cia negali nesutikti su Sorosu