Didžioji Britanija didins mokesčius, mažins išlaidas bei įves naujus mokesčius bankams

» Verslo ir rinkų naujienos
Autorius: traders.lt Data: 2010-06-22 17:12 Komentarai: (8)
Didžiosios Britanijos finansų ministras George Osborne pristatė labai griežtą biudžeto planą, kuriame numatyta mažinti išlaidas, didinti mokesčius bei įvesti naujus mokesčius bankams. Remiantis šiuo planu po penkių metų rekordinis britų biudžeto deficitas bus sumažintas faktiškai iki nulinio lygio.

Konservatorių atstovas George Osborne, kuriam dabar yra 39 metai, teigė, jog per artimiausius ketverius metus šalies vyriausybės išlaidos turėtų sumažėti net 25 procentais, tuo tarpu pridėtis vertės mokestis (PVM) kitais metais bus padidintas nuo 17,5 iki 20 procentų, tuo tarpu naujasis mokestis bankams šalies biudžetą jau kitais metais turėtų papildyti pirminiais skaičiavimais dviejų milijardų svarų suma.

Britai pristatydami šį ilgalaikį biudžeto deficito mažinimo planą tikisi įtikinti reitingų agentūras bei investuotojus dėl savo šalies patikimumo ir saugumo. Reitingų agentūros jau yra perspėjusios Britų vyriausybę, kad jei ir toliau nebus mažinamas rekordinis šalies biudžeto deficitas, kuris praėjusiais metais sudarė net vienuolika procentų šalies metinio bendrojo vidaus produkto vertės, t.y. tik kiek mažiau nei liūdnai pagarsėjusios Graikijos, Britai gali prarasti aukščiausią trigubo A kredito reitingą.

Didžiosios Britanijos finansų ministras George Osborne teigia, kad maždaug trim ketvirtadaliais numatomą biudžeto deficito mažinimą pavyks pasiekti mažinant išlaidas, na o likusią biudžeto deficito dalį pavyks sumažinti padidinus mokesčius. Netgi Britanijos karališkos šeimos išlaidos bus pastebimai apribotos.

Kai kurie ekonomistais perspėja, kad numatomas toks griežtas biudžeto deficito mažinimo planas, kelia pavojų dabar stebimam šalies ekonomikos atsigavimui po išgyventos rimčiausios nuo pat Didžiosios depresijos laikų ekonomikos krizės.

„Biudžeto deficito mažinimo planas yra daug griežtesnis nei daugelis žmonių tikėjosi“ – pareiškė ekonomistas Jonathan Loynes, tuo pačiu pabrėždamas, kad nors ir dėl šio plano šių ir kitų metų šalies ekonomikos augimas ir bus mažesnis nei anksčiau manyta, tačiau griežti taupymo veiksmai yra būtini.

Po to kai buvo paskelbtas šalies biudžeto deficito mažinimo planas, šių metų Britanijos ekonomikos augimo prognozė buvo sumažinta nuo 1.3 iki 1.2 procentų, tuo tarpu kitų metų šalies bendrojo vidaus produkto augimo prognozė buvo sumažinta nuo 2.6 iki 2.3 procentų.

Šiuo metu šalies viešojo sektoriaus grynojo skolinimosi poreikiai siekia 149 mlrd. svarų, arba 10.1 procentą šalies metinio bendrojo vidaus produkto vertės, tačiau remiantis paskelbtu ilgalaikiu šalies biudžeto deficito mažinimo planu, jau 2015 – 16 metų laikotarpyje britams reikės skolintis vos 20 mlrd. svarų, o tai sudarys vos 1,1 procentą šalies metinio bendrojo vidaus produkto vertės.

Planuojama, kad struktūrinis šalies biudžeto deficito lygis per penkis metus nukris nuo dabartinio 7.4 procentų lygio iki vos 0.3 procentų.
 
1.   Parašė Darij   2010-06-22 19:03  

Jo... Visiškai nebegerai, jei tokie planai vienas po kito realiai išvys dienos šviesą, stagnacija tiek ekonomikoje tiek vertybinių popierių rinkose garantuota (turiu mintyje, kad ir zulinsis +/- 20% ties ta pačia linija)...
Na bet tai, manau, tikrai neužtruks kiek jie čia įsivaizduoja - tik iki sekančios valdžios, kol paleis juos velniop su visais "taupymais" (ypač pamatę kaip kokia tai JAV įnirtingai "taupo" jų pačių sąskaita).
Žmonės greitai viską pamiršta, tad pamirš ir visus taupymus, bet vat metus kitus gali būti visai š....

 
2.   Parašė IT17   2010-06-22 19:12  

3-5 meteliai stagnacijos ir nedidelio tampymosi aukstyn zemyn garantuoti, o gal ir ilgiau...

 
3.   Parašė siaures vejas   2010-06-22 20:54  

3-5 metus vietoje tikrai nestoves. Kai privatus sektorius ir/ar valdzia skolinasi- "popierines vertes" kyla; kai atidavineja skolas ir taupo- tai...turbut krenta?

2012m. britu bankams reikes is kazkur 800b paimti (skoloms refinansuoti), bet valdzios uzdirbti juk neketina- tik islaidauti maziau. Privatus sektorius: nera nauju skolininku- nera ir palukaniniu pajamu.

Bet gal arabai ar kinai paskolins

 
4.   Parašė IT17   2010-06-23 00:42  

niekas nerti zemyn neleis, laikys kiek tik gales ir tems visus uz ausu....

 
5.   Parašė rimtas   2010-06-23 07:50  

IT17, o kaip gali neleisti nerti? Kokiu būdu? Ar yra koks nors būdas sustabdyti kvadrilijoną siekiančią rinką? Fedas su savo 1,4 trilijono neprilašins statinės....
Už pačią rinką nėra nieko didesnio, vyriausybės čia bejėgės.Reikia bent įsivaizduoti rinkoje esančius pinigų kiekius iškart pasidarys aišku,kad kovojama su vėjo malūnais. O tik koja treptelk ir dauguma užsimanys išsikešint. Ir vyks mūšis kas pirmas.
P3 jau prasidėjo. Pradinės apgaulingos stadijos užtruks dar kokius metus-pusantrų, o paskui pirkėjai nuleis rankas.

 
6.   Parašė jurgis00   2010-06-23 10:28  

visi stengiasi izvelgti didziules stagnacijos bauba .pazvelgus ish kitos puses ...sumazeja valstybiu skolinimas ...padideja privaciam versliui skolinimosi galimybe .visuomene nebus apkrauta naujais mokeshciais kad padengtu deficita ir tai gali paskatinti jaustis saugiau (ishlaidauti zenkliau ) vaizdziai tariant visi mato tunelio shviesa .....

 
7.   Parašė Karolisss   2010-06-23 11:56  

Stagnacija jau vyksta. Pažiurėkit, koks stiprus $. Tai rodo, jog ne laikas išlaidauti/skolintis tiek verslui, tiek visuomenei. JAV neatsigaus greitai, neatsigaus ir pasaulinė ekonomika. JAV negali didinti savo skolos kiekvienais metais po 1.5 trln. $. Jau dabar skola siekia beveik 100% nuo BVP. Arba ilga ekonominė žiema, arba WW3

 
8.   Parašė markus   2010-06-26 16:18  

bus taip,kaip klanas sugalvos,ir ne kitaip deja.