Gali pasikartoti Didžioji depresija

» Verslo ir rinkų naujienos
Autorius: traders.lt Data: 2010-05-25 15:59 Komentarai: (7)
Kartu su eiliniais nuosmukiais rinkoje didėja ekspertų nuogąstavimai, kad Europoje kilusi įsiskolinimo krizė gali destabilizuoti globalias rinkas. Royal Bank of Scotland banko analitikas Andrew Roberts teigia, kad yra labai tikėtina, kad gali pasikartoti Didžioji depresija.

Jis atkreipia dėmesį į paniką esančią finansų rinkose, nes tai yra vienas iš artėjančios krizės simptomų. Andrew Roberts pabrėžia, kad kelių milijardų dolerių garantijų paketai nėra nieko daugiau, kaip tik tikslinės priemonės.

Pastarosiomis savaitėmis dideli akcijų kainų kritimai vyrauja visame pasaulyje, t.y. ir Europoje ir Amerikoje, bei Azijoje. Daugelio akcijų rinkų indeksai nusileido iki žemiausio lygio per pastaruosius devynis metus. Šiuo metu vis labiau ryškėjantis šalių fiskalinės politikos griežtinimas didina nuogąstavimus, kad šalys gali per daug intensyviai pradėti mažinti savo išlaidas ir tokiu būdu pakenkti ekonomikos atsigavimui ir augimui.

Dėl nestabilumo akcijų rinkose ir didelio daugelio šalių skolinimosi, formuojasi potencialus burbulas skolos vertybinių popierių rinkoje. Tokią situaciją iš dalies lemia investuotojai, kurie besitraukdami iš akcijų rinkos persikelia į obligacijų rinkas.

Daugelis investuotojų jau nelabai prisimena apie rizikas susijusias su pinigų investavimu į skolos vertybinius popierius. Jau kelis dešimtmečius išliekančios žemos obligacijų palūkanos lėmė, kad investuotojai investicijas į skolos vertybinius popierius laiko esančiomis visiškai saugiomis ir duodančiomis gan solidžią grąžą.

Tačiau šiuo metu vis labiau didėja nuogąstavimai dėl pradedančios didėti infliacijos, kurios jau atrodo nepavyks išvengti. Tokiu atveju potencialūs pelnai iš obligacijų palūkanų gali tapti mažesni už nuvertėjusių valiutų mąstą.

Priminsime, kad Didžioji depresija 1929 metais prasidėjusi Amerikoje, vėliau išplito po visą pasaulį ir tęsėsi iki 1932 metų. Per šį laikotarpį Amerikos pramonės produkcija susitraukė net 54 procentais, na o Dow Jones indeksas driokstelėjo žemyn net 89 procentais.
 
1.   Parašė Darij   2010-05-25 16:45  

Baisu kas ant to svieto darosi...
Einu kastis bunkerį ir pirkti miltų ir visų kitų negendančių dalykėlių...

 
2.   Parašė mrbyn   2010-05-25 17:06  

nu va prasideda fundamentakus paaiskinimai. Kur jie ansciau buvo?

 
3.   Parašė OpTiiX   2010-05-25 18:08  

Verčiau paklausykit, protingai kalba!

 
4.   Parašė Danielius   2010-05-25 18:52  

O rožiniai akiniai kur?

 
5.   Parašė rimtas   2010-05-25 19:11  

mrbyn, fundamentalūs paaiškinimai išlenda tik tuomet,kai indeksai nukrašina.Štai ir išlindo. Kaip sakoma-kur rinka-toks ir jos paaiškinimas. Prie dugno dar ne tokių absurdo istorijų išgirsim. Negi norėjai kad kai viskas kilo imtų kažkas aiškinti apie tokius dalykus? Tuo metu niekam jie nebuvo įdomūs, nes viskas kilo ir visiems buvo ant visko nusispjaut, nes recovery jau buvo pilnu tempu įsibėgėjus. Kažin ar dabar jau staiga kas nors pasikeitė apart indeksų kainos? Niekas. Kaip buvo taip ir liko, pasikeitė tik herdinimo pobūdis, kuris visada būna pagal trendą.

 
6.   Parašė mrbyn   2010-05-25 23:00  

rimtas, tu kaip visada teisus

 
7.   Parašė XY   2010-05-27 11:43  

xe xe xe