Jis atkreipia dėmesį į paniką esančią finansų rinkose, nes tai yra vienas iš artėjančios krizės simptomų. Andrew Roberts pabrėžia, kad kelių milijardų dolerių garantijų paketai nėra nieko daugiau, kaip tik tikslinės priemonės.
Pastarosiomis savaitėmis dideli akcijų kainų kritimai vyrauja visame pasaulyje, t.y. ir Europoje ir Amerikoje, bei Azijoje. Daugelio akcijų rinkų indeksai nusileido iki žemiausio lygio per pastaruosius devynis metus. Šiuo metu vis labiau ryškėjantis šalių fiskalinės politikos griežtinimas didina nuogąstavimus, kad šalys gali per daug intensyviai pradėti mažinti savo išlaidas ir tokiu būdu pakenkti ekonomikos atsigavimui ir augimui.
Dėl nestabilumo akcijų rinkose ir didelio daugelio šalių skolinimosi, formuojasi potencialus burbulas skolos vertybinių popierių rinkoje. Tokią situaciją iš dalies lemia investuotojai, kurie besitraukdami iš akcijų rinkos persikelia į obligacijų rinkas.
Daugelis investuotojų jau nelabai prisimena apie rizikas susijusias su pinigų investavimu į skolos vertybinius popierius. Jau kelis dešimtmečius išliekančios žemos obligacijų palūkanos lėmė, kad investuotojai investicijas į skolos vertybinius popierius laiko esančiomis visiškai saugiomis ir duodančiomis gan solidžią grąžą.
Tačiau šiuo metu vis labiau didėja nuogąstavimai dėl pradedančios didėti infliacijos, kurios jau atrodo nepavyks išvengti. Tokiu atveju potencialūs pelnai iš obligacijų palūkanų gali tapti mažesni už nuvertėjusių valiutų mąstą.
Priminsime, kad Didžioji depresija 1929 metais prasidėjusi Amerikoje, vėliau išplito po visą pasaulį ir tęsėsi iki 1932 metų. Per šį laikotarpį Amerikos pramonės produkcija susitraukė net 54 procentais, na o Dow Jones indeksas driokstelėjo žemyn net 89 procentais.