Nors iš Vokietijos buvo tikimasi lyderystės pademonstravimo, tačiau Vokietijos Kanclerės Angela Merkel vadovaujama šalies vyriausybė atrodo sąmoningai leidžia egzistuojančiai problemai ir toliau pūliuoti arba netgi dar labiau didėti, tokiu būdu tikintis, kad smukusi euro vertė kitų valiutų atžvilgiu, kuomet investuotojai parduoda eurą dėl padidėjusios rizikos, pagelbės Vokietijos eksportuotojams ir padidins jų konkurencingumą užsienio rinkose.
Vokietijoje net imta kalbėti apie galimybę iš euro zonos pašalinti Graikiją. Tačiau dabar kai reitingų agentūra S&P sumažino Graikijos valstybinių obligacijų reitingą iki „šiukšlinio“ lygio, analitikai vis garsiau svarsto, ar Vokietijos Kanclerės Angela Merkel valdoma vyriausybė nepadarė klaidos, nepagelbėdama Graikijai anksčiau.
„Jei Berlyne esantys politikai mano, kad jie gali sukurti Graikijai griežtą taupymo paketą, arba netgi ją išmesti iš euro zonos, dabar pasirinkdami moralizavimo taktiką, kai šiuo metu raginama imtis realių veiksmų, o ne užsiimti tik pamokslais, tai jie labai skaudžiai klysta“ – pareiškė investicinės kompanijos Monument Securities strategas Marc Ostwald.
Kadangi Vokietijai nepavyko po euro įvedimo įgyvendinti stabilumo ir augimo pakto, tai jie dabar už tai skaudžiai moka, ir šios klaidos kaina dabar nuolat auga labai sparčiai, pridėjo jis.
„Šiuo metu situacija jau tapo nebekontroliuojama, o jie groja smuiku, kai Atėnai dega. Be to vis labiau didėja Graikijos problemos išplitimo į kitas šalis grėsmė“ – konstatuoja strategas Marc Ostwald.
Šiandien yra numatytas Vokietijos Kanclerės Angela Merkel bei Europos Centrinio banko bei Tarptautinio Valiutos fondo vadovų susitikimas Berlyne, kurio metu Vokietijos Kanclerei gali tekti atsakyti į kai kuriuos ne itin malonius klausimus.
„Nejau Vokietijos vyriausybė ištikrųjų mano, kad esamos situacijos neigiamos pasekmės neatsilieps neigiamai Vokietijos bankiniam sektoriui?“ – retoriškai pareiškė investicinės kompanijos Monument Securities strategas Marc Ostwald.
„Ir jei jie ištiktųjų nori sutvarkyti esamą padėtį euro zonoje, tuomet dėl didėjančio eksporto atsigaunanti Europos ekonomika gali atsitrenkti į idealizmo uolas, ir tuomet euro zonos gali laukti ilgalaikio nuosmukio fazė“ – konstatuoja jis.