„Ekonomika gavo atsikurimo impulsą, ir šis procesas tik prasideda bei turi toliau kelią tęstis“ – pareiškė jis, tuo pačiu pridėdamas, kad netrukus šalyje bus pradėtos atstatinėti atsargos ir tai tuo pačiu sustiprins naują ciklą.
Alan Greenspan atkreipė dėmesį, kad šansai, jog šalies ekonomika, po to kai patyrė rimčiausią nuosmukį nuo pat Didžiosios depresijos ir vėl ėmė atsigaudinėti, gali patirti dar vieną nuosmukį, per pastaruosius du mėnesius gerokai sumažėjo.
Amerikos prezidento Barako Obamos administracijos atstovas Lawrence Summers pareiškė, kad naujų darbo vietų kurimas turėtų dar labiau paspartėti.
Vien per kovą naujų darbo vietų Amerikoje buvo sukurta daugiausiai per pastaruosius tris metus. Daugiausiai naujų darbo vietų per minimą mėnesį buvo sukurta pramonės, sveikatos priežiūros, paslaugų ir didmeninės prekybos įmonėse.
Buvęs ilgametis Amerikos Federalinio Rezervų banko vadovas teigia, kad ekonomikos augimą turėtų paskatinti ir didėsiantys kompanijų naujų įrenginių bei medžiagų pirkimai. Be to, anot jo, verslo atstovai ruošiasi papildyti atsargas, kurios pastatuoju metu sumažėjo.
Tačiau Alan Greenspan pabrėžia, kad šalies ekonomikoje ir toliau išlieka kai kurių silpnų sričių, kaip pavyzdžiui šalies gyvenamojo nekilnojamo turto rinka ir toliau yra depresinėje būsenoje. Anot jo, susikaupęs burbulas Amerikos komercinio nekilnojamo turto rinkoje jau pokštelėjo ir jei būtų buvusi kokia nors šalutinė neigiama reakcija, tai ji jau būtų pasireiškusi.
Jis taip pat sakė, kad yra susirūpinęs dėl Kongreso Biudžeto biuro apskaičiavimo tikslumo, jog nesenai priimti sveikatos apsaugos teisės aktai padės sumažinti per artimiausius dešimt metų šalies biudžeto deficitą 143 mlrd. Dolerių.
„Šie skaičiai ko gero yra netikslūs, na o realūs skaičiai yra pastebimai prastesni“ – atkreipė dėmesį Alan Greenspan.