Vasarį parduodamų dviejų metų trukmės Warren Buffett priklausančios investicinės kompanijos Berkshire Hathaway obligacijų pelningumas buvo 3,5 procentiniais baziniais punktais mažesnis nei to pačio laikotarpio Amerikos valstybinių obligacijų.
Investuotojai taip pat saugesnėmis, remiantis pelningumo kriterijumi, laiko investicijas ir į paskutinėmis savaitėmis platintas Procter & Gamble, Johnson & Johnson ir Lowe kompanijų obligacijas, kurių pelningumas buvo mažesnis nei to pačio laikotarpio Amerikos valstybinių obligacijų. Mažesnio pelningumo, lyginant su Amerikos valstybinėmis, buvo ir farmacijos bendrovės Abbott Laboratories bei Royal Bank of Canada banko obligacijos.
Šiuo metu egzistuojančią tokią situaciją obligacijų rinkoje analitikai vadina ypač retai pasitaikančiu reiškiniu.
Nuo 2009 metų pradžios Amerikos valdžia jau išplatino obligacijų už 2,59 trilijonų dolerių sumą, kad padengtų rekordiškai didelį šalies biudžeto deficitą, kurio lygis jau pasiekė dešimt procentų Amerikos metinio bendrojo vidaus produkto.
Rekordiškai didelis Amerikos biudžeto deficitas sukėlė nuogąstavimus, kad šalis gali prarasti aukščiausią AAA tipo kredito reitingą. Apie tai jau perspėjo reitingų agentūra Moody’s. Jos atstovai teigia, kad Amerikos valdžia šiais metais turimų skolų aptarnavimui, lyginant su gaunamomis pajamomis mokesčių pavidalu, išleis daugiausiai lėšų (atmetus Didžiąją Britaniją) tarp AAA reitingą turinčių šalių.
Šiais metais Amerikos valdžia savo turimų skolų aptarnavimui išleis iš viso apie septynis procentus mokesčių pavidalų gaunamų lėšų, na o dar po trijų metų ši suma sieks jau vienuolika procentų.