
Tokią savo nuomonę buvęs Amerikos Federalinio Rezervų banko vadovas pristatė Brookings Institution surengtoje konferencijoje. Jo nuomone, būtent Sovietų Sąjungos ir Rytų bloko žlugimas buvo pirmasis žingsnis, kuris lėmė dabartinę pasaulinę ekonomikos krizę.
Alan Greenspan sukonkretino, kad minėtos sąjungos žlugimas lėmė tai, kad milijonai žmonių iš buvusios sąjungos įsitraukė į pasaulinę darbo rinką. Tai savo ruoštu dar labiau padidino ir taip gan aukštą buvusį taupymo lygį, ir tai tuo pačiu lėmė ilgalaikių palūkanų normų sumažėjimą, kurių sumažėjimas sukėlė destabilizuojantį bumą nekilnojamo turto rinkoje.
Buvęs ilgalaikis Amerikos Federalinio Rezervų banko vadovas pabrėžia, kad buvęs destabilizuojantis bumas nekilnojamo turto rinkoje pasireiškė ne tik Amerikoje, tačiau ir dvidešimtyje kitų šalių.
Alan Greenspan taip pat pripažino, kad finansų rinkų reguliatoriai ir rinkų dalyviai neįvertino papildomos rizikos susijusios su sudėtingais finansiniais instrumentais, kurie tapo šios krizės detonatoriais. Tačiau jis tuo pačiu atkreipė dėmesį, kad joks rinkų reguliatorius nėra pajėgus tiksliai numatyti, kad kažkoks konkretus finansų instrumentas galiausiai pavirs „toksiniu“.