Autorius: traders.lt
|
Data: 2010-03-08 15:02
|
Komentarai: (10)
|

Per pastaruosius 45 metus gerai žinomam investuotojui ir milijardieriui Warren Buffett priklausančios investicinės kompanijos Berkshire Hathaway akcijos kasmet pakildavo vidutiniškai po 22 procentus. Tokios metinės grąžos negalėjo pasiūlyti joks investicinis fondas.
Legendinio investuotojo Warren Buffett mėgstamas investicijų grąžos rodiklis, t.y. buhalterinės vertės prieaugis akcijai, jam priklausančiai kompanijai per pastaruosius 45 metus kasmet vidutiniškai siekdavo 20,3 procentus.
Tuo tarpu Berkshire Hathaway kompanijos A klasės akcijų vertė kasmet vidutiniškai per minimą laikotarpį pakildavo 22 procentais. Tai reiškia, kad 1964 metų spalio pradžioje investavus 10 tūkstančių dolerių (t.y. ekvivalentas 60 tūkstančių dabartinių dolerių) į šias akcijas, jų vertė praėjusių metų pabaigoje jau siektų net 80 mln. dolerių.
Jeigu tą pačią sumą nurodytą laikotarpį būtumėte patikėję geriausią investicijų grąžą per metus vidutiniškai demonstravusiam Fidelity Magellan Fund fondui, tai jos vertė praėjusių metų pabaigoje siektų 9,1 mln. dolerių. Minimo fondo metinė grąža per nurodytą laikotarpį kasmet siekė vidutiniškai po 16,3 procentus.
Trečioje vietoje pagal vidutinę grąžą per pastaruosius 45 metus yra Templeton Growth Fund fondas, kurio metinė grąža per minėtą laiką vidutiniškai siekdavo 13,4 procentus. Tuo tarpu pagrindinis Amerikos akcijų rinkų indeksas Standard & Poor’s per minimą laikotarpį kasmet vidutiniškai pakildavo tik po 9,3 procentus.
Gerai žinomo investuotojo ir milijardieriaus Warren Buffett pasiektą geriausią rezultatą pagal vidutinę metinę grąžą analitikai aiškina tuo, kad šio investuotojo investavimo laikotarpis yra labai ilgas, t.y. jis yra ilgalaikis investuotojas. Tad jo neveikia trumpalaikiai spaudimai būnantys rinkoje, tuo tarpu fondų valdytojai jautriau reaguoja į trumpalaikius pokyčius finansų rinkose.
„Per savo ilgalaikį investavimo laikotarpį investicinės kompanijos Berkshire Hathaway valdytojas Warren Buffett buvo linkęs priversti bendra akcininkus galvoti, kad jie yra kompanijų savininkai, o ne vien tik akcininkai, kas atitinka jo ilgalaikę strategiją“ – pažymi analitinės kompanijos Morningstar atstovas Jonathan Rahbar.
„Tuo tarpu investicinių fondų valdytojai turi didesnes paskatas, kad kasmet pasiektų gerų rezultatų. Nes jei jų valdomi fondai per metus ar dvejus neparodys gerų rezultatų, investuotojai tiesiog ims atsiiminėti pinigus“ – pridėjo jis.
Warren Buffett kasmet pakeičia vidutiniškai apie 10-15 procentų viso savo investicinio portfelio sudėties. Tuo tarpu šio rodiklio vidurkis investiciniams fondams kasmet siekia maždaug šimtą procentų.
Panašus į Berkshire Hathaway kasmetinį portfelio sudėties pokyčio rodiklį yra ir Templeton Growth Fund fondo pokyčio rodiklis, kuris siekia kasmet vidutiniškai apie dešimt procentų.
Praeityje grynųjų dalis Templeton Growth Fund fonde sudarydavo vidutiniškai po 10-20 procentų, tad šiam fondui gan neblogai pavykdavo išsilaikyti net esant sudėtingoms situacijoms rinkoje.
Pavyzdžiui per 2000, 2001 ir 2002 metų laikotarpį, kuomet S&P 500 indeksas smuktelėjo atitinkamai po 9,1, 11,9 ir 22,1 procentus, minimas fondas per pirmus du minimus metus pakilo atitinkamai po 1,7 ir 0,5 procentus ir po to per trečius metus smuktelėjo 9,5 procentais.
Tačiau per 2008 metus, kuomet Templeton Growth Fund fondas investavo visas turėtas lėšas, jo bendra vertė susitraukė net 43,5 procentais, tuo tarpu S&P 500 indeksas nusmuko mažiau, t.y. 37 procentais. Na o Warren Buffett priklausančios investicinės kompanijos Berkshire Hathaway, kuri 2007 metų pabaigoje buvo sukaupusi net 35 procentus grynųjų savo portfelyje, akcijų vertė per minimą laikotarpį smuktelėjo tik 9,6 procentais.
„Nors kai kuriais metais Berkshire Hathaway kompanijai sekėsi blogiau nei S&P 500 indeksui, tačiau per paskutinius vienuolika metų, kuomet minimas indeksas fiksavo nuosmukius, mūsų kompanijai sekėsi geriau. Kitaip tariant mums labiau geriau sekasi prastesniais lakais nei geresniais“ – pareiškė gerai žinomas investuotojas ir milijardierius Warren Buffett.
Kai kuriais atvejais investicinių fondų rezultatus paveikia ir dažnesni fondų valdytojų pasikeitimai.
1.
Parašė regneo 2010-03-08 16:16
Na ir kaip galima gincytis, kad ilgalaikis investavimas nieko gero? Nusluoste nosi visokiems spekuliantams.
2.
Parašė C# 2010-03-08 16:44
Senas senas gudrus bulius, kuris bet kuriai meskai gali spjaut i snuki.
3.
Parašė Mindaugasx 2010-03-08 16:46
žiopliai žurnaliugos nepaminejo Prechterio
4.
Parašė virgism 2010-03-08 17:07
Hmm, o aš galvojau kad rimtas su Prechteriu topins geriausių investuotojų sąrašua. Nesuprantu, gi šis diedukas nieko nebesupranta, yra pasenęs ir priima klaidingus sprendimus, skirtingai nuo mūsų šviesuolio rimto.
5.
Parašė centaspocento 2010-03-08 17:26
Pučiamas burbulas iš Buffeto populiarumo 
Jei čia lyginami fondų 45 metų veiklos rezultatai, tai turbūt nelabai daug fondų yra, kurie tiek metų veiktų . Be to, fonduose prigalvota visokių apribojimų, kiek turi būti akcijų, kiek grynųjų, tai net ir prasidėjus nuosmūkiui jie sėdi su akcijomis ir žiūri kaip gražiai krenta. Jei nuosmūkiai būtų bent kažkiek apeinami, tai rezultatai būtų daug geresni. O Buffeto išskirtinumas ne tiek pelningumas, kiek ilgaamžiškumas ir strategijos nuoseklumas. Juk per kokį interneto burbulą per keletą metų buvo galima pasiekti neblogą pelningumą, kurį padalinus dešimtmečiui ar dviem visai neblogas vidurkis išeitų (aišku, jei būtų pavykę laiku pasitraukti). Dauguma taip ir daro, ateina į rinką, išeina, ateina, vėl išeina, o Buffetas būna visada .
6.
Parašė rimtas 2010-03-08 21:58
Reikia kažkaip virgismu atsikratyti,reiks pagalvoti,koks čia būdas "švaresnis"...Nes jo durnos replikos jau atsibodo.
7.
Parašė regneo 2010-03-08 22:04
Centaspocento o kas tau neleidzia dirbti kaip dirba Bufetas? Pavydas bamba kaso? Juk lyginami ne tik fondai, bet ir indeksai. Plius kodel net paprasti investuotojai, negali pasigirti tokiomis grazomis? Pats sakai Bufetas rinkoje visada, net tada kai interneto burbulas sprogo, jis nepasitrauke, nes tokiu akciju neturejo. Ir jis toliau uzdirbo. Tai kaip cia pasakius. Geriau pastudijuokite jo idejas, investavimo buda, pasirinkimus ir t.t. Galbut tapsite geresni investuotojai.
8.
Parašė centaspocento 2010-03-08 23:09
Taip kaip Bufetas?! Nežinau tiksliai kaip jis pradėjo, bet žinau, kaip investuoja ir renkasi įmones dabar. Nusižiūri gerą, seniai ir stabiliai dirbančią kurios nors srities įmonę, pabendrauja su jos vadovybe, išreiškia kai kuriuos pageidavimus ir jei pavyksta susitarti, kokį vieną kitą milijardą investuoja. Tai yra jis pats kažkiek ima dalyvauti įmonės valdyme. Eiliniam investuotojui tai neįmanoma - galima nebent kruopščiai atlikti dominančių įmonių analizes ir tada rinktis jų akcijas. Bet jo ryšiai, pažintys ir vardas leidžia gauti gerokai daugiau informacijos apie bet kurią įmonę.
Aš norėjau pasakyti, kad apeinant nuosmūkius ta grąža gali būti ir didesnė. Tikiu, kad eiliniai investuotojai uždirba ir daugiau, tik niekas to nefiksuoja ir spauda apie tai nerašo. Be to, su mažesnėm sumom ne taip baisu rizikuoti. Visi Faberiai, Rogersai praturtėjo vykusiai pagavę bangą ir per gana neilgą laiką (metus kitus) gavę gal net ir keturženklę grąžą. O turint milijardus pakanka ir 20 proc. grąžos. Nežinau, kokia buvo Buffeto pradžia, reikės pasiieškoti.
9.
Parašė regneo 2010-03-09 10:10
trumpalaike gal ir pasieke kada nors didesne, bet ilgame laikotarpyje kazin ar aplenke. Mano pernai metu graza ir sieke 80 procentu, bet tai nereiskia, jog kiekvienais metais tiek virinu, o per daugeli metu sis procentas deja krenta. Pateikiami skaiciai yra vidurine metine graza.
10.
Parašė Gruodis 2010-03-09 11:14
Taip regneo, Tu ivardinai esme: "Didejant sumai, uzdirbamas pelno procentas mazeja". Tai yra. Toks desnis. Gal kas norite pabandyti paneigti? Praktiskai
p.s. toled dedules Warren'o pasiekimai - briliantas, investuotoju tarpe
|
|