
Bankai kaip minėta per pastaruosius ketvirčius uždirbo didelius pelnus skolindamiesi labai pigiai iš FED ir investuodami šias lėšas į pelningesnius instrumentus. Na o padidėjus palūkanom, bankų pelnai gali gerokai susitraukti iš šios veiklos, perspėja Amerikos Federalinė finansų institucijų nagrinėjimo taryba.
Pranešime teigiama, kad reguliavimo tarnybos daro spaudimą bankams, kad šie užsifiksuotų savo balansą ir pasiruoštų atsistoti ant nuosavų kojų, nes Amerikos valdžia bei Federalinis Rezervų bankas ruošiasi po truputi mažinti ypatingą paramą teikiamą bankinei sistemai.
Amerikos finansų sektoriaus reguliavimo atstovai yra susirūpine, kad kai kurios finansų institucijos mano, kad žemos palūkanų normas išliks žemame lygyje dar ilgą laiką.
Daugelis finansų analitikų nesitiki, kad Amerikos Federalinis Rezervų bankas ims didinti bazinę palūkanų norma anksčiau nei šių metų antroje pusėje. Tačiau tuo pačiu daugelis itin nerimauja, kad bazinių palūkanų pakėlimas ir vėl neigiamai ateityje gali paveikti tiek finansų rinkas, tiek nekilnojamo turto rinką.
Visai nesena istorija, kuomet 2004 metais buvo pradėta didinti bazinė palūkanų norma, kurios padidėjimas vėliau, t.y. 2007 metais sukėlė nekilnojamo turto bei finansų krizę, rodo, kad prognozuojamas bazinės palūkanų normos pakėlimas ateityje vėl gali sukelti panašias problemas.
Amerikos Federalinis Rezervų bankas gelbėdamas finansų sistemą nuo kracho ir norėdamas pagelbėti šalies ekonomikai per kelis kartus bazinę palūkanų normą šalyje nuleido iki faktiškai nulinės žymės, arba 0,25 procentų.
Tačiau pradėjus ir vėl didėti bazinei palūkanų normai, bankams nebus pelninga laikyti ilgalaikį turtą arba aktyvus, todėl jie ims jį pardavinėti, ir tai tuo pačiu vėl gali susilpninti finansų sektorių.
Amerikos finansų rinkų reguliatoriai teigia, kad bankai turi turėti efektyvių priemonių, kad valdytų palūkanų normų riziką, įskaitant stebėjimo sistemą bei streso testavimą.
Kai kurie Amerikos Federalinio Rezervų banko nariai jau šiuo metu pasisako už tai, kad bazinė palūkanų norma turėtų būti pradėta didinti jau artimiausiu metu, kad būtų išvengta didelės infliacijos kilimo grėsmės.