
Dabartinis ekonomikos atsigavimas vyksta tik dėl, kad vartojimas smuko taip smarkiai praėjusiais metais, ir šiais metais žmonės tiesiog turi pirkti daiktus, kurių jiems reikia, teigia jis.
„Kaip galima spręsti per didelių skolų bei per didelio vartojimo problemas, toliau didinant skolas ir skatinant vartojimą? Kaip tai gali išspręsti mūsų problemas?” – nusistebėjimo neslėpė Jim Rogers.
„Aš laukiu valiutų krizės per artimiausius metus arba vėlesniu laikotarpiu. Šiuo metų vyrauja „draugiškas” kapitalizmas, kurį į Amerika atnešė A. Greenspan ir B. Bernanke. Tačiau dabar vykdomi veiksmai nepadės išspręsti problemų” – mano legendinis investuotojas.
Ir toliau yra labai daug siaubingų, tiesiog siaubingų kiekių skolų, kurios nebuvo panaikintos. Jim Rogers taip pat mano, kad yra kvaila galvoti, kad viena Kinija sugebės pasaulio ekonomiką ištraukti iš krizės.
„Kinai sukaupė daug pinigų lietingoms dienoms, na o šiuo metu gan stipriai lyja ir jie leidžia pinigus. Tačiau Kinai negali savo pinigais tuo pačiu ištraukti iš recesijos Amerikos ar Europos šalių. Kinijos ekonomika šiuo metu maždaug dešimt kartų mažesnė nei Amerikos. Aš tikiuosi, kad Kinam ir toliau pavyks sėkmingai spręsti savo problemas, tačiau jie negali viso pasaulio ekonomikos ištempti iš krizės” – pareiškė žinomas investuotojas.
Amerikos Federalinis Rezervų bankas padidino savo balansą tris kartus, tuo tarpu Amerikos valdžios skolos ir biudžeto deficitas pastebimai šoktelėjo, ir tai gali jau kitais metais sukelti valiutų krizę, be to protekcionistiniai įvairių šalių valdžių veiksmai taip pat jau prasidėjo.
„Mūsų laukia kai kurios rimtos problemos valiutų rinkoje, bei bendroje pasaulio rinkoje, jeigu protekcionizmas ir toliau didės” – konstatuoja gerai žinomas legendinis investuotojas Jim Rogers.