JAV automobilių gamintojų bankrotų tikimybė vertinama 70%

» Verslo ir rinkų naujienos
Autorius: traders.lt Data: 2009-04-09 12:57 Komentarai: (0)
„Moody's Investors Service“ atstovai teigia, jog trijų didžiųjų Amerikos automobilių gamintojų bankrotų tikimybės šiuo metu vertinamos apie 70 procentų, kadangi jiems bus labai sunku susitarti su esamais kreditoriais dėl turimų skolų gražinimo.

Nors Amerikos prezidento Barako Obamos administracija norėtų, kad tiek „General Motors Corporation“, tiek „Chrysler“ kompanijų restruktūrizacija būtų vykdoma išvengiant bankroto procedūrų, tačiau iš kitos pusės nepavykus tai padaryti, šių kompanijų bankrotas ir po to sekančios restruktūrizavimo procedūros yra vertinamos kaip reali alternatyva.

„Atsižvelgus į tai, kad šiuo metu trūksta akivaizdžių pažangos ženklų vykdant restruktūrizaciją, na o norint pasiekti papildoma didesnę pažangą prireiks peržiūrėti planus, mes bankroto galimybę vertiname kaip patikimą būda padėsiantį įgyvendinti restruktūrizacijai reikalingus veiksmus, kurie patenkintu visas suinteresuotas šalis“ – teigiama „Moody's Investors Service“ pranešime.

„General Motors Corporation“ kompanija yra spaudžiama sumažinti kuo labiau savo turimas skolas, ypač neapdraustas skolas, bei sumokėti bent pusę esančios skolos sveikatos draudimo fondui. Kompanija minėtiems pertvarkymams turi laiko iki birželio pirmos dienos, kitaip Amerikos vyriausybė perspėjo, kad alternatyva būtų bankrotas.

„Chrysler“ automobilių gamintoja tuo tarpu turėtų iki šio mėnesio pabaigti galimą susijungimą su Italijos automobilių gamintoja „Fiat“.

„Moody's Investors Service“ atstovai pastebi, kad „Chrysler“ kompanijos bankroto tikimybė yra didžiausia tarp visų trijų didžiųjų Amerikos automobilių gamintojų. Tuo tarpu kitos Amerikos automobilių gamintojos „Ford Motor“ bankroto tikimybę jie vertina šiek tiek mažiau nei septyniasdešimt procentų.

Tuo atveju, jei vis dėl to turėtų bankrutuoti bent viena iš trijų didžiųjų Amerikos automobilių gamintojų, šalies valdžia be abejonės imsis visų įmanomų veiksmų, kad užkirstų kelią panikai ir galimam nevaldomam bankrotui, norėdama tuo pačiu apsaugoti šalies ekonomika, mano „Moody's Investors Service“ atstovai.
 
Dar nėra komentarų