S&P500 indeksas gali nusmukti maždaug iki 750 punktų arba netgi žemiau, tačiau daugelis akcijų tikrai nenusmuks žemiau kovą arba praėjusių metų lapkritį pasiektų žemumų, ir po to šių metų liepos mėnesį vėl gali prasidėti naujas ralis rinkose.
„Mums reikia kažkokios korekcijos rinkoje, gal penkių, gal dešimties arba daugiau procentų, po ko liepą mes galime sulaukti netgi didesnio ralio nei dabartinis. Makroekonominės naujienos ir toliau turėtų išlikti prastos, tačiau jų blogėjimo tempai turėtų sulėtėti“ – prognozuoja Marc Faber.
S&P500 indeksas nuo kovo devintą dieną pasiektų žemumų jau spėjo pakilti ketvirtadaliu, po to kai Marc Faber rekomendavo tikėdamasis ralio pradėti pirkti akcijas. Jo nuomone itin patrauklios išlieka investavimui Azijos šalių rinkos, kurios ko gero greičiausiai atsigaus po pasaulinės ekonomikos nuosmukio.
Paklaustas į ką asmeniškai jis pastaruoju metu buvo investavęs, žinomas investuotojas prisipažino, kad praėjusių metų lapkričio mėnesį buvo įsigijęs kelių su žaliavomis susijusių kompanijų akcijas, kurios nuo to laiko spėjo pabrangti kone dvigubai. Tuo tarpu šiuo metu jis kur kas mažiau susidomėjęs šio sektoriaus kompanijų akcijomis po tokio galingo ralio. Jis prisipažino, kad yra įsigijęs kai kurių bankų akcijų, bei atskleidė, kad vieno iš didžiausio Amerikos banko „Citigroup“ akcijos gali nuo dabartinės 2.72 dolerių vertės pakilti net iki penkių dolerių ar netgi aukščiau.
„Dar didesnis kai kurių bankų ir kitų finansų institucijų akcijų kainų atšokimas yra labai tikėtinas“ – mano Marc Faber.
Žinomas investuotojas bei ekonomistas prisipažino, kad kur kas palankiau vertina Azijos kompanijų akcijas nei Amerikiečių, kadangi Azijos kompanijų vertės yra geresnės ir investuotojai nusiteikę ilgam investuoti turėtų pasitaikius bet kokiai patogesnei progai, kuomet šio regiono kompanijų akcijų kainos kiek nusmunka, papildyti jomis savo portfelius. Marc Faber nuomone, kai kurios Japonijos kompanijų akcijos taip pat yra itin patrauklios.
„Jeigu Jūs per artimiausius tris mėnesius įsigysite Azijos kompanijų akcijų, Jūs tikrai per artimiausius penkis ar dešimt metų gerai uždirbsite. Po pasaulinės ekonomikos atsigavimo didžiausią naudą turėtų gauti būtent Azijos šalių eksportuotojai“ – teigia jis.
Marc Faber yra kur kas mažiau palankiau nusiteikęs obligacijų rinkos atžvilgiu, kadangi mano, kad šioje rinkoje netrukus įsivyraus ilgalaikė, penkiolikos ar net dvidešimties metų trukmės meškų rinka, tad reikėtų šortinti skolos vertybinius popierius pasitaikius progai.
Investuotojai turėtų diversifikuoti savo turimas valiutas, atsižvelgiant į tolesnį dolerio silpnėjimą. Marc Faber siūlo investuotojams įsigyti su žaliavomis susijusių šalių valiutų, kaip pavyzdžiui Kanados arba Australijos dolerius, itin geras perspektyvas jis mato Singapūro valiutai, kadangi ši šalis turi labai stiprius fundamentus.
Žinomas investuotojas bei ekonomistas teigė, kad laukia aukso kainos korekcijos iki 800 ar net 750 dolerių už vieną unciją lygio. Aukso kainai pasiekus šiuos ar dar žemesnius lygius, Marc Faber planuoja dar nusipirkti šio vertingojo metalo.