Panašios derybos vyksta ir Lietuvoje, tikimasi, kad po kelių savaičių paskolos tokiomis palūkanomis bus pasiūlytos ir mūsų šalies butų pirkėjams. Koks bankas šiais laikais sutiko išduoti pigias paskolas, p. Avulis neatskleidžia. Jo teigimu, tai esą komercinė paslaptis – bendras nekilnojamojo turto plėtotojų ir finansų institucijos projektas, rašo dienraštis „Verslo žinios“.
„Latvijoje metus būstų rinka buvo beveik mirusi. Sumažinus palūkanas žmonės pradėjo pirkti butus“, – džiaugiasi verslininkas.
Tačiau bankininkai nemano, kad „Hanneriui“ pavyko rasti nežinomose sąskaitose plaukiojančių pigių pinigų.
„Rinkoje vidutinės palūkanos 7–8 proc. ir, jei paskolos išduodamos su 3 proc. palūkanų, kas nors šias paskolas subsidijuoja. Greičiausiai bankas kartu su plėtotojais“, – spėja Stasys Kropas, Lietuvos bankų asociacijos prezidentas.
Bankininko nuomone, viena iš galimų versijų – finansų institucija kreditavo plėtotoją ir dabar, užuot skolą atsiėmę turtu, kuris šiuo metu mažai likvidus, mieliau subsidijuoja palūkanas, patiria nuostolių, tačiau pardavę būstus vis tiek gauna grynųjų pinigų srautus. Galbūt skaičiuojama, kad pingant būstams taip bus patirti mažesni nuostoliai.
Robertas Dargis, Lietuvos nekilnojamojo turto plėtros asociacijos prezidentas, prisipažįsta, kad kol kas apie tokią kolegų sėkmę nėra girdėjęs. Jo žiniomis, Latvijoje blogų būstų paskolų skaičius jau dviženklis, tad naujas paskolas bankai išduoti vengia. Jei ši gera naujiena pasitvirtintų, p. Dargis tokius finansų institucijų žingsnius tik sveikintų, nes pirkėjų, kuriems reikia būstų, dar likę, bet gauti paskolą keblu.