Aukso kaina artėja link 1000 dolerių už unciją

» Verslo ir rinkų naujienos
Autorius: traders.lt Data: 2009-02-20 14:41 Komentarai: (0)
Aukso kaina nuosekliai artėja link psichologiškai labai svarbios 1000 dolerių už unciją ribos, ir daugelis analitikų mano, kad ši riba nesunkiai bus įveikta, na o vertingojo metalo kaina toliau stiebsis į viršų, žinoma gali įvairūs trumpalaikiai svyravimai šio metalo kainos rinkoje. Aukso kainos kilimo trendas tęsiasi jau pastaruosius septynerius metus. Kaip praėjusiais metais viskas ėmė pigti, aukso kaina sugebėjo palypėti į viršų daugiau nei penkiais procentais. Na o nuo šių metų pradžios šio vertingojo metalo vertė jau ūgtelėjo beveik trylika procentų.

Investuotojai besibaimindami galimos didelės infliacijos, dėl to kad į rinkas metama vis daugiau ir daugiau pinigų, ieško saugių aktyvų, kurie leistų išvengti turimo turto nuvertėjimo. O būtent auksas šiuo metu tampa bene patraukliausiu ir saugiausiu daugelio investuotojų manymu aktyvu, kuris leis apsisaugoti nuo galimos didelės infliacijos bei uždirbti, ir toliau kylant šio metalo kainai. Kai kurie analitikai mano, kad ateityje galime išvysti net 2000 dolerių už unciją aukso kainą.

Kai aplink ir toliau smunka akcijų, nekilnojamo turto ir kitų aktyvų kainos, daugelis investuotojų ilgai negalvoję pasirenka investuoti savo turimas lėšas i auksą. Ir toliau išliekant panašioms tendencijoms, bei toliau prastėjant pasaulinės ekonomikos padėčiai, ir niūrėjant žmonių nuotaikoms, bei mažėjant optimizmui, gali būti, jog galėsime būti liudininkais dar vienos „aukso karštligės“ rinkoje. Taip pat vis labiau auga kainos ETF fondų, kurie investuoja į auksą, pirkdami ir didindami savo disponuojamos šio brangiojo metalo atsargas.

Kaip kurios šalys, tarp jų Rusija bei Kinija, vis labiau linkusios savo turimus užsienio valiutų rezervus keisti į auksą. Kinai šiuo metu turi sukaupę 600 tonų aukso atsargų, Rusija šiuo metu disponuoja 495,9 tonų aukso atsargomis. Neabejotinai, šių šalių pavyzdžių gali pasekti ir kitos šalys, tuomet pastebimai turėtų ūgtelėti šio vertingojo metalo paklausa bei atitinkamai kaina rinkoje.

Šiandieninės prekybos metu investuotojai dabartiniu momentu jau moka net po 993 dolerius už aukso unciją, neabejotinai netrukus gali būti testuojama 1000 dolerių už unciją kainos riba.

S&P500 indekso (juoda linija) vertės ir aukso ateities sandorių (rožinė linija) kainos pokyčiai

 
Dar nėra komentarų