Naujasis SAMPO investicinis produktas: ar Europa laimės prieš JAV?

» Verslo ir rinkų naujienos
Autorius: Sampo Data: 2006-09-28 13:27 Komentarai: (3)
Vienas sparčiausiai augančių komercinių bankų AB SAMPO bankas pasiūlė naujieną Lietuvos investicinių paslaugų rinkoje. Gyventojams ir įmonėms siūloma kaupti lėšas investiciniame indėlyje „Kylanti Europa“, kuris unikalus tuo, kad indėlio grąža yra susieta ne su tam tikrų akcijų rinkų indeksu, fondu ar jų krepšeliu, o su dviejų skirtingų rinkų – Europos ir JAV – akcijų indeksų skirtumu.

„Investuojantys į šį produktą didžiausią pelną gaus tuo atveju, jei Europos akcijų rinka per artimiausius 3 metus kils sparčiau arba kris lėčiau nei JAV akcijų rinka. Atsižvelgiant į JAV ir euro zonos ekonomikų plėtros tendencijas, galima tikėtis, kad artimiausiais metais Europa ūkio augimo tempais aplenks Jungtines Valstijas“, – tvirtino SAMPO banko Iždo departamento direktorė Giedrė Gečiauskienė.

SAMPO analitikų teigimu, Europos ekonomika dar nepasiekė augimo piko, tuo tarpu 3 metus trukęs spartus JAV ūkio kilimas ima lėtėti. Pernai JAV ekonomika augo 3,2 proc., Europos – 1,4 proc. Tuo tarpu per pirmąjį šių metų pusmetį JAV bendrojo vidaus produkto augimui likus daugmaž tame pačiame lygmenyje (3,6 proc.), Europos ekonomika jau kilo kur kas spartesniais tempais nei pernai (2,4 proc.).

„Pasitvirtinus spartesnio Europos ekonomikos augimo prognozei, galima laukti aktyvaus šio regiono įmonių akcijų kainų kilimo. Tokiu atveju naująjį SAMPO indėlį „Kylanti Europa“ pasirinkę klientai atitinkamai užsitikrintų patrauklų investuoto kapitalo pajamingumą – indėlis yra susietas su Europos akcijų rinkos indekso „EuroStoxx 50” ir JAV akcijų rinkos indekso „S&P 500” vertės pokyčių skirtumu“, – aiškino G.Gečiauskienė.

Uždirbti galima ir iš rinkų kritimo

SAMPO siūlomą produktą „Kylanti Europa“ pasirinkę klientai 3 metus lėšas kaups investiciniame indėlyje, kuris yra 100 proc. apsaugotas nuo kapitalo nuvertėjimo. Be to, SAMPO bankas už šį indėlį bet kokiu atveju mokės 1 proc. metines palūkanas – tiek investuotojai uždirbtų pasitvirtinus pačiam nepalankiausiam scenarijui. Investuoti į šį indėlį galima eurais arba JAV doleriais – abiem atvejais minimali investuojamo kapitalo suma yra 3000 EUR arba USD.

SAMPO indėlis „Kylanti Europa” nuo rinkoje jau esančių panašių investicinių produktų skiriasi ir tuo, kad investuotojai gali uždirbti net ir akcijų rinkoms krentant – indėlis bus pelningas tuo atveju, jei Europos akcijų rinkos kritimas bus mažesnis nei JAV.

Pavyzdžiui, „EuroStoxx 50” akcijų indeksui per 3 metus nukritus 10 proc., o JAV rinkų indeksui „S&P 500” nuvertėjus 25 proc., investuotojo uždarbis siektų 15 procentų (nemokant jokių rizikos priemokų). Tuo tarpu „EuroStoxx 50” indeksui šiuo periodu pakilus 50 proc., o „S&P 500” – 10 proc., klientui tenkančios palūkanos sudarytų 40 procentų.

Rizikos lygis – žemas

Jei finansų analitikų prognozės pasitvirtintų ir Europos akcijų rinka per 3 metus augtų sparčiau nei JAV, šį produktą pasirinkę klientai atgaus ne tik indėlį ir 1 proc. minimalias palūkanas, bet ir 75-125 proc. akcijų indeksų pokyčių skirtumo vertės (investuojant eurais). Pajamingumas bus skaičiuojamas esant didesniam indekso „Euro Stoxx 50” vertės pokyčiui, palyginti su „S&P 500” indekso pokyčiu.
Norėdami uždirbti dar daugiau, investuotojai gali mokėti rizikos priemokas. Sumokėję 10 proc. priemoką, klientai gautų mažiausiai 210 proc. akcijų indeksų pokyčių skirtumo vertės.

„Dėl maksimalios kapitalo apsaugos „Kylančios Europos“ indėlis priskiriamas investicijai su žemu rizikos lygiu – jis skirtas investuotojams, nenorintiems prisiimti didelės investavimo rizikos, tačiau kartu siekiantiems dalyvauti akcijų rinkose ir uždirbti pakankamai patrauklią grąžą už savo investiciją “, – teigė SAMPO banko Iždo departamento vadovė G.Gečiauskienė.

Papildomos informacijos kreiptis:
Irena Garbėnienė,
SAMPO banko Marketingo komunikacijos departamento direktorė
Tel.: (370 5) 2787141, mob. (370 611 13753)
El. p. irena.garbeniene@sampo.lt
 
1.   Parašė Vytautas   2006-10-01 09:58  

Ar tai nera reklaminis straipsnis? Jei ne, tai koks minimalus inasas i shi fonda?

 
2.   Parašė sliux   2006-10-01 11:38  

Vytautas,
tai ne reklaminis straipsnis, o bendrovės pranešimas spaudai. Aišku tokiais pranešimais iš dalies ir siekiama pasireklamuoti, bet tokie pranešimai yra išplatinami visuomeniai įvairiais žiniasklaidos kanalais. Dėl šio konkretaus SAMPO produkto daugiau informacijos, nei pateikta pranešime, neturime. Norėdamas gauti daugiau informacijos, kreipkis į juos pačius apačioje nurodytais kontaktais.

 
3.   Parašė Irmantas   2006-10-02 07:35  

Sampo ira akcine bendrove skirtingai nuo uzdaros akcines bendroves kiekvienas pasikeitimas privalomas pranesti spaudai ir isplatinamas tai vadinama reklama uz dyka.