„General Electric“ pelnas krito 46%

» Verslo ir rinkų naujienos
Autorius: traders.lt Data: 2009-01-23 14:43 Komentarai: (0)
Didžiausio Amerikos koncerno „General Electric“ ketvirtojo praėjusių metų ketvirčio grynasis konsoliduotas pelnas krito 46 procentais iki 3,647 mlrd. dolerių arba 36 centų akcijai. Paskelbtas rezultatas atitiko išankstinius analitikų lūkesčius, kurių vidutinė grynojo pelno tenkančio vienai akcijai prognozė siekė 37 centus. Tai jau buvo ketvirtas ketvirtis iš eilės, kuomet mažėjo šio koncerno grynasis pelnas.

Bendrai 2008 metus „General Electric“ baigė uždirbusi 17,335 mlrd. dolerių grynojo konsoliduoto pelno, ir tai buvo dvidešimt dviem procentais mažiau nei pasiektas rezultatas metais anksčiau. Tuo tarpu kompanijos bendros konsoliduotos pajamos paskutinį ketvirtį siekė 46,213 mlrd. dolerių ir buvo penkiais procentais mažesnės nei pasiektos metais anksčiau per tą patį laikotarpį. Na o praėjusius metus „General Electric“ baigė gavusi iš viso 182,515 mlrd. dolerių pajamų, t.y. šešiais procentais daugiau nei prieš metus.

„Nepaisant nelengvų laikų, mes sugebėjome paskutinį ketvirtį baigti taip, kaip ir planavome. Grupės žiniasklaidos padalinio pelnas per ketvirtį paaugo trim procentais, na o metinis prieaugis sudarė dešimt procentų. Energetikos sektoriaus pelnas ūgtelėjo per ketvirtį vienuolika procentų, na o technologijų apie vieną procentą “ – teigė kompanijos vadovas Jeff Immelt.

Kompanijos vadovas pažadėjo, jog ir toliau bus užtikrintas dividendų mokėjimas akcininkams, bei bus išlaikytas AAA kredito reitingas.

„Koncerno veiklos rezultatus neigiamai įtakojo padidėję rezervai, bei įvairūs kiti papildomi nurašymai. Visa tai, kaip ir prastėjanti ekonominė padėtis pasaulyje, mažino mūsų veiklos rezultatus“ – pabrėžė Jeff Immelt.

„General Electric“ koncerno akcijos per metus atpigo 60 procentų, na o šiandien prieš prekybinės sesijos metu brangsta daugiau nei keturiais procentais, nepaisant bendrų neigiamų nuotaikų finansų rinkose.

Panašūs straipsniai:

(Amerika,pramonė,rezultatai)

2025-08-05 » JAV bendrovių finansiniai rezultatai pranoko lūkesčius, bet auga tik milžinai
2025-08-05 » Volstryto strategai kilstelėjo savo S&P500 prognozes
2025-08-04 » D.Trumpas atleido Darbo statistikos biuro vadovę ir apkaltino duomenų manipuliavimu
2025-08-04 » Pablogėjo W.Buffett įmonės veiklos rezultatai
2025-08-01 » STAIGMENA, JAV naujų darbo vietų kuriama gerokai mažiau nei prieš tai skelbta
2025-08-01 » JAV naftos milžinių pelnai krito, bet viršijo lūkesčius
2025-08-01 » Apple pajamos augo sparčiausiai nuo 2021 metų pabaigos
2025-08-01 » Amazon veiklos pelno prognozė nepatiko investuotojams
2025-07-31 » Augo Ekspress Grupp ketvirčio pajamos ir grynasis pelnas
2025-07-31 » Utenos trikotažo veikla pelninga

 
Dar nėra komentarų