"Hansabanko" investicinis indėlis susietas su fondu, investuojančiu į Balkanų šalis

» Verslo ir rinkų naujienos
Autorius: Hansabankas Data: 2007-09-10 12:03 Komentarai: (0)
"Hansabankas" pradėjo platinti investicinį indėlį, susietą su "East Capital Balkanų fondu". Naujojo investicinio indėlio terminas – 731 diena (24 mėn.), minimali suma – 1500 litų. Investicinis indėlis bus platinamas šių metų rugsėjo 6 – spalio 1 dienomis.

"Daugelyje Balkanų regiono šalių pastebime vykstančius pokyčius politikoje ir ekonomikoje, kurie sudarys sąlygas tolesniam šalių ekonomikos vystimuisi. Todėl nusprendėme klientams pasiūlyti investicinį indėlį, susietą su "East Capital Balkanų fondu", – sakė "Hansabanko" Prekybos departamento direktorius Vytautas Eidukaitis.

"East Capital Balkanų fondą" valdo Lietuvoje gerai žinoma nepriklausoma turto valdymo įmonė "East Capital Asset Management". Balkanų fondas daugiausiai investuoja Turkijoje, Serbijoje, Rumunijoje ir Kroatijoje. Šių metų kovo mėnesio duomenimis, šiose šalyse investuota apie 76 proc. fondo turto. Pagal sektorius daugiausia investuota į finansų, statybos, vartojimo prekių gamybos bei mažmeninės prekybos sektorių bendrovių akcijas.

Daugumoje šalių, į kurias investuoja "East Capital Balkanų fondas", "Hansabanko" analitikai pastebi teigiamas tiek politines, tiek ekonomines tendencijas. Turkijoje perrinktas premjeras, kuris propaguoja vakarietišką politiką, šalis sėkmingai kovoja su infliacija. Naujasis Serbijos premjeras šiais metais paskelbė, kad vienas pagrindinių vyriausybės tikslų bus narystė Europos Sąjungoje (ES). Kroatija, tuo tarpu, ES nare gali tapti jau 2009 metais. Rumunijai tapus ES nare taip pat galima tikėtis tolesnio sėkmingo ekonomikos vystymosi.

Klientai, padėję savo lėšas į investicinį indėlį, susietą su "East Capital Balkanų fondu", gali tikėtis termino pabaigoje gauti 36–46 proc. nuo fondo vertės augimo per indėlio terminą, o pasirinkęs investicinį indėlį su vadinamąja rizikos premija ir sumokėję papildomą 10 proc. priemoką – 82–102 proc. Tikslūs dalyvavimo koeficientai (t.y., fondo vertės augimo dalis, kuri atiteks indėlio savininkui) bus paskelbti išplatinus indėlį.

Iš viso "Hansabanko" klientai nuo 2006 m. rugsėjo sudarė daugiau kaip 48 tūkst. investicinių indėlių sutarčių, į juos pritraukta beveik 600 mln. litų.

"Hansabanko" siūlomų investicinių indėlių esmė - augant finansinio turto, su kuriuo susietas indėlis, vertei, klientas uždirbs tam tikrą dalį nuo šio prieaugio, todėl investicinio indėlio palūkanos gali būti gerokai didesnės nei įprastų indėlių. Tuo pačiu bankas garantuoja, kad jei finansinio turto, su kuriuo indėlis susietas, vertė termino pabaigoje būtų nukritusi žemiau pradinės, klientas atgaus visą padėtą į indėlį sumą. Investiciniai indėliai taip pat yra apdrausti VĮ "Indėlių ir investicijų draudimas".

"Hansabankas" priklauso pirmaujančiai finansinei grupei Baltijos ir Šiaurės šalių regione – "Swedbank". Ši grupė turi daugiau nei 8,9 mln. privačių ir beveik 460 tūkst. verslo klientų Lietuvoje, Latvijoje, Estijoje, Rusijoje ir Švedijoje. Grupė turi 477 padalinius Švedijoje ir 295 padalinius Baltijos šalyse. "Swedbank" grupėje dirba apie 17 tūkst. darbuotojų, iš jų Lietuvoje – virš 3 tūkstančių. "Hansabankui" Lietuvoje priklauso "Hansa lizingas", "Hansa gyvybės draudimas", "Hansa investicijų valdymas", "Baltijos autolizingas" ir "Hansa valda".
 
Dar nėra komentarų