Ekonomikos sulėtėjimas pristabdė įmonių plėtrą, todėl naujų biurų ploto paklausa ženkliai sumažėjo. Nors šiuo metu jau pastebima tendencija iš didesnių biurų persikraustyti į mažesnio ploto patalpas, manoma, kad tai dar tik pradžia. Dabartiniu metu Vilniuje biuro patalpų užimtumas sudaro apie 92-95 proc., tačiau iki 2010 metų pabaigos planuojama, kad rinka pasipildys dar apie 200 000 kv. metrų naujų biuro paskirties patalpų ir šis rodiklis gali ženkliai kristi, net iki 70-80 procentų.
Įmonės, suvaržytos griežtų anksčiau pasirašytų nuomos sąlygų, šiandiena įsigudrina subnuomoti dalį nuomojamų savo patalpų, taip išvengdamos pražūtingai didelės nuomos ir papildomų mokesčių naštos. Ne ką geresnė padėtis ir prekybinių plotų sektoriuje. Įsikėlę į didelius prekybos centrus ir spaudžiamos fiksuotos kainos įmonės ieško alternatyvos persikeldamos ar atidarydamos papildomus taškus miesto centre. Čia privalumas tas, kad nuomininkas pats gali diktuoti jam palankesnes sąlygas ir derėtis dėl remonto kompensavimo, geresnių kainų ir palankesnės sutarties pasitraukimo atveju, jei verslas ekonomikos nuosmukio periodu kartais nesisektų.
Savininkai, matydami susidariusią padėtį rinkoje kaip niekad sukalbami, šiuo metu prekybinės įmonės gali drąsiai derėtis dėl 10-20 proc. mažesnės pradinės nuomos kainos, nors, šiemet, nuo metų pradžios patalpų nuomos kainos jau yra sumažėjusios apie 15-25 proc., kai kur iki 35 proc. (Latvijoje 30-35 proc., vietomis net iki 50 proc.).
Problematiška padėtis nusimato ir paslaugų rinkoje. Jau pastebėta tendencija mažų ir vidutinio didžio bendrovių patalpų paieška miesto centre ir aplink, su tikslu persikelti iš didesnių patalpų į mažesnes. Tai padaryti yra pasiryžę kai kurios kelionių, reklamos, pramogų verslo, nekilnojamojo turto agentūros, statybos priežiūros ir projektavimo, interjero ir baldų prekybos įmonės.
Restoranai, ypač miesto centre, kur nuomos kaina yra didelė, išgyvena irgi ne pačius geriausius laikus (Taline parduodama 50 restoranų su galiojančiomis nuomos sutartimis). Šiuo metu, jau daugelis įmonių bando susiveržti diržus ir visais būdais optimizuoti savo lėšas, mažinti darbuotojų skaičių, biuro administravimo išlaidas, ieškoti pigesnių patalpų, tikėdamiesi ir laukdami geresnių laikų. Tik vargu ar tie geresni laikai greitai ateis.