Siūloma taikyti mokestines lengvatas investicijoms

» Verslo ir rinkų naujienos
Autorius: JT Naujienos Data: 2008-07-11 15:05 Komentarai: (0)
Finansų ministerija parengė ir teikia Vyriausybei Pelno mokesčio ir Gyventojų pajamų mokesčio įstatymų pakeitimus, nustatančius mokestines lengvatas įmonių investicijoms į esminį technologinį atsinaujinimą, ir pakeitimus, kuriais siekiama paskatinti įmones investuoti į darbuotojų socialinės gerovės didinimą.

Pelno mokesčio įstatymo projekto nuostatos dėl lengvatų investicijoms į technologinį atsinaujinimą parengtos įvertinus finansų ministro įsakymu sudarytos darbo grupės išvadas ir pasiūlymus. Šią darbo grupę sudarė Lietuvos pramonininkų konfederacijos, Lietuvos mokslininkų sąjungos, Lietuvos verslo darbdavių konfederacijos, Investors‘ Forum, Finansų ministerijos, Ūkio ministerijos bei Švietimo ir mokslo ministerijos atstovai. Be to, įstatymų pataisos parengtos atsižvelgus į parengtą Įmonių socialinių iniciatyvų įstatymo projektą, siekiant paskatinti įmones įgyvendinti socialines iniciatyvas, skatinančias darbuotojų motyvaciją, lojalumą įmonėms bei investuoti į darbuotojų socialinės gerovės didinimą, darbo sąlygų gerinimą, sveikatos apsaugą, laisvalaikio organizavimą, sveikos gyvensenos propagavimą bei socialinės partnerystės plėtrą.

Pelno mokesčio įstatymo pakeitimais, nustatančiais pelno mokesčio lengvatą įmonėms, investuojančioms į esminį technologinį atsinaujinimą, siūloma nustatyti, kad įmonė, vykdanti investicinį projektą, galėtų sumažinti už mokestinį laikotarpį apskaičiuotą pelno mokesčio sumą iki 20 proc. pelno mokesčio sumos, o tai investuojančiai įmonei iš esmės reikštų pelno mokesčio tarifo sumažinimą iki 12 procentų.

Gyventojų pajamų mokesčio įstatymo projektu siūloma nustatyti palankesnę gyventojų pajamų, gautų iš darbdavių, pastariesiems įgyvendinant socialines iniciatyvas, apmokestinimo tvarką, taip pat reglamentuoti atvejus, kada gyventojų gaunama nauda nelaikoma šių gyventojų natūra gaunamomis pajamomis ir nėra pajamų mokesčio objektas. Šio įstatymo projekte siūloma, kad gyventojų pajamos, gautos įmonėms įgyvendinant socialines iniciatyvas, būtų apmokestinamos taikant mažesnį 15 proc. pajamų mokesčio tarifą. Be to, suvienodinama darbuotojo gaunamų ligos, motinystės (tėvystės) pašalpų ir darbuotojo nutraukus darbo sutartį gaunamų kompensacijų apmokestinimo tvarka.
 
Dar nėra komentarų